Dokumentowania wewnątrzwspólnotowego przesunięcia własnych towarów podlegającego opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 13 ust. 3 ustawy o VAT na podstawie faktury wystawionej w systemie KSeF, rozpoznania obowiązku podatkowego w podatku od towarów i usług na dotychczasowych zasadach, tj. w momencie wystawienia faktury oraz udostępniania faktur wystawionych w KSeF w Państwa wewnętrznej
Brak możliwości zastosowania stawki 0 zł dla wyrobów akcyzowych o kodzie CN 2710 12 25, nabywanych wewnątrzwspólnotowo poza procedurą zawieszenia poboru akcyzy, przeznaczonych do sprzedaży detalicznej na terytorium kraju
Uznanie, że przemieszczenia wyrobów akcyzowych w opakowaniach jednostkowych, poza procedurą zawieszenia poboru akcyzy, nie powinny odbywać się na podstawie dokumentu e-SAD lub dokumentu zastępującego e-SAD.
Skutki podatkowe różnych modelów transakcji wysyłki towarów z magazynu Spółki i ich sprzedaży w ramach korzystania z platformy.
Zastosowanie stawki podatku w wysokości 0% VAT dla dokonanej wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów.
powstanie obowiązku podatkowego w związku z przemieszczeniem towarów
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania realizowanego na rzecz Kontrahentów świadczenia jako świadczenia kompleksowego i określenia momentu powstania obowiązku podatkowego.
Opodatkowanie dostawy towarów dokonanej przez Wnioskodawcę oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktury wystawionej przez Wnioskodawcę – transakcja łańcuchowa – kradzież towarów
brak obowiązku wykazania w ewidencji przemieszczenia towarów z Polski na terytorium Wielkiej Brytanii oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia towarów i korekty podatku naliczonego
Określenia momentu powstania obowiązku podatkowego w wewnątrzwspólnotowym nabyciu towarów.
Brak obowiązku rozliczania podatku na terytorium Polski oraz wykazywania transakcji w deklaracji.
W zakresie dokumentowania wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów fakturami oraz momentu powstania obowiązku podatkowego.
w zakresie skutków podatkowych związanych z przemieszczeniem i sprzedażą pojazdu
Nie uznania przemieszczenia gazu transportowanego w Cysternach za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów.
Brak obowiązku rozliczenia wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów a w konsekwencji braku obowiązku naliczania i odprowadzania podatku VAT od WNT oraz składania deklaracji VAT-8.
Rozpoznanie wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów oraz dostawy krajowej
Rozpoznanie transakcji przesunięcia towarów z przedsiębiorstwa czeskiego do firmy w Polsce jako wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów.
Faktura wystawiona przez Wnioskodawcę na rzecz Kupującego nie dokumentuje transakcji WDT z art. 13 ust. 3 ustawy i nie potwierdza transakcji opisanej we wniosku.
Braku opodatkowania podatkiem na terytorium kraju przemieszczenia towarów z terytorium Austrii na terytorium Niemiec, obowiązek opodatkowania nabytej usługi od Firmy DE na zasadzie odwrotnego obciążenia oraz opodatkowanie i udokumentowanie przemieszczenia półproduktów z terytorium Niemiec na terytorium Polski do Nabywcy PL.
nieuznanie przemieszczenia towarów z terytorium Polski do punktu przeładunkowego na terytorium Danii, dokonywanego w celu dostawy na rzecz klienta w Danii, innym państwie członkowskim lub państwie trzecim, za wewnątrzwspólnotowe przemieszczenie towarów w rozumieniu art. 13 ust. 3 ustawy
Przemieszczenie towarów z terytorium Niemiec na terytorium Polski w celu wykonania usług na tych towarach nie będzie stanowiło w momencie dokonania tego przemieszczenia WNT, o którym mowa w art. 11 ust. 1 ustawy, na podstawie wyłączenia z art. 12 ust. 1 pkt 6. W sytuacji, gdy po przetransportowaniu towarów do Polski i wykonaniu na nich usług Spółka zdecyduje o wysyłce danych towarów do innych niż Niemcy
Rozpoznanie opodatkowanej dostawy towarów na rzecz ostatniego nabywcy w ramach transakcji łańcuchowej w przypadku kradzieży towarów.
Brak obowiązku zarejestrowania dla potrzeb podatku od towarów i usług Spółki Szwedzkiej i Spółki Litewskiej, Brak posiadania przez ww. podmioty stałego miejsca prowadzenia działalności na terytorium Polski, Sposób dokumentowania przez Spółkę usług wykonanych na rzecz Spółki Szwedzkiej i Spółki Litewskiej.
Opodatkowanie dostawy towarów dokonanej przez Wnioskodawcę oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktury wystawionej przez Wnioskodawcę.