Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów dodatkowych opłat związanych z przesyłką towarów (chargebacks).
Dotyczy sposobu opodatkowania kosztów transportu ponoszonych w związku z dokonywaną dostawą towarów.
Sposób opodatkowania kosztów transportu ponoszonych w związku z dokonywaną dostawą towarów
Naliczane przez portal sprzedażowy dodatkowe opłaty (chargebacks) obniżające należny przychód za sprzedane towary, nie mogą stanowić kosztów uzyskania przychodów, a co za tym idzie nie pomniejszają uzyskanego przez Spółkę przychodu ze sprzedaży towarów podlegającego opodatkowaniu.
Opodatkowanie środków pieniężnych, które wpływają na rachunek bankowy Wnioskodawcy na opłacenie w imieniu kupującego kosztów przesyłki nabytego towaru.
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla sprzedaży książek elektronicznych (tzw. ebook, audiobook).
Podatek od towarów i usług w zakresie prawidłowości dokumentowania sprzedaży towaru wraz z kosztami dostawy przesyłki oraz opłatą za usługi finansowe.
W zakresie sposobu opodatkowania kosztów wysyłki ponoszonych w związku ze sprzedażą towarów dokonywaną przez Wnioskodawcę.
1. Czy, w okolicznościach opisanych we wniosku, koszt wysyłki może być ujęty jako osobna pozycja na fakturze? 2. Czy, w okolicznościach opisanych we wniosku, na fakturze można wykazać usługę transportową opodatkowaną według 8% stawki podatku?
Ujęcie w podstawie opodatkowania kosztów transportu oraz fakturowanie powyższego świadczenia.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawidłowości dokumentowania sprzedaży drukowanych czasopism specjalistycznych i drukowanych książek wraz z usługą pakowania i wysyłką
W przypadku świadczenia kompleksowego w postaci dostawy towarów wraz z usługą transportu, całość zapłaty należnej za dostawę danego świadczenia kompleksowego powinna być udokumentowana wystawieniem faktury, w której w części zasadniczej przeznaczonej na wskazanie nazwy towaru lub usługi winna znaleźć się wyłącznie nazwa właściwa dotycząca dostawy danego towaru/wyrobu medycznego.
Czy do usługi doradczej zastosować art. 15 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w brzmieniu obowiązującym do 31 grudnia 2006 r., czy od 1 stycznia 2007 r.? Do jakiego okresu rozliczeniowego zaliczyć koszt z tytułu wynagrodzenia za usługę doradczą, gdy usługa została zrealizowana w 2006 r., a faktury VAT za usługę Spółka otrzymała w 2006 r. i lutym 2007 r.? Zarząd uznał za możliwe ogłoszenie