Interpretacja
21.11.2022 Podatki

Jesteście Państwo uprawnieni do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na odprawę celną i transport importowanych wózków widłowych. Jednak w związku z tym, że nie ma możliwości przypisania ich wprost do określonych przychodów. Nie można bowiem ustalić, uzyskaniu jakiego konkretnego przychodu ten wydatek służy. Powinni Państwo zakwalifikować przedmiotowe koszty do kosztów innych

Interpretacja
12.08.2022 Podatki

Limitowanie kosztów używania samochodów osobowych wykorzystywanych w ramach działalności na podstawie umowy leasingu i umowy najmu, a podnajmowanych kolejnym klientom.

Interpretacja
02.04.2021 Podatki

w zakresie -sposobu stosowania przez Wnioskodawcę ograniczenia, o którym mowa w art. 16 ust. 1 pkt 49a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w związku z zawarciem wskazanej we wniosku umowy leasingu samochodu osobowego; -określenia czy limit 150.000 zł Wnioskodawca może ustalić osobno dla leasingu (opłata wstępna i raty leasingu) oraz osobno dla transakcji wykupu samochodu.

Interpretacja
21.05.2020 Podatki

Czy ustalona przez Spółkę roczna 20% stawka amortyzacji dla telefonów komórkowych, w tym smartfonów, jest prawidłowa?

Interpretacja
13.05.2020 Podatki

Uznanie sprzedaży przez Spółkę na rzecz Finansującego oraz oddania przedmiotowych towarów do używania przez Finansującego na rzecz Spółki na podstawie umowy leasingu za dwie odrębne transakcje (tj. dostawę towarów oraz świadczenie usług) podlegające opodatkowaniu VAT na zasadach ogólnych oraz prawa do odliczenia VAT naliczonego od uiszczonej opłaty wstępnej oraz rat leasingowych.

Interpretacja
04.07.2012 Podatki

Czy w wyniku sprzedaży samochodu będącego przedmiotem umowy, która na dzień jej zawarcia spełniała będzie warunku uznania jej za umowę leasingu operacyjnego (art. 17b ust. 1 ustawy o CIT), na rzecz podmiotu, który stał się stroną umowy w toku jej obowiązywania, nabywając wynikające z niej prawa i obowiązki od poprzedniego kontrahenta X, Spółka będzie uprawniona do ustalania dochodu podatkowego na transakcji

Interpretacja
23.05.2012 Podatki

skoro ustawodawca w definicji podatkowej umowy leasingu w art. 17a pkt 1 updop wyraźnie określa, że przedmiotem podatkowej umowy leasingu mogą być wyłącznie podlegające amortyzacji środki trwałe lub wartości niematerialne i prawne, nie można uznać, że przedmiotem takiej umowy może być prawo majątkowe, które takiej amortyzacji nie podlega. A zatem w wyniku zbycia inwestycji w obcym środku trwałym, czego

Interpretacja
06.06.2011 Podatki

Samochodu o którym mowa we wniosku, nie można uznać za towar używany w rozumieniu przepisu art. 43 ust. 2 ustawy i tym samym Wnioskodawca nie będzie miał prawa do zastosowania przy jego sprzedaży zwolnienia od podatku VAT przed upływem 6 miesięcy jego używania po nabyciu prawa do rozporządzania nim jak właściciel. Sprzedaż ww. samochodu osobowego w takim przypadku, opodatkowana będzie podstawową 23%

Interpretacja
11.04.2011 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT sprzedaży samochodu.

Interpretacja
25.01.2011 Podatki

1. Czy wstępną opłatę z tytułu zawartej umowy leasingowej należy zaliczyć w koszty uzyskania przychodów w momencie ich poniesienia (opłaty), czy podzielić proporcjonalnie na czas za zawartej umowy (36 miesięcy). W 2010 zawarto już 14 umów leasingu, więc kwota wynikająca z pierwszych opłat jest znacząca. 2. Czy różnice kursowe wynikające z zapłaty kwoty podatku VAT wg faktury zakupu w EUR są kosztem

Interpretacja
24.11.2009 Podatki

Czy sprzedaż samochodu osobowego używanego uprzednio przez Spółkę na podstawie umowy leasingu operacyjnego, przed upływem półrocznego okresu jego używania po nabyciu od leasingodawcy, podlega zwolnieniu z VAT?

Interpretacja
17.09.2009 Podatki

Czy przy sprzedaży samochodu zakupionego po zakończonej umowie leasingu operacyjnego, użytkowanego na jej podstawie 2 lata spółka może zastosować zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku od towarów i usług?

Interpretacja
05.08.2009 Podatki

1. Jakie skutki w podatku VAT powoduje przekazanie środka trwałego na potrzeby osobiste wspólnika? 2. W jakiej wartości należy opodatkować podatkiem VAT wycofanie z prowadzonej działalności samochodu, w wartości zakupu, czy też wg wartości rynkowej?

Interpretacja
11.05.2009 Podatki

dostawa samochodu osobowego nabytego po zakończeniu umowy leasingu operacyjnego przed upływem półrocznego okresu od jego wykupu, nie będzie korzystała ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT przysługującego na podstawie § 13 ust. 1 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów

Interpretacja
12.02.2009 Podatki

Czy można zaliczyć zakup paliwa do samochodów przeznaczonych do dalszej odsprzedaży do kosztów uzyskania przychodów?

Interpretacja
16.01.2009 Podatki

Możliwość rozliczenia podatku naliczonego w miesiącu otrzymania faktury leasingowej

Interpretacja
08.01.2009 Podatki

Czy prawidłowym jest uznanie sprzedawanego samochodu za towar używany i zastosowanie zwolnienia od podatku od towarów i usług?

Interpretacja
14.10.2008 Podatki

Czy Spółka może skorzystać ze zwolnienia od podatku od towarów i usług przy sprzedaży samochodów osobowych na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy?

Interpretacja
28.07.2008 Podatki

Czy okres używania przez leasingobiorcę samochodu, który następnie został przez tegoż leasingobiorcę zakupiony należy liczyć jako sumę okresu leasingu i okresu po zakupie, czy też jest to wyłącznie okres od chwili zakupu i tym samym czy sprzedaż samochodu na drugi dzień od dnia zakupu podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług w wysokości 22%?

Interpretacja
20.06.2008 Podatki

Czy z faktury wykupu samochodu istniało prawo do odliczenia 60% podatku naliczonego?Czy do sprzedaży samochodu w miesiącu jego wykupu, Spółka mogła zastosować zwolnienie od podatku, zamiast stawki 22%?Czy w związku z pytaniem 1 i 2 Spółka powinna dokonać korekty podatku naliczonego zgodnie z art. 91 ustawy o VAT?

Interpretacja
14.01.2008 Podatki

Czy dokonując sprzedaży można stosować zwolnienie z podatku VAT na podstawie art. 8 ust. 1 pkt 5 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 27.04.2004r.

Poprzednia Następna