Wyliczenia kwalifikowanego dochodu z kwalifikowanego prawa własności intelektualnej.
Opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).
Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).
Ustalenia, czy sprzedaż w udziale wynoszącym 1/2 części nieruchomości stanowiącej niezabudowaną działkę, jest opodatkowana podatkiem VAT.
Uznanie Wnioskodawcy za podatnika podatku VAT w związku ze sprzedażą działki.
Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).
Skutki podatkowe sprzedaży Nieruchomości - uznanie Sprzedających za podatników podatku VAT, opodatkowanie dostawy udziałów w Nieruchomości oraz prawo do odliczenia.
Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką IP Box.
Sposób opodatkowania przychodów z najmu majątku wycofanego z działalności gospodarczej.
Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).
Określenie miejsca opodatkowania przychodów (dochodów) z działalności gospodarczej.
Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości diet z tytułu podróży służbowych.
Uznanie sprzedaży Nieruchomości niezabudowanych za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, nie korzystającą ze zwolnienia od tego podatku, obowiązek rejestracji Sprzedającego jako podatnika VAT czynnego oraz udokumentowania sprzedaży Nieruchomości fakturą, prawo Nabywcy do obniżenia podatku VAT należnego o podatek VAT naliczony z tytułu zakupu Nieruchomości lub do zwrotu nadwyżki podatku
Określenie czy podstawą do uznania wydatków na nabycie uszkodzonych sprzętów RTV stanowiących w chwili nabycia odpad, za koszty uzyskania przychodu będą dowody wewnętrzne bez danych personalnych osób fizycznych sprzedających te towary.
Na gruncie prawa podatkowego „ulepszenie” jest pojęciem, które dotyczy wyłącznie składników majątku będących środkami trwałymi. Pod pojęciem tym należy rozumieć takie czynności, jak przebudowa, rozbudowa, rekonstrukcja, adaptacja lub modernizacja środka trwałego, które podnoszą jego wartość techniczną, użytkową, jak i przystosowanie składnika majątkowego do wykorzystania go w innym celu, niż pierwotne
Podatek od towarów i usług w zakresie korzystania ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b ustawy świadczonych usług.
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży niezabudowanej Nieruchomości bez uwzględniania zwolnienia z art. 43 ust. 1 pkt 9 i pkt 2 ustawy oraz obowiązku udokumentowania ww. sprzedaży fakturą.
Uzyskanie prawa do zasiłku chorobowego po ustaniu zatrudnienia wiąże się ze spełnieniem określonych warunków, m.in. niezdolność do pracy musi trwać co do zasady co najmniej 30 dni i powstać nie później niż w ciągu 14 dni od ustania tytułu ubezpieczenia chorobowego. Zdarzają się jednak przypadki, gdy spełnienie tych warunków nie gwarantuje ubezpieczonemu prawa do świadczenia po ustaniu zatrudnienia.
Sprzedaż udziału w nieruchomości stanowiącej niezabudowaną działkę jest opodatkowana bez uwzględnienia zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy.
Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości bez uwzględnienia zwolnienia z art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy.
Dotyczy opodatkowania sprzedaży działki nr (…) oraz braku zwolnienia od podatku.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT czynności zbycia udziałów w działkach.
Opodatkowanie podatkiem VAT zbycia wydzielonej działki bez uwzględnienia zwolnienia z art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy.
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży niezabudowanej działki oraz obowiązku wystawienia faktury.