określenie podmiotu zobowiązanego do rozliczenia dostawy towarów na terytorium Polski
w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu dostawy towarów przesyłanych do nabywcy kurierem oraz ustalenia, w rozliczeniu za jaki okres Spółka może zrealizować prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem towarów od dostawcy
Czy w przedstawionym stanie faktycznym (w odniesieniu do dostaw już dokonanych) oraz zdarzeniu przyszłym (w odniesieniu do dostaw przyszłych) zgromadzone przez Spółkę dokumenty wymienione w Wariantach 2-6 można uznać za dowody świadczące o tym, że towary będące przedmiotem WDT zostały wywiezione z terytorium kraju i dostarczone do nabywcy na terytorium państwa członkowskiego inne niż terytorium kraju
Czy Spółka będzie miała prawo do zastosowania przy sprzedaży podkładów (a także w procedurze rozliczenia podatku VAT-7 z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, jako podatku należnego) do obniżonej stawki podatku VAT właściwej dla wyrobów medycznych w rozumieniu ustawy o wyrobach medycznych dopuszczonych do obrotu na terytorium Polski?
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania transakcji dokonywanych pomiędzy koncernami paliwowymi a Spółką za czynności podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur otrzymywanych od koncernów paliwowych w stanie prawnym obowiązującym do dnia 31 grudnia 2013 r. i od dnia 1 stycznia 2014 r.
Czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do odprowadzenia podatku VAT od tej transakcji?
Czy faktura dokumentująca wewnątrzwspólnotową dostawę towarów powinna mieć oznaczenie odwrotne obciążenie lub inne dodatkowe adnotacje w rodzaju VAT rozlicza nabywca?
Czy Spółka ma prawo do odliczenia podatku od towarów i usług z faktur otrzymanych od Pośrednika związanych z korzystaniem z Kart Flota?
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania przemieszczenia towarów Wnioskodawcy z terytorium Polski na terytorium Republiki Czeskiej za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów, obowiązku podatkowego oraz podstawy opodatkowania wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów.
Podatek od towarów i usług w zakresie miejsca świadczenia przy dostawie towarów.
1) Czy sprzedaż gruntu niezabudowanego nieuzbrojonego dokonana przez Zainteresowanego wspólnie z małżonkiem była czynnością podlegającą opodatkowaniu podatkiem w sytuacji, gdy tylko małżonek prowadzi działalność gospodarczą, lecz transakcja sprzedaży określona powyżej, nie pozostawała w jej zakresie? 2) Czy podatek VAT powinien zostać naliczony i zapłacony od połowy ceny sprzedaży działki gruntu niezabudowanego
Czy do sprzedaży ciągnika zakupionego w 2003 r. ze stawką 0% VAT można zastosować zwolnienie z podatku VAT z art. 43 ust. 1 pkt 2 Ustawy o podatku od towarów i usług?
1. Czy wykonanie oprzyrządowania dla klienta zagranicznego można potraktować jako usługę i przenieść obowiązek podatkowy na kontrahenta ze Wspólnoty? 2. Czy Spółka ma obowiązek zastosować stawkę podstawową podatku od towarów i usług?
1. Czy prawo do rozporządzania towarami jak właściciel przechodzi na Kontrahenta dopiero w momencie sprzedaży towarów ze składu? 2. Czy przemieszczenie towarów z Polski do składu celnego na terytorium Turcji, nie stanowi eksportu towarów w rozumieniu ustawy o VAT? 3. Czy wydanie towarów Kontrahentowi ze składu (sprzedaż) na terytorium Turcji, również nie stanowi transakcji podlegającej opodatkowaniu
W którym momencie, na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, Spółka powinna rozpoznać przychód z tytułu dostawy towarów dokonanej na terytorium USA?
Czy sprzedaż ww. nieruchomości jest zwolniona z podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy o VAT?
Czy Spółka właściwie stosuje stawkę VAT 0% stosując art. 83 ust. 1 pkt 24 w związku z art. 83 ust. 9 ustawy o VAT?
Czy diety wypłacane zatrudnionym w spółce kierowcom stanowią dla firmy koszt uzyskania przychodu?
Wnioskująca zwróciła się z zapytaniem, czy dostawa towarów używanych (nieruchomości) będzie zwolniona z opodatkowania podatkiem VAT w sytuacji, gdy na towary te poczynione zostały nakłady w zakresie i na warunkach spełniających przesłanki, o których mowa w art. 43 ust. 6 ustawy o podatku od towarów i usług - przy czym nakłady te nie zostały poczynione przez podatnika dokonującego dostawy, lecz przez
Dotyczy powstania obowiązku podatkowego w oparciu o art. 20 ust. 5 i 6 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług.