Zastosowanie do dostawy działki w drodze licytacji publicznej zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy.
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT do licytacyjnej sprzedaży nieruchomości należących do dłużnika.
Skutki podatkowe w związku ze sprzedażą działek w drodze licytacji komorniczej.
Brak opodatkowania sprzedaży licytacyjnej nieruchomości gruntowej niezabudowanej, dokonywanej w trybie egzekucji komorniczej oraz przeniesienia własności ww. nieruchomości na rzecz wierzyciela, na jego wniosek w sytuacji, jeżeli nie dojdzie do skutku sprzedaż w drodze licytacji
Dotyczy opodatkowania podatkiem od towarów i usług sprzedaży w trybie postępowania egzekucyjnego nieruchomości zabudowanej należącej do dłużnika Spółki E. sp. z o.o. oraz sposobu udokumentowania tej transakcji.
Komornik dokonując sprzedaży nieruchomości w imieniu dłużnika winien wystawić fakturę VAT zawierającą m.in. w miejscu określonym dla sprzedawcy - nazwę i adres dłużnika, pod warunkiem, że dłużnik jest podatnikiem podatku VAT i na nim spoczywał obowiązek podatkowy związany ze sprzedażą przedmiotowej nieruchomości.
w zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej wydatków z tytułu nabycia w drodze licytacji towaru handlowego (mieszkania)
Czy w przypadku sprzedaży ww. nieruchomości przez komornika w drodze licytacji publicznej komornik ma odprowadzić podatek VAT od sprzedanych nieruchomości i w jakiej stawce?
Czy komornik sądowy w razie skutecznej licytacji wyżej opisanej nieruchomości, dokonujący w świetle art. 18 powołanej wyżej ustawy dostawy towaru obowiązany będzie do obliczenia i uiszczenia za dłużnika należnego podatku VAT?
Czy wskutek sprzedaży nieruchomości w drodze licytacji komorniczej, Komornik Sądowy jest zobowiązany odprowadzić podatek VAT i jaka jest stawka tego podatku?