Skutki podatkowe opodatkowania transakcji zakupu i sprzedaży Telefonów używanych.
Uznanie świadczonych usług za usługę międzynarodowego transportu towarów oraz opodatkowanie tych usług stawką VAT w wysokości 0% na podstawie posiadanych dokumentów.
Możliwość zastosowania do sprzedaży platynowych sztabek, oraz platynowych monet procedury szczególnej VAT-marża w myśl art. 120 ust. 4 ustawy, a także prawo do dokonania korekty podatku należnego z tytułu sprzedaży ww. towaru z uwagi na zmianę w określeniu podstawy opodatkowania.
Skutki podatkowe związane z koniecznością pobierania opłaty za produkty jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych.
Uznanie za napój lub syrop w rozumieniu art. 12b ust. 1 ustawy, wyrobu w postaci płynnej przeznaczonego do picia przez ludzi w celu zaspokajania pragnienia; - określanie wysokości opłaty od środków spożywczych na podstawie informacji umieszczonych na etykiecie produktu dotyczących zawartości substancji słodzących, kofeiny lub tauryny, a także informacji z tabeli wartości odżywczych, w której wskazana
Obniżenie podstawy opodatkowania i dokonania korekty (zmniejszenia) VAT należnego w przypadku zwrotu towaru bez posiadania oryginału paragonu fiskalnego.
Czy pomimo braku faktur dokumentujących zakup towarów handlowych, dokonane zakupy, udokumentowane opisami, sporządzonymi zgodnie z zapisem § 16 ust. 2 rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów, wraz z dołączonymi do nich paragonami winny zostać zaewidencjonowane w kolumnie 10 podatkowej księgi przychodów i rozchodów oraz mogą stanowić koszt uzyskania
Czy Wnioskodawca może zastosować w obydwu samochodach jedną, tę samą, posiadaną kasę rejestrująca? Czy w przypadku zastosowania jednej kasy rejestrującej, dla sprzedaży prowadzonej w miejscach niestałych (w tym wypadku w drugim samochodzie Taxi), na paragonie fiskalnym (oprócz innych obowiązkowych elementów) musi widnieć numer rejestracyjny i numer boczny taksówki?
Opodatkowanie i dokumentowanie czynności wydania nagród laureatom akcji marketingowych.
Dot. sprzedaży biletów dokonywanych w imieniu i na rzecz zleceniodawcy.
Czy użycie nazwy towaru w sposób przedstawiony w opisie stanu faktycznego spełnia wymóg zawarty w § 8 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 14 marca 2013 r. w sprawie kas rejestrujących?
W zakresie ewidencjonowania obrotu za pomocą kas rejestrujących, danych sprzedawcy znajdujących się na paragonach fiskalnych, wystawiania faktur VAT na żądanie nabywcy oraz odliczenia od podatku kwoty wydatkowanej na zakup kas rejestrujących. Sprzedaż na rzecz osób fizycznych własna oraz w imieniu i na rzecz innego podmiotu
w zakresie sposobu oznaczania na paragonie fiskalnym nazw sprzedawanych towarów bez dodatków i z dodatkami
sprzedaż odzieży używanej - nazwa sprzedawanych towarów na paragonie fiskalnym
Czy Spółka na gruncie nowych przepisów rozporządzenia w sprawie kas rejestrujących będzie postępować w sposób prawidłowy, umieszczając na paragonie fiskalnym jedynie nazwę grupy sprzedawanych produktów, jeżeli przy sprzedaży wystawiana jest także faktura VAT dokładnie opisująca sprzedawany towar oraz zastosowaną stawkę podatku VAT?
Czy do poszczególnych grup oprócz montażu Wnioskodawca może zaliczyć również naprawy oraz konserwację np. poz. 1 naprawa lub konserwacja domofonów?