Prawo do odliczenia podatku VAT przy wykorzystaniu współczynnika proporcji.
Prawo do odliczenia podatku VAT od czynności związanych z realizacją projektu.
Na gruncie prawa podatkowego „ulepszenie” jest pojęciem, które dotyczy wyłącznie składników majątku będących środkami trwałymi. Pod pojęciem tym należy rozumieć takie czynności, jak przebudowa, rozbudowa, rekonstrukcja, adaptacja lub modernizacja środka trwałego, które podnoszą jego wartość techniczną, użytkową, jak i przystosowanie składnika majątkowego do wykorzystania go w innym celu, niż pierwotne
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu - modernizacja istniejącej sieci, zaprojektowanie zewnętrznej instalacji ciepłej wody - szpital.
Czy przychody i koszty podatkowe związane z realizacją Usług transportowych, powinny być traktowane jako powstałe w związku z działalnością opodatkowaną (nieobjętą zwolnieniem o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 34a Ustawy o CIT).
Brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z realizacją zadania.
Zastosowanie zwolnienia od podatku do usług świadczonych na rzecz Banku Hipotecznego.
Czy wynik (dochód albo strata) związany z realizacją transakcji fx forward będzie stanowił przychód/koszt uzyskania przychodów Spółki w podatku dochodowym od osób prawnych? Czy wynik (dochód albo strata) realizowany na transakcji fx forward powinien stanowić przychód/koszt uzyskania przychodu działalności operacyjnej (tj. dotyczącej przychodów innych niż kapitałowe) czy działalności finansowej? Czy
Czy w przypadku przeznaczenia całego zysku bilansowego za dany rok obrotowy na kapitał zapasowy lub rezerwowy albo inny fundusz celowy, Spółka w dalszym ciągu będzie mogła korzystać ze zwolnienia, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w odniesieniu do dochodu z gospodarki mieszkaniowej? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)
Czy w sytuacji, w której Spółka podwyższy kapitał zakładowy ze środków zgromadzonych na kapitale rezerwowym utworzonym z zysku Spółki to w dalszym ciągu będzie ona mogła korzystać ze zwolnienia, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w odniesieniu do dochodu z gospodarki mieszkaniowej? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)