Możliwości uznania za wydatki na własne cele mieszkaniowe, częściowej spłaty kredytu, zakupu usług transportowych, wykończeniowych i montażowych oraz zakupu materiałów i urządzeń do domu jednorodzinnego.
Możliwość ubiegania się o zwrot niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym po dokonaniu darowizny nieruchomości na rzecz syna.
Czy Wnioskodawczyni ma prawo do uzyskania zwrotu części podatku VAT zawartego w cenie zakupionych materiałów budowlanych, niezbędnych do wykończenia mieszkania?
1. Czy w świetle przedstawionej sytuacji ja nie mam prawa sam wstąpić o zwrot podatku VAT z tytułu poniesionych kosztów na remont dachu w budynku, który zamieszkują od początku życia, którym obecnie się zajmuję i o który dbam ? Na co jak wspomniałem mam stosowne dokumenty. 2. Czy w związku z przedstawionym problemem, z punktu widzenia prawa, będąc w posiadaniu poprawnie wystawionych faktur imiennych
Czy w świetle stanu faktycznego, przy uwzględnieniu orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości UE, należy się Wnioskodawczyni zwrot części podatku VAT za materiały budowlane wykorzystane na budowę domku jednorodzinnego?
Od 23 kwietnia 2010 r. obowiązuje krótszy termin zwrotu VAT za materiały budowlane. Osoby występujące o zwrot VAT zapłaconego w cenie zakupu materiałów budowlanych otrzymają zwrot VAT w ciągu czterech miesięcy (poprzednio obowiązywał sześciomiesięczny okres zwrotu). Taką zmianę wprowadziła ustawa z 4 marca 2010 r. o zmianie ustawy o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem
Na dzień składania wniosku podatnik dysponował tytułem prawnym do lokalu mieszkalnego. Czy we wniosku o zwrot części wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym podatnik może ująć faktury dokumentujące poniesienie wydatków przed uzyskaniem tytułu prawnego do lokalu mieszkalnego?
Czy prawidłowo określono moment powstania obowiązku podatkowego w przypadku etapowego fakturowania robót instalacyjnych ?
Czy można stosować stawkę podatku od towarów i usług w wys. 7 % w przypadku świadczenia przez przedsiębiorcę usług budowlanych obejmujących wartość robót oraz wartość zakupionych przez niego materiałów?
dotyczy stawki podatku od towarów i usług za wykonanie stolarki w przypadku zawarcia przed dniem 1.05.2004 r. pisemnych umów w wykonanie ww. stolarki w przypadku realizacji (wykonania) zamówienia po dniu 1.05.2004 r.
Jaka powinna być naliczona stawka podatku VAT obejmująca usługę i użyty do jej realizacji materiał budowlany zakupiony z 22-procentową stawką podatku VAT?
Jaka stawka podatku od towarów i usług ma zastosowanie dla sprzedaży okien PCV nie wypełnionych szybami, posiadających okucia okienne i nie posiadających okuć okiennych?