Interpretacje

Interpretacja
30.01.2024 Podatki

Prawo Spółki, jako importera, do odliczenia podatku VAT w związku z nabyciem towaru od podmiotu mającego siedzibę poza terytorium Unii Europejskiej w ramach transakcji przeprowadzonej na warunkach Incoterms DDP

Interpretacja
21.11.2022 Podatki

Jesteście Państwo uprawnieni do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na odprawę celną i transport importowanych wózków widłowych. Jednak w związku z tym, że nie ma możliwości przypisania ich wprost do określonych przychodów. Nie można bowiem ustalić, uzyskaniu jakiego konkretnego przychodu ten wydatek służy. Powinni Państwo zakwalifikować przedmiotowe koszty do kosztów innych

Interpretacja
24.09.2018 Podatki

Rozpoznanie i opodatkowanie w Polsce eksportu towarów w ramach transakcji łańcuchowej i zastosowanie 0% stawki VAT na podstawie posiadanych dokumentów.

Interpretacja
06.04.2017 Podatki

W zakresie prawa Spółki do zastosowania, na podstawie posiadanych dokumentów, stawki VAT 0% dla świadczonych na terytorium kraju usług transportu towarów, stanowiących część usługi transportu międzynarodowego.

Interpretacja
31.05.2016 Podatki

W opisanym schemacie dostawy podatnikiem zobowiązanym do uiszczenia podatku z tytułu importu towarów dokonanego na terenie Polski jest ostateczny nabywca, tj. Wnioskodawca.

Interpretacja
25.09.2015 Podatki

Czy prawidłowe będzie rozpoznanie przez Wnioskodawcę kosztów transportu, ubezpieczenia towaru w drodze oraz jego odprawy celnej w dacie poniesienia tych kosztów w rozumieniu art. 15 ust. 4d i 4e, tj. potraktowanie tych kosztów jako kosztów innych niż bezpośrednio związane z przychodem?

Interpretacja
22.11.2011 Podatki

W zakresie prawidłowego rozliczenia dostawy towarów dla kontrahenta na Słowacji

Interpretacja
13.08.2009 Podatki

Czy poniesiony koszt na nabycie usługi organizacji odprawy celnej w transporcie międzynarodowym zafakturowanej przez Agencję Celną spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu?

Interpretacja
03.10.2008 Podatki

Czy zakup od koreańskiego kontrahenta maszyny, która została dostarczona do Polski z terytorium Holandii od spółki prawa holenderskiego, będzie traktowany jako wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów?

Interpretacja
28.07.2008 Podatki

Czy powyżej opisana transakcja jest wewnątrzwspólnotowym nabyciem towarów, czy też należy ją potraktować jako zakup towarów z importu (na podstawie dokumentu SAD) spoza kraju członkowskiego UE?

Interpretacja
17.07.2006 Podatki

Czy zasadnym jest włączenie wartości cła do podstawy opodatkowania wewnątrzwspólnotowego nabycia towaru, uprzednio importowanego z Chin do Hamburga, gdzie dokonano odprawy ostatecznej towaru?

Interpretacja
27.04.2006 Podatki

Podatnik zwraca się z wnioskiem o potwierdzenie swojego stanowiska, iż transakcję, polegającą na nabyciu towaru od spółki-matki - w sytuacji gdy część towaru jest rozładowywana do magazynów Podatnika na terenie polskiego portu, zaś pozostała część towaru tym samym statkiem zostanie przetransportowana na terytorium Estonii - należy uznać za import towaru.

Interpretacja
15.01.2004 Podatki

Czy umowa sprzedaży towaru objętego procedurą odprawy celnej tranzytowej, zawarta na terytorium Polski, poza polskim obszarem celnym podlega opodatkowaniua podatkiem od czynności cywilnoprawnych.