Interpretacje

Interpretacja
14.08.2015 Podatki

Czy prawidłowo postępuje Pani zaliczając po stronie kosztów uzyskania przychodów w prowadzonej działalności wartość wynikającą z protokołu likwidacyjnego dotyczącego uszkodzonych, nienadających się do sprzedaży zastawów? Czy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wartości zastawu (zastaw przeszedł na własność lombardu) zabranego przez funkcjonariuszy policji, potwierdzone protokołem policyjnym

Interpretacja
29.12.2014 Podatki

Opodatkowanie transakcji sprzedaży nieodebranych przedmiotów zastawu przy zastosowaniu procedury VAT marża.

Interpretacja
04.11.2014 Podatki

opodatkowana transakcji sprzedaży na rzecz wspólnika towarów używanych niesprzedanych zastawów

Interpretacja
02.09.2013 Podatki

Zwolnienie od podatku odsetek od udzielonej pożyczki, opłaty manipulacyjnej oraz opłaty za przechowywanie przedmiotu zastawu, zastosowania szczególnej procedury w zakresie dostawy towarów używanych, polegającej na opodatkowaniu marży, przy sprzedaży przejętych rzeczy stanowiących towary używane, możliwości dokonania korekty podatku należnego zarejestrowanego w kasie rejestrującej ze stawką 23% w odniesieniu

Interpretacja
16.01.2013 Podatki

Zwolnienie z podatku prowizji uzyskiwanej z tytułu prowadzenia lombardu oraz opodatkowanie sprzedaży nieodebranych zastawów.

Interpretacja
27.12.2012 Podatki

Czy nieodebrane przedmioty zastawu, może Wnioskodawca sprzedać w systemie VAT-marży, jeżeli są to towary używane, a stanowią je wyroby jubilerskie wykonane z metali szlachetnych, częstokroć z udziałem kamieni szlachetnych?

Interpretacja
24.12.2012 Podatki

W przypadku sprzedaży nieodebranego zastawu, stanowiącego towar używany w postaci sprzętu elektronicznego, samochodów, wyrobów jubilerskich (biżuterii) nabytych (przewłaszczonego), przez Wnioskodawcę od podmiotów, określonych w art. 120 ust. 10 ustawy, Wnioskodawca ma prawo opodatkować taką sprzedaż na zasadzie opodatkowania marży na podstawie art. 120 ust. 4 ustawy o podatku od towarów i usług.

Interpretacja
04.01.2012 Podatki

Zwolnienie od podatku czynności stanowiących elementy usługi udzielania pożyczek pod zastaw ustanowiony na rzeczach ruchomych.

Interpretacja
04.01.2012 Podatki

Zwolnienie od podatku czynności stanowiących elementy usługi udzielania pożyczek pod zastaw ustanowiony na rzeczach ruchomych.

Interpretacja
17.08.2011 Podatki

Czy na podstawie zmiany do ustawy o podatku od towarów i usług pkt 38 art. 43 wymieniającego czynności zwolnione usługi udzielania pożyczek przez lombard (spłata odsetek przez klienta) oraz art. 43 ust. 13 dot. zwolnień czynności wykonywane przez lombard: pobieranie odsetek od umowy oraz pobieranie dodatkowej opłaty na zabezpieczenie umowy będzie korzystać ze zwolnienia od podatku VAT, a opodatkowana

Interpretacja
25.05.2011 Podatki

Czy w przypadku sprzedaży osobom trzecim używanych wyrobów jubilerskich z metali szlachetnych, które przeszły na własność lombardu w wyniku niespłacenia pożyczki w określonym terminie, Wnioskodawca może korzystać z procedury szczególnej, gdzie podstawą opodatkowania jest marża ?

Interpretacja
06.05.2011 Podatki

Czy w przypadku odsprzedaży używanych wyrobów jubilerskich Wnioskodawca może opodatkować tylko marżę?

Interpretacja
06.05.2011 Podatki

Czy pożyczki lombardowe (pod zastaw) i czynności niezbędne do świadczenia tych pożyczek są zwolnione od podatku VAT?

Interpretacja
09.03.2011 Podatki

czynności wykonywane przez lombard: pobieranie odsetek od umowy, oraz pobieranie dodatkowej opłaty za zabezpieczenie umowy będzie korzystać ze zwolnienia z VAT, a opodatkowana na zasadzie marży będzie tylko sprzedaż nieodebranych zastawów

Interpretacja
19.05.2006 Podatki

Prowadzi Pan działalność lombardową i chciałby Pan się upewnić, czy w przypadku takiej działalności istnieje możliwość opodatkowania podatkiem VAT przy sprzedaży zastawu w postaci wyrobów jubilerskich używanych, sprzętu RTV itp. samej marży a nie całej kwoty sprzedaży, czyli wystawiania faktury lub paragonu VAT-marża.

Interpretacja
24.03.2006 Podatki

Czy dokonując sprzedaży w lombardzie rzeczy nie odebranych przez zastawiających można zastosować opodatkowanie zgodnie z art. 120 ustawy o VAT?

Interpretacja
18.02.2005 Podatki

Czy w powyższej sytuacji podstawę opodatkowania podatkiem od towarów i usług stanowi marża uzyskana z obrotu towarami używanymi ?

Interpretacja
10.09.2004 Podatki

W ramach działalności prowadzimy lombard, udzielając pożyczek zabezpieczonych przeniesieniem własności rzeczy na wierzyciela w przypadku nie spłacenia pożyczki przez dłużnika. W razie nie spłacenia pożyczki przez dłużnika sprzedajemy rzeczy przekazane jako zabezpieczenie pożyczki. Oddawane do lombardu przez osoby fizyczne rzeczy (przedmioty) są używane, dlatego ich sprzedaż opodatkowujemy według procedury

Interpretacja
06.08.2004 Podatki

1. Czy art. 120 nowej ustawy o VAT dotyczy również lombardów w zakresie opodatkowania marży od sprzedaży towarów używanych?2. Czy procedurę tę można stosować również do niewykupionych wyrobów ze złota?3. W jaki sposób należy ewidencjonować sprzedaż towarów objętych szczególną procedurą za pomocą kasy fiskalnej?4. Czy należy prowadzić szczegółową ewidencję sprzedaży towarów objętych procedurą szczególną