W zakresie skutków podatkowych otrzymania od rodziców darowizny środków pieniężnych przelewem bankowym, w tytule którego nie zostało użyte słowo „darowizna” a „zwrot pożyczki”.
W zakresie skutków podatkowych otrzymania do rodziców środków pieniężnych.
brak zastosowania ograniczenia, o którym mowa w art. 15d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w sytuacji dokonania przelewu na podstawie wystawionej faktury na rachunek odbiorcy płatności widniejący w wykazie podmiotów, o którym mowa w art. 96b ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług, w przypadku gdy weryfikacja rachunku nastąpi dopiero po dokonaniu przelewu ale według stanu na dzień dokonania
W 2019 r. wejdą w życie duże nowelizacje przepisów w zakresie prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Najważniejsze z nich dotyczą nowych zasad prowadzenia i przechowywania dokumentacji pracowniczej oraz pracowniczych planów kapitałowych.
Czy Spółka będzie zobowiązana do ewidencjonowania za pomocą kas rejestrujących obrotu związanego ze sprzedażą usług udostępniania gier na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej?
Czy powstały różnice kursowe na zapłacie zobowiązań lub od własnych środków trwałych na rachunku: (1) W sytuacji przekazania w 2005 r. na rzecz zbywcy Centrum Handlowego zadatku w EUR, środki na rzecz którego Spółka pozyskała zaciągając pożyczkę w EUR, a pożyczkodawca wpłacił kwotę pożyczki bezpośrednio na konto zbywcy Centrum? Jeśli tak, to jak obliczyć różnice kursowe? Spółka 29.03.2006 r. zawarła
W jaki sposób ewidencjonować przychody w podatkowej księdze przychodó i rozchodów z tytułu uzyskiwanych przychodów z działalności związanej z bazami danych (PKD 72.40.Z), przetwarzania danych (PKD 72.30.Z), która będzie opierała się na transakcjach dokonywanych drogą internetową.
Po jakim kursie, dla celów podatku dochodowego od osób prawnych powinna księgować przelewy dokonywane przez Spółkę pomiędzy rachunkiem centrali a rachunkiem zakładu.