Korekta faktury dokumentującej sprzedaż nowego środka transportu oraz zwrotu zapłaconego podatku VAT.
CIT - moment ujęcia korekty przychodów podatkowych w związku z korektą ceny za m3 wody i ścieków.
W przypadku gdy wierzytelność wynika z faktury wystawionej przez Przedsiębiorcę Przekształcanego przed Dniem Przekształcenia, a termin 90 dni od dnia upływu terminu płatności wierzytelności określonego na fakturze, w którym wierzytelność ta nie została uregulowana lub zbyta w jakiejkolwiek formie upłynął przed Dniem Przekształcenia, Przedsiębiorca Przekształcany jest uprawniony do skorygowania podstawy
Prawa do obniżenia podstawy opodatkowania w rozliczeniu za okres, w którym wystawiona zostanie przez Wnioskodawcę Faktura korygująca zmniejszająca, w przypadku gdy w odniesieniu do danej transakcji Spółka posiada/będzie posiadać dokumentację wskazaną w ramach Wariantów 1A-6B.
Przekazanie lokalu użytkowego z działalności gospodarczej Wnioskodawcy do działalności gospodarczej żony – opodatkowanie, korekta.
Podatek od towarów i usług jest w zakresie stawki podatku dla usług pośrednictwa w sprzedaży usług turystyki dokonywanych na terytorium Unii Europejskiej i poza nim, w zakresie stawki podatku dla usług pośrednictwa w sprzedaży usług turystyki dokonywanych zarówno na terytorium Unii Europejskiej jak i poza nim, w zakresie określenia metody wyliczenia kwoty podatku należnego w związku z korektą faktur
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia czy w przedmiotowej sprawie nie doszło do transakcji zbycia przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa, prawa do pomniejszenia podatku należnego o podatek naliczony przez Sp. z o.o. Sp. k. od nabytych składników majątkowych niestanowiących przedsiębiorstwa ani zorganizowanej części przedsiębiorstwa oraz prawa do pomniejszenia odpowiednio
Wydzielenie zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Rozliczenie podatku naliczonego, należnego oraz wystawianie faktur, faktur korygujących i not korygujących przed dniem podziału, w dniu podziału i po dniu podziału.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktury korygującej odwrotne obciążenie na stawkę 23% oraz termin odliczenia.
Wydzielenie zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Rozliczenie podatku naliczonego, należnego oraz wystawianie faktur, faktur korygujących i not korygujących przed dniem podziału, w dniu podziału i po dniu podziału.
Momentu ujęcia przychodu podatkowego z tytułu dodatnich Korekt Ceny w roku podatkowym w którym poszczególne dodatnie Korekty Ceny staną się należne Spółce (pytanie nr 1) oraz zmniejszenia przychodu podatkowego z tytułu sprzedaży przedmiotu Transakcji w przypadku ujemnych Korekt Ceny w roku podatkowym w którym poszczególne ujemne Korekty Ceny staną się należne Nabywcy od Spółki (pytanie nr 2).
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia przez Wnioskodawcę podatku naliczonego wynikającego z faktur wystawionych na spółkę przejmowaną/dzieloną w dniu lub po dniu połączenia/podziału.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży używanego samochodu osobowego oraz prawa do skorygowania błędniej wystawionej faktury z tytułu sprzedaży tego samochodu.
Czy Wnioskodawca może wystawiać dla odbiorcy opisanego w treści zdarzenia przyszłego, po jednej zbiorczej fakturze korygującej, która korygować będzie wartość dostaw (in plus, lub in minus), a w konsekwencji wartość należnego podatku od towarów i usług wynikającą ze wszystkich faktur pierwotnych wystawionych w obrębie danego miesiąca?
w zakresie ustalenia okresów rozliczeniowych, w których przysługuje prawo do odliczenia podatku VAT z faktur VAT otrzymanych z opóźnieniem, faktur korygujących in-plus oraz duplikatów faktur VAT, które wcześniej nie wpłynęły do Spółki
Czy do transakcji z zagranicznym podmiotem powiązanym w rozumieniu art. 11 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w stanie faktycznym opisanym powyżej ma zastosowanie art. 15b tej ustawy?
Czy Miasto właściwie przy sprzedaży naliczyło podatek VAT, czy też należy dokonać korekty i sprzedaż opisaną powyżej zwolnić z naliczonego podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy?