Prawo do wprowadzenia nabytych wewnątrzwspólnotowo Wyrobów klienta do składu podatkowego Spółki i objęcia ich procedurą zawieszenia poboru akcyzy oraz prawo Spółki do otrzymania zwrotu akcyzy zapłaconej od Wyrobów na terytorium kraju, w ramach dokonywanej przez Spółkę obsługi dostawy wewnątrzwspólnotowej w przypadku organizacji transportu
Uznanie transakcji za transakcje łańcuchowe, zastosowanie stawki podatku VAT w wysokości 0% dla wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów oraz eksportu towarów.
Sposób opodatkowania powrotnego przemieszczenia towarów z Niemiec do Polski.
Opodatkowanie dostawy dokonywanej w Wariancie 1 i 2 jako dostawy krajowej opodatkowanej w Polsce, uznanie dostawy dokonywanej na rzecz Odbiorcy w Wariancie 1 i 2 za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów opodatkowaną stawką 0% oraz prawa do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony.
Uznanie opisanej dostawy towarów za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów i możliwość zastosowania wobec niej stawki 0%.
Uznanie, że przemieszczenia wyrobów akcyzowych w opakowaniach jednostkowych, poza procedurą zawieszenia poboru akcyzy, nie powinny odbywać się na podstawie dokumentu e-SAD lub dokumentu zastępującego e-SAD.
Z dniem 1 lipca 2023 r. weszła w życie większość zmian w ustawie o VAT wprowadzanych w ramach tzw. pakietu SLIM VAT 3. Opisujemy je w niniejszym raporcie, na przykładach wskazując ich praktyczne konsekwencje.
Termin roczny na złożenie wniosku o uzyskanie zwrotu akcyzy biegnie od czynności faktycznej, którą jest dostawa wewnątrzwspólnotowa, tj. przemieszczenie samochodów osobowych z terytorium kraju na terytorium państwa członkowskiego.
Transakcje zawarte przez Wnioskodawcę z Firmą w ramach transakcji łańcuchowej stanowią dostawy krajowe, a nie WDT.
Prawo do zachowania stawki 0% dla wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów w sytuacji przechowywania dokumentów w formie elektronicznej.
Zastosowanie stawki VAT 0% właściwej dla wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów, w przypadku posiadania przez Spółkę dokumentów potwierdzających dokonanie dostawy
posiadane przez Spółkę dokumenty stanowią dowody uprawniające Spółkę do zastosowania stawki VAT 0% do wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów
Prawo Spółki do zastosowania stawki podatku w wysokości 0% dla wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów; brak obowiązku wykazania transakcji w deklaracji VAT-UE jako transakcji trójstronnej.
Możliwość zastosowania w odniesieniu do wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów 0% stawki podatku VAT.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT importu bali z Rosji do Polski, opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży bali dokonanej na terytorium kraju (Polski) oraz niepodlegania opodatkowaniu podatkiem VAT sprzedaży bali do Niemiec i Czech.
Opodatkowanie akcyzą wewnątrzwspólnotowej dostawy liści tytoniu przez rolnika, który te liście tytoniu wyprodukował.
w zakresie zwrotu podatku VAT z tytułu nabycia nowego środka transportu
Nie uznania przemieszczenia gazu transportowanego w Cysternach za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów.
zastosowanie stawki podatku VAT w wysokości 0% dla opisanej transakcji
zastosowania dla dokonanych dostaw stawki podatku VAT w wysokości 0%
w zakresie ustalenia czy transakcje pomiędzy Wnioskodawcą a Nabywcą w ramach Modelu F stanowią wewnątrzwspólnotową dostawę towarów oraz prawa do zastosowania stawki podatku VAT w wysokości 0% dla ww. dostaw
Uznanie dostawy Asortymentu B/Towaru w łańcuchu dostaw pomiędzy Spółką a Klientem za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów oraz uznania transakcji między Kontrahentem a Spółką za lokalną dostawę towarów na terenie kraju, Prawa do zastosowania stawki 0% VAT w stosunku do dostawy Asortymentu B/Towarów na rzecz Klienta, Prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur otrzymywanych przez Spółkę
Z dniem 1 lipca 2020 r. zaczęły obowiązywać ważne i długo oczekiwane zmiany w ustawie o VAT dotyczące rozliczeń wewnątrzwspólnotowych. Wprowadzona została nowa procedura magazynu typu call-off stock, zmieniono zasady rozliczania transakcji łańcuchowych, składania informacji podsumowujących oraz warunki stosowania stawki 0% przy dostawach wewnątrzwspólnotowych.
Dokonywane z Polski do Niemiec dostawy wyrobów na rzecz odbiorcy w Niemczech będą stanowiły wewnątrzwspólnotową dostawę towarów, opodatkowaną stawką podatku w wysokości 0%.