Skorygowanie ewidencji, deklaracji oraz informacji podsumowujących w związku z wewnątrzwspólnotowymi transakcjami trójstronnymi, w okresach, gdy zostały wystawione faktury przez prawidłowego sprzedawcę.
Opodatkowanie transakcji jako wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów oraz wykazanie ww. transakcji w deklaracji VAT UE.
Transakcje refakturowania wydatków, usług o niskiej wartości dodanej i krajowe transakcje kontrolowane zwolnione, o których mowa we wniosku o ile nie przekroczyły progów dokumentacyjnych wynikających z art. 11k ustawy o CIT, nie podlegają raportowaniu w informacji o cenach transferowych TPR-C za 2022 r.
Uznanie transakcji za wewnątrzwspólnotową transakcję trójstronną rozliczaną z zastosowaniem procedury uproszczonej oraz jej dokumentowanie w ewidencji, deklaracji oraz w informacji podsumowującej.
Czy Spółka jest transparentna podatkowo i w związku z tym nie jest zobowiązana do rozliczania podatku dochodowego od swoich przychodów.
Rozpoznanie wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów opodatkowanej na terytorium kraju, dokumentowanie transakcji w informacji podsumowującej oraz prawo do zastosowania stawki podatku VAT 0%.
Ustalenie, czy nabycie przez Państwa Towarów od dostawcy zagranicznego niezarejestrowanego w Polsce do celów VAT stanowi wewnątrzwspólnotowe nabycie Towarów czy zakup Towarów na terytorium Polski oraz brak obowiązku wykazywania ww. transakcji w informacji podsumowującej.
Złożenie przez Spółkę jawną powstałą w wyniku przekształcenia spółki osobowej, Informacji po dniu rejestracji przekształcenia w KRS, nie jest skuteczne i powoduje, że Spółka jawna będzie podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych
Brak możliwości odliczenia od dochodu – w zeznaniu podatkowym za 2021 r., w ramach ulgi rehabilitacyjnej określonej w art. 26 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych – wydatków na zakup miernika krzepliwości krwi wraz z paskami do pomiaru oraz poniesionych na zakwaterowanie i wyżywienie podczas przebywania w zakładzie rehabilitacji leczniczej i korzystania z rehabilitacji, gdyż
w zakresie uznania udzielonego Spółce przez powiązane z nią podmioty poręczenia spłaty zobowiązań kredytowych za transakcję kontrolowaną oraz wynikających z powyższego obowiązków dokumentacyjnych.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją przedsięwzięcia dotyczącego zakupu i montażu tablic informacyjno-promocyjnych oraz tabliczki z kodem QR.
Czy na podstawie art. 9a ust. 2d ustawy o CIT, Spółka jest zobowiązana do załączenia do dokumentacji podatkowej informacji o grupie podmiotów powiązanych zawierającej jedynie informacje o jednostce M, do której należy Spółka?
Zamieszczenie informacji dodatkowych na wystawionych przez Wnioskodawcę fakturach dotyczących rozliczenia transakcji.
Kwota partycypacji w kosztach budowy lokalu mieszkalnego (w tym również jej zwaloryzowana wartość) wypłacona została przez TBS osobie będącej spadkobiercą, która nabyła do niej prawo na podstawie aktu poświadczenia dziedziczenia, zatem podlega ona przepisom ustawy o podatku od spadków i darowizn, a w konsekwencji - w związku z wypełnieniem dyspozycji art. 2 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym
O 3 miesiące wydłużono termin obowiązywania dotychczasowych deklaracji i informacji przekazywanych przez pracodawców do PFRON. Nowe wzory będą miały zastosowanie dopiero przy składaniu dokumentów za wrzesień br. Ponadto wydłużeniu do 20 października br. uległ termin składania korekt tych dokumentów.
Czy po stronie klienta nabywającego towary Spółki w ramach sprzedaży premiowej powstanie przychód z tytułu nieodpłatnego świadczenia opodatkowanego podatkiem PIT, i czy dokonując sprzedaży Towarów A, B i C w ramach sprzedaży premiowej Spółka będzie zobowiązana do sporządzenia informacji, o której mowa w art. 42a Ustawy o PIT?
Korzystanie na jednakowych warunkach z programu lojalnościowego i z rabatów przy zakupie towarów lub usług przez nieograniczone grono osób nie powoduje powstania przychodu w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Kwota udzielonego rabatu nie stanowi również nagrody związanej ze sprzedażą premiową i nie podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem, o którym mowa w art. 30 ust.
Od 1 listopada 2013 r. zaczną obowiązywać nowe wzory formularzy zgłoszeniowych i rozliczeniowych ZUS. Do końca grudnia 2013 r. płatnicy składek mogą się jeszcze posługiwać dotychczasowymi wzorami formularzy. Pojawią się nowe kody tytułu ubezpieczenia oraz kody świadczenia/przerwy. Zmodyfikowane zostały opisy niektórych kodów. Wycofany został formularz ZUS RMUA. To główne, ale nie jedyne zmiany wprowadzone
Pracodawca ma obowiązek przekazać pracownikom informacje o składkach przekazanych za nich do ZUS. Zgodnie z przepisami obowiązującymi od 1 stycznia 2012 r. informację taką przekazuje raz w roku, za rok ubiegły.
Opisane we wniosku usługi udzielania informacji objętych tajemnicą bankową nie będą korzystać ze zwolnienia od podatku od towarów i usług lecz podlegać będą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług stawką podstawową, która od 1 stycznia 2011r. wynosi 23%, zgodnie z art. 41 ust. 1 w zw. z art. 146 pkt 1 ustawy o VAT.
Czy informacje o wynikach badań, otrzymane w związku z realizacją porozumień z podmiotami wykonującymi te badania, będą stanowiły dla Spółki przychód z tytułu nieodpłatnych świadczeń, o których mowa w art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?