Interpretacje

Interpretacja
07.05.2024 Podatki

Obowiązek ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej sprzedaży towarów (tj. zbędnych/zużytych komputerów, laptopów, notebooków i telefonów), zaliczanych do środków trwałych, na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej (radnych), również gdy czynności te w całości zostały udokumentowane fakturą oraz brak obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej

Interpretacja
02.10.2020 Podatki

Dropshipping podstawa opodatkowania, moment powstania przychodu, sposób ewidencjonowania sprzedaży.

Interpretacja
12.02.2018 Podatki

Z uwagi na brak siedziby i stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski, Wnioskodawca nie ma obowiązku ewidencjonowania obrotu i kwot podatku należnego przy użyciu kasy rejestrującej. W konsekwencji, Wnioskodawca nie ma obowiązku prowadzenia sprzedaży biletów na rzecz pasażerów na linię autobusową obsługiwaną na trasie łączącej Polskę z Niemcami, przy użyciu kasy rejestrującej

Interpretacja
26.10.2016 Podatki

Czy zgodnie z art. 109 ust. 3 ustawy o podatku od towarów i usług w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2017 r. Wnioskodawca może kontynuować sposób prowadzenia ewidencji i sporządzać rejestr sprzedaży jak dotychczas?

Interpretacja
13.01.2015 Podatki

Czy użycie nazwy towaru w sposób przedstawiony w opisie stanu faktycznego spełnia wymóg zawarty w § 8 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 14 marca 2013 r. w sprawie kas rejestrujących?

Interpretacja
09.12.2014 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości korekty obrotu i podatku należnego zaewidencjonowanego na kasie rejestrującej w przypadku uznanych reklamacji i zwrotów towarów.

Interpretacja
31.07.2014 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania obrotu z tytułu sprzedaży towarów przy zastosowaniu kasy rejestrującej.

Interpretacja
14.05.2014 Podatki

W zakresie stosowania nazw na paragonach produkowanych wyrobów ciastkarskich i pieczywa.

Interpretacja
13.03.2014 Podatki

Czy w wypadku pomyłek dotyczących wydawania leku z inną odpłatnością niż na recepcie, Wnioskodawca ma prawo obniżyć podatek należny o podatek zawarty w błędnie zafiskalizowanym paragonie, przy jednoczesnym prawidłowym zafiskalizowaniu transakcji bez posiadania oryginału błędnego zafiskalizowanego paragonu?

Interpretacja
13.03.2014 Podatki

Czy w wypadku np. wydania leku w innej dawce, wydania innego leku, w innej ilości niż na recepcie czy wydania leku niepełnowartościowego, które skutkują zarówno zwrotem całości lub części zapłaty jak i nie mają takiego skutku finansowego Wnioskodawca ma prawo do obniżenia podatku należnego o podatek zawarty w błędnie wydanym paragonie bez zachowania warunków zawartych w § 3 ust. 4 Rozporządzenia Ministra

Interpretacja
26.02.2014 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania obrotu z tytułu sprzedaży towarów przy zastosowaniu kasy rejestrującej.

Interpretacja
27.01.2014 Podatki

W jakiej wartości należy rozpoznać przychód na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w przypadku kilkukrotnego zaewidencjonowania na kasie rejestrującej tej samej transakcji?

Interpretacja
23.12.2013 Podatki

sprzedaż odzieży używanej - nazwa sprzedawanych towarów na paragonie fiskalnym

Interpretacja
20.12.2013 Podatki

Czy wprowadzone do kasy fiskalnej grupy towarów są jednoznaczne i pozwalają na prawidłowe rozliczenie z urzędem skarbowym?

Interpretacja
17.12.2013 Podatki

Czy do poszczególnych grup oprócz montażu Wnioskodawca może zaliczyć również naprawy oraz konserwację np. poz. 1 naprawa lub konserwacja domofonów?

Interpretacja
29.11.2013 Podatki

Czy wymienione nazewnictwo towarów z przyporządkowanymi stawkami podatkowymi jest wystarczające i pozwala mu w dalszym ciągu prowadzić ewidencję na posiadanej kasie fiskalnej?

Poprzednia Następna