1. Czy przedmiotem planowanej transakcji dotyczącej zbycia działalności w zakresie Wsparcia IT będzie zorganizowana część przedsiębiorstwa (dalej jako: „ZCP”) w rozumieniu (…) art. 4a pkt 4 ustawy o PDOP. (cześć pytania oznaczonego we wniosku Nr 1) 2. Jeżeli odpowiedź na pytanie nr 1 jest twierdząca, czy w przypadku wystąpienia dodatniej różnicy pomiędzy określoną ceną zakupu ZCP (obejmującą, m.in.
Czy w przypadku planowanej transakcji leasingu zwrotnego oddanie przez Leasingodawcę Inwestycji w obcym środkach trwałych do użytkowania przez Wnioskodawcę będzie mogło być uznane za umowę leasingu, o której mowa w art. 17a pkt 1 ustawy CIT?
skoro ustawodawca w definicji podatkowej umowy leasingu w art. 17a pkt 1 updop wyraźnie określa, że przedmiotem podatkowej umowy leasingu mogą być wyłącznie podlegające amortyzacji środki trwałe lub wartości niematerialne i prawne, nie można uznać, że przedmiotem takiej umowy może być prawo majątkowe, które takiej amortyzacji nie podlega. A zatem w wyniku zbycia inwestycji w obcym środku trwałym, czego
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej w formie spółki cywilnej wydatków poniesionych na modernizację nieruchomości lokalowej, używanej na potrzeby tej działalności na podstawie umowy najmu.
Czy Spółka może indywidualnie ustalić stawkę amortyzacyjną na powyższą inwestycję w obcym środku trwałym na okres 10 lat, a tym samym dokonywać odpisów amortyzacyjnych równolegle z odpisem procentowym z otrzymanej dotacji?
Czy wydatki związane z nakładami na budowę miejsc parkingowych mogą być kosztem podatkowym (działalności nie związanej z gospodarką zasobami mieszkaniowymi) na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, czy powinny być rozliczane w formie odpisów amortyzacyjnych?
Czy w przypadku realizacji inwestycji w obcym środku trwałym podatnik ma prawo do ubiegania sie o zwrot podatku w ciągu 25 dni, czy ma prawo dokonywać odliczeń od inwestycji w wysokości proporcji obliczonej za lata ubiegłe, czy po oddaniu inwestycji do użytkowania należy dokonywać rocznych korekt tak jak w przypadku nieruchomości przez 10 lat począwszy od roku oddania budynku do użytkowania ?
Pytanie podatnika dotyczy zakwalifikowania do kosztów uzyskania przychodów kosztów związanych z demontażem, transpotrem i montażem urządzeń używanych na podstawie umowy najmu.