Możliwość zastosowania do sprzedaży platynowych sztabek, oraz platynowych monet procedury szczególnej VAT-marża w myśl art. 120 ust. 4 ustawy, a także prawo do dokonania korekty podatku należnego z tytułu sprzedaży ww. towaru z uwagi na zmianę w określeniu podstawy opodatkowania.
Możliwość skorzystania z procedury VAT marża przy sprzedaży towaru uznanego za kolekcjonerski.
skoro Nabycie Nieruchomości będzie opodatkowane podatkiem od towarów i usług, powyższa czynność nie będzie podlegała opodatkowaniu PCC na mocy przepisu art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o PCC.
Samochodu o którym mowa we wniosku, nie można uznać za towar używany w rozumieniu przepisu art. 43 ust. 2 ustawy i tym samym Wnioskodawca nie będzie miał prawa do zastosowania przy jego sprzedaży zwolnienia od podatku VAT przed upływem 6 miesięcy jego używania po nabyciu prawa do rozporządzania nim jak właściciel. Sprzedaż ww. samochodu osobowego w takim przypadku, opodatkowana będzie podstawową 23%
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT sprzedaży samochodu.
Z przedstawionego we wniosku stanu faktycznego wynika, że Strona jest towarzystwem ubezpieczeniowym, którego działalność podstawowa polega na sprzedaży usług ubezpieczeniowych, zwolnionych na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług z opodatkowania. Strona zawarła umowę nabycia dedykowanego programu komputerowego, którego główne funkcje to obsługa wniosków, umów ubezpieczenia
Czy Płatnik nie może zastosować koszty uzyskania przychodów z art. 22 ust. 9 pkt 3 updof dla wynagrodzeń z tytułu umów o dzieło dotyczących tłumaczenia tekstów specyfikacji przetargowej oraz życiorysów do przetargu, gdzie nie następuje przeniesienie praw autorskich?