Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z duplikatu faktury, terminu dokonania ww. obniżenia kwoty podatku należnego oraz prawa dokonania korekty deklaracji podatkowej
Określenie terminu odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktury/duplikatu faktury otrzymanej w okresie późniejszym niż dwa kolejne okresy rozliczeniowe licząc od okresu, w którym w odniesieniu do nabytych przez podatnika towarów i usług powstał obowiązek podatkowy.
Określenie terminu obniżenia podatku należnego o podatek naliczony wynikający z duplikatu faktury VAT
Jeżeli Wnioskodawca nie odliczy podatku naliczonego w miesiącu, w którym spełnione zostaną wszystkie przesłanki warunkujące skorzystanie z tego prawa na podstawie art. 86 ust. 11 ustawy będzie miał możliwość zrealizowania prawa do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony w deklaracji podatkowej za jeden z dwóch następnych okresów rozliczeniowych, następujących po okresie, w którym nabył prawo
Czy Spółka jest uprawniona do odliczenia VAT naliczonego z faktur zakupu w rozliczeniu za miesiąc otrzymania faktury bądź jej duplikatu, ewentualnie w deklaracji za jeden z dwóch następnych okresów rozliczeniowych, jeżeli faktura bądź jej duplikat został doręczony Spółce później niż w trzecim miesiącu następującym po miesiącu, w którym miała miejsce dostawa towarów lub usług?
określenia terminu prawa do dokonania obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej wydatków z tytułu zakupu towarów i materiałów udokumentowanych duplikatami faktur VAT.
Czy prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego powstaje w okresie, w którym odebrano fakturę pierwotną, czy w miesiącu otrzymania duplikatu tejże faktury (lub w jednym z dwóch następnych okresów rozliczeniowych).
Czy Wnioskodawca będzie mógł odliczyć podatek VAT na podstawie otrzymanych duplikatów w rozliczeniu za okres, w którym je otrzyma, bądź w rozliczeniu za jeden z dwóch następnych okresów rozliczeniowych, czy poprzez korektę deklaracji za okresy związane z pierwotnym doręczeniem oryginałów faktur
czy Wnioskodawca powinien wystawić faktury korygujące do duplikatów brakujących faktur
Czy w przypadku gdy Spółka otrzymała duplikat faktury za dostawę mediów po upływie terminu płatności wynikającego z pierwotnej faktury, prawo do odliczenia podatku naliczonego przysługuje za miesiąc, w którym upłynął termin płatności określony w fakturze pierwotnej?
Z przedstawionego w złożonym wniosku stanu faktycznego wynika, iż Wnioskująca w listopadzie 2005 r. otrzymała duplikat faktury korygującej dokumentującej nabycie usług telekomunikacyjnych w kwietniu 2004 r. Oryginał faktury korygującej do której Spółka otrzymała duplikat, nigdy wcześniej nie dotarł do Niej, dlatego nie dokonała Ona obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego
W rozliczeniu za który okres przysługuje prawo do obniżenia kwot podatku należnego o kwoty podatku naliczonego zawarte w duplikatach faktur.
Za jaki okres należałoby dokonać odliczenia podatku VAT z otrzymanego duplikatu w m-cu wrześniu 2004r. a dotyczącego faktury VAT za dostawę gazu w kwietniu 2004 r.?
Czy podatnik może obniżyć kwotę podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z otrzymanych przed 1.05.2004 r. duplikatów faktur dokumentujących sprzedaż dokonaną przed wejściem w życie nowej ustawy o VAT w przypadku, gdy podatnik nie dokonał odliczenia podatku naliczonego w ciągu roku, licząc od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nabył prawo do obniżenia kwoty
W jaki sposób należy rozliczać duplikaty faktur dokumentujących zakup usług telekomunikacyjnych?
Kiedy można dokonać obniżenia podatku należnego z duplikatu faktury VAT dokumentującej nabycie usług telekomunikacyjnych?
Kiedy podatnik może odliczyć podatek VAT z duplikatu faktury dokumentującej sprzedaż energii elektrycznej?