Interpretacje

Interpretacja
18.01.2021 Podatki

W zakresie prawa do zwolnienia od podatku VAT ujętych w remanencie likwidacyjnym budynku i urządzeń budowlanych (drogi i ogrodzenia) oraz opodatkowania ujętych w remanencie likwidacyjnym środków trwałych i wyposażenia (maszyny i urządzenia) w stosunku, do których Wnioskodawca dokonał odliczenia przy zakupie oraz określenia podstawy opodatkowania

Interpretacja
13.04.2016 Podatki

Planowane przekazanie małżonkowi w drodze darowizny firmy Wnioskodawczyni z towarem, majątkiem trwałym i majątkiem obrotowym należy uznać za transakcję zbycia przedsiębiorstwa, która nie będzie podlegać opodatkowaniu VAT na mocy art. 6 pkt 1 ustawy o VAT.

Interpretacja
08.05.2014 Podatki

Czy zmiana podatnika VAT we wspólnym gospodarstwie rolnym dokonana w sposób i w okolicznościach wskazanych wyżej (część G poz. 68 wniosku) skutkuje po stronie Wnioskodawcy obowiązkiem opodatkowania podatkiem VAT towarów własnej produkcji i towarów, które po nabyciu nie były przedmiotem dostawy towarów - zgromadzonych w gospodarstwie rolnym wg stanu na dzień zamiany podatnika VAT, a w konsekwencji obowiązkiem

Interpretacja
12.02.2014 Podatki

Sposób opodatkowania czynności przekazania środków trwałych, w tym samochodu osobowego, na cele osobiste Sposób opodatkowania czynności sprzedaży środków trwałych przejętych po zmarłym mężu Obowiązek sporządzenia spisu z natury w przypadku zaprzestania wykonywania czynności podlegających opodatkowaniu i odprowadzenia należnego podatku Podstawa opodatkowania towarów podlegających spisowi z natury.

Interpretacja
19.06.2013 Podatki

Czy wykazanie stanu zerowego remanentu końcowego i pozostawienie w kosztach uzyskania przekazanych małżonkowi towarów i wyposażenia przez Wnioskodawczynię jest prawidłowe?

Interpretacja
04.03.2013 Podatki

Wnioskodawczyni nie będzie zobowiązana do dokonania remanentu likwidacyjnego dla potrzeb podatku VAT.

Interpretacja
02.05.2011 Podatki

Przekazanie całego gospodarstwa rolnego synowi przed zaprzestaniem wykonywania czynności opodatkowanych obowiązek dokonania remanentu likwidacyjnego środków trwałych.

Interpretacja
15.12.2009 Podatki

wskazać należy, iż w przypadku ujęcia towarów w spisie z natury, podstawą opodatkowania jest cena nabycia bądź koszt ich wytworzenia, określone w momencie ich dostawy, tj. w momencie ujęcia powyższych towarów w remanencie likwidacyjnym, sporządzanym zgodnie z art. 14 ust. 5 ustawy o VAT na dzień zaprzestania wykonywania czynności podlegających opodatkowaniu. Oznacza to, że podstawą opodatkowania, a

Interpretacja
29.04.2009 Podatki

Jak należy potraktować sprzedaż mieszkań w podatku dochodowym w przyszłości, gdy dojdzie do transakcji, gdyż Wnioskodawca będzie je sprzedawał jako osoba fizyczna nie prowadząca już działalności gospodarczej?

Interpretacja
28.11.2006 Podatki

Czy sprzedaż towaru handlowego pozostałego po likwidacji działalności gospodarczej prowadzonej na zasadach ogólnych - książka przychodów i rozchodów podlega opodatkowaniu podatniem dochodowym ?

Interpretacja
10.11.2005 Podatki

Czy podatnik zamierzający dokonać likwidacji działalności gospodarczej może sprzedać posiadane przez niego towary handlowe po obniżonych cenach oraz czy może w remanencie likwidacyjnym wykazać pozostałe towary również w obniżonych cenach?

Interpretacja
20.06.2005 Podatki

Czy w przypadku rozwiązania spółki cywilnej należy ujęć w remamencie likwidacyjnym nieruchomość nabytą jako zwolnioną z opodatkowania (towar używany) w sytuacji gdy w trakcie jej użytkowania przez spółkę poczyniono nakłady inwestycyjne przekraczające 33% ceny zakupu?

Interpretacja
31.05.2005 Podatki

Podatniczka prowadziła działalność gospodarczą w firmie małżeńskiej polegającą na świadczeniu usług medycznych i zdecydowała o zaprzestaniu prowadzenia działalności gospodarczej z dniem 24 lutego 2005 r. Natomiast małżonek nadal prowadzi działalność gospodarczą. Na dzień 24 lutego sporządzony został remanent.Towar z remanentu podatniczka pozostawiła w firmie należącej do małżonka.Czy podatniczka winna

Interpretacja
24.05.2004 Podatki

Małżonek podatnika zakończył prowadzenie działalności gospodarczej, sporządził remanent likwidacyjny i zapłacił podatek z tytułu towarów objętych spisem z natury, które po nabyciu nie zostały odprzedane. Czy podatnik ma prawo skorzystać ze zwolnienia przedmiotowego (art. 6 a ust. 7 ustawy o VAT) dotyczącego tych towarów?

Interpretacja
17.05.2004 Podatki

Dotyczy odsprzedaży małżonkowi towarów handlowych w związku z likwidacją działalności gospodardczej.