Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków, na które brak zewnętrznych dowodów księgowych.
Czy sprzedaż otrzymanych w drodze działu spadku planowanego w najbliższym czasie towarów handlowych takich jak zabawki, artykuły papiernicze, artykuły biurowe, szkolne i wyposażenia (lada i regały) dokonana poza prowadzoną działalnością gospodarczą i po upływie pół roku od nabycia, tj. po dniu 31 lipca 2017 r. (licząc od końca miesiąca, w którym nastąpiło nabycie rzeczy) nie będzie podlegała podatkowi
Czy wydatki poniesione przez pracowników Spółki udokumentowane paragonami fiskalnymi za usługi parkingowe i taksówkowe, fakturami imiennymi wystawionymi na pracowników, biletami komunikacyjnymi i lotniczymi oraz oświadczeniami pracownika o poniesionych kosztach, mogą być uznane za koszt uzyskania przychodów?
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie dokumentowania nieodpłatnego nabycia towarów handlowych.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ujęcia w momencie sprzedaży towarów cen wynikających z dokonanych w międzyczasie przecen z jednoczesnym powiązaniem tych wartości z wartościami zaksięgowanymi na koncie Przecena magazynu (czyli odchyleniami cen zakupu księgowanymi na koncie Przecena magazynu).
w zakresie możliwości oraz momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej, wydatków na nabycie produktów rolnych poniesionych przez podatnika prowadzącego księgi rachunkowe, udokumentowanych zastępczymi dowodami księgowymi, o których mowa w ustawie o rachunkowości
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie uwzględnienia przy sprzedaży towarów cen wynikających z dokonanych w międzyczasie przecen z jednoczesnym powiązaniem tych wartości z wartościami zaksięgowanymi na koncie Przecena magazynu (tj. odchyleniami cen zakupu księgowanymi na koncie Przecena magazynu).
Czy wartość rozchodowanych (sprzedanych) towarów handlowych, ustalona według ich cen sprzedaży pomniejszonych o VAT i marżę na sprzedaży, stanowi koszt podatkowy?
W związku z przedstawionym zdarzeniem przyszłym Spółka zwraca się o potwierdzenie, że przy zastosowaniu opisanej powyżej procedury rozliczania kosztów związanych z odbyciem wyjazdu służbowego, prawidłowe jest zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów Spółki wydatków za przejazdy taksówkami udokumentowanych paragonami fiskalnymi pochodzącymi z kas rejestrujących zainstalowanych w taksówkach?
1) W jaki sposób ewidencjonować koszty prowadzenia działalności wynikające z transferów płatniczych? 2) W jaki sposób i jakim systemem ewidencjonować wpływy w walutach obcych?
Czy zakup towarów w przedstawionym stanie faktycznym stanowi dla Wnioskodawczyni koszt zakupu towarów handlowych i w konsekwencji umożliwia pomniejszenie o taki wydatek osiąganych przychodów?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków dot. podróży służbowych poniesionych na: 1. usługi parkingowe i usługi taksówek osobowych zapłacone kartą służbową, 2. usługi parkingowe i usługi taksówek osobowych zapłacone gotówką, 3. usługi parkingowe, usługi taksówek osobowych, przejazdy "a"/"b" lub przejazdy autostradami zapłacone kartą
1. Czy wydatki dokonywane w związku z realizacją bieżących zadań służbowych udokumentowane paragonami fiskalnymi i biletami parkingowymi, które zostaną rozliczone w sposób przedstawiony w zdarzeniu przyszłym będą mogły zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodu Spółki na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? 2. Czy wydatki dokonywane w związku z podróżami służbowymi
Jak udokumentować nabycie nieodpłatne przedmiotów pozyskanych na niemieckich wystawkach, a co za tym idzie wprowadzić do ewidencji towarów handlowych firmy, aby potem sprzedać je na polskim rynku?
w zakresie możliwości udokumentowania nieodpłatnego nabycia towarów handlowych protokołem sporządzonym przez podatnika oraz dowodem wewnętrznym
Czy wydatki na przejazdy pracowników Spółki taksówkami jak i wydatki za parkowanie samochodu służbowego podczas delegacji udokumentowane paragonami fiskalnymi stanowiące element rozliczenia podróży służbowej poprzez zbiorczy dokument księgowy, jakim jest rozliczenie delegacji stanowią koszty uzyskania przychodu Spółki.
Czy zakupy dokonywane za granicą związane z wykonywaniem usług transportu rzeczy poza krajem należy ujmować w kwocie brutto czy w kwocie netto?
Czy wydatki udokumentowane w sposób opisany we wniosku, poniesione w celu osiągnięcia przychodu, stanowią koszty uzyskania przychodu w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
1. Czy prawidłowo zalicza do kosztów uzyskania przychodów wypłacane pracownikom zatrudnionym na umowę o pracę diety z tytułu odbytych podróży służbowych oraz wydatki ponoszone z tytułu zakwaterowania pracowników.2. Czy dokumenty (faktury VAT, rachunki) potwierdzające wydatki poniesione za granicą i wystawione w języku obcym powinien ujmować w podatkowej księdze przychodów i rozchodów po przetłumaczeniu
Czy, znając ceny zakupu dostarczanych jej towarów (dane telefoniczne lub przesłane faksem od sprzedawcy) można taki towar wprowadzić według cen zakupu na stan magazynu i rozpocząć jego sprzedaż przed otrzymaniem, a czasem wystawieniem faktury sprzedaży za ten towar ? - Czy w takiej sytuacji WZ(wydanie towaru) -dokumenty podatnika dotyczące sprzedaży towaru na które nie ma jeszcze faktury zakupu będą
Pytanie Podatnika dotyczy możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków udokumentowanych biletami i paragonami fiskalnymi, poniesionych z tytułu uczestnictwa w targach wystawienniczych i korzystania z usług parkingowych, oraz określonych na biletach i paragonach kwot podatku od towarów i usług.