Sprzedaż działki wydzielonej z nieruchomości stanowiącej gospodarstwo rolne nie będzie stanowić źródła przychodu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy zmiana podatnika VAT we wspólnym gospodarstwie rolnym dokonana w sposób i w okolicznościach wskazanych wyżej (część G poz. 68 wniosku) skutkuje po stronie Wnioskodawcy obowiązkiem opodatkowania podatkiem VAT towarów własnej produkcji i towarów, które po nabyciu nie były przedmiotem dostawy towarów - zgromadzonych w gospodarstwie rolnym wg stanu na dzień zamiany podatnika VAT, a w konsekwencji obowiązkiem
Wnioskodawca ma wątpliwości jak udokumentować ww. transakcję na rzecz innego rolnika ryczałtowego? Czy powinien wystawić na ww. transakcję fakturę VAT dla tej transakcji, czy też może sprzedaż ciągnik na podstawie umowy kupna-sprzedaży?
Czy podlega opodatkowaniu sprzedaż gruntu stanowiącego gospodarstwo rolne prowadzone przez rolnika ryczałtowego dokonywana po rezygnacji Wnioskodawcy ze zwolnienia i jego zarejestrowaniu się jako podatnik czynny
Wnioskodawczyni nie będzie zobowiązana do dokonania remanentu likwidacyjnego dla potrzeb podatku VAT.
Przyjmując za Wnioskodawcą, iż przedmiotowa nieruchomość w chwili dokonania czynności cywilnoprawnej stanowiła gospodarstwo rolne w rozumieniu przepisów ustawy o podatku rolnym, w powyższej sprawie miał zastosowanie art. 9 pkt 2 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Jestem właścicielem gospodarstwa rolnego. Jednocześnie prowadzę jednoosobową firmę. Opłacam składki w KRUS. Urząd skarbowy wydał mi zaświadczenie o wysokości podatku dochodowego za ubiegły rok z działalności. Przekroczyłem kwotę graniczną podatku z działalności i nie będę mógł dalej opłacać składek w KRUS. Czy i od kiedy mam się zgłosić do ubezpieczeń w ZUS? Jakie dokumenty muszę złożyć? Słyszałem,
Przekazanie całego gospodarstwa rolnego synowi przed zaprzestaniem wykonywania czynności opodatkowanych obowiązek dokonania remanentu likwidacyjnego środków trwałych.
Opodatkowanie sprzedaży zabudowanej nieruchomości, w skład której wchodziły m.in. nieużytki.
Czy Wnioskodawca może żądać zwrotu podatku naliczonego od zakupu ww. środka trwałego?
Czy jako czynny podatnik VAT Wnioskodawca może odliczyć podatek naliczony wynikający z faktur VAT, na których jako nabywca będą widniały dwie osoby Wnioskodawca i jego żona?
dotyczy odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących zakup energii elektrycznej i usług telekomunikacyjnych na potrzeby gospodarstwa domowego i gospodarstwa rolnego.