Niezgodne z Konstytucją jest różnicowanie stawek podatku od nieruchomości w zależności od tego, czy miejsce postojowe w garażu stanowi odrębną nieruchomość w budynku wielomieszkaniowym, czy też miejsce postojowe przynależne jest do lokalu mieszkalnego. Tak stwierdził w swoim wyroku Trybunał Konstytucyjny (TK). Niestety dla podatników, wyrok ten będzie stosowany dopiero od 1 stycznia 2025 r. Przedstawiamy
Sprzedaż udziału 3/505 części w lokalu niemieszkalnym - wielostanowiskowym garażu stanowiącym odrębną nieruchomość wraz z przysługującym prawem do wyłącznego korzystania z miejsca postojowego nr 1 wraz z aneksem rowerowym nr 2 korzystała ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy. Ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy będzie korzystała również sprzedaż udziału 2/505 w
Interpretacja indywidualna dotycząca podatku od towarów i usług, w zakresie: - przedmiotu sprzedaży oraz opodatkowania działki zabudowanej boksem garażowym; - zwolnienia od podatku dostawy udziału w 1/8 części działki stanowiącej drogę dojazdową.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku sprzedaży wszystkich miejsc postojowych w garażach wielostanowiskowych na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy, stwierdzenia, czy termin pierwszego zasiedlenia należy liczyć odrębnie dla każdego miejsca postojowego, czy też termin zasiedlenia pierwszego miejsca postojowego jest terminem zasiedlenia dla wszystkich pozostałych części garażu
Usługi montażu rolet zewnętrznych i bram garażowych w ramach remontu, budowy, termomodernizacji oraz roboty konserwacyjne.
1. Czy do zasobów mieszkaniowych zalicza się wszystkie budynki mieszkalne wraz z wbudowanymi lokalami handlowo usługowymi, garażami jak i związane z nimi grunty oraz prawo wieczystego użytkowania? 2. Czy przychody finansowe z lokowania kaucji mieszkaniowych na rachunkach bankowych są zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych? 3. Czy przychody finansowe z lokowania na rachunkach
Czy zwolnienie podatkowe wynikające z art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych z dnia 15 lutego 1992 r. obejmuje dochody uzyskiwane z wynajmu garaży, które będą wynajmowane najemcom lokali mieszkalnych towarzystwa budownictwa społecznego?
stwierdzić należy, iż złożenie korekty deklaracji VAT-7 w przypadku obniżenia podatku należnego nieprawidłowo wykazanego w ewidencji i deklaracjach za dane okresy rozliczeniowe jest możliwe w ciągu 5 lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym upłynął termin płatności podatku. Natomiast korekta zawyżonej stawki VAT w odniesieniu do sprzedanych wraz z lokalem miejsc postojowych, wykazanej w fakturach
Możliwość zwolnienia na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy dochodu uzyskanego z tytułu najmu garażu najemcy lokalu mieszkalnego (garaż znajduje się w innym budynku niż lokal mieszkalny).
Dotyczy możliwości zwolnienia na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy dochodu uzyskanego z tytułu najmu garażu najemcy lokalu mieszkalnego (garaż znajduje się w innym budynku niż lokal mieszkalny).
czy zgodne z przepisami ustawy o VAT jest stanowisko Spółki, iż odsprzedaż udziałów we współwłasności lokali użytkowych w postaci garaży / miejsc postojowych będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT w wysokości 22%.
Czy sprzedaż garaży, czy też boksów garażowych jako pomieszczeń przynależnych do lokali mieszkalnych podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług VAT?
Czy nieodpłatne przeniesienie własności garaży, wybudowanych i oddanych do użytku w roku 1999, na rzecz dzierżawcy (garaże te wybudowane zostały ze środków własnych dzierżawcy, posiadacza, na podstawie zezwolenia na budowę) będzie zwolnione z podatku VAT?
Jednostka zwróciła się do Opolskiego Urzędu Skarbowego w Opolu z pytaniem o konieczność opodatkowania podatkiem od towarów i usług sprzedaży lokali użytkowych i garaży na rzecz osób fizycznych lub prawnych, użytkowanych na podstawie umowy najmu lub wolnych w drodze przetargu wraz ze sprzedażą lub przekazaniem w użytkowanie wieczyste ułamkowej części gruntu. Zaznaczono przy tym, iż lokale te usytuowane
Czy należy opodatkować podatkiem od towarów i usług sprzedaż garażu?
Jaką stawkę podatku od towarów i usług należy zastosować przy sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego, a jaką do lokalu użytkowego (garażu) ?
Powiat (jednostka samorządu terytorialnego) zawarł umowę wynajmu garażu z Powiatowym Urzędem Pracy (jednostką budżetową) oraz umowy wynajmu pomieszczeń przeznaczonych na cele handlowe z podmiotami niebędącymi jednostkami budżetowymi. Starostwo zadało pytanie, czy opisane wyżej usługi najmu korzystają ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust 1 pkt 2 ustawy o podatku od towarów i usług?
Czy podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług przekazanie w formie darowizny garaży wraz z prawem wieczystego użytkowania gruntu?