Skutki podatkowe w CIT zapłaconej przez Spółkę Dopłaty w związku z ujemnym wynikiem na technicznym rachunku ubezpieczeń członka związku.
Podatek od towarów i usług w zakresie niepodlegania opodatkowaniu dopłat do taryf do zbiorowego odprowadzania ścieków.
Dotyczy ustalenia, czy w opisanym zdarzeniu przyszłym transakcja polegająca na wniesieniu wpłat przez Wnioskodawcę na kapitał zapasowy A, dokonana na gruncie przepisów HGB, spełnia definicję transakcji kontrolowanej określoną w art. 11a ust. 1 pkt 6 ustawy o CIT i w zw. z tym, czy będzie podlegała obowiązkowi sporządzenia lokalnej dokumentacji cen transferowych oraz innym obowiązkom dokumentacyjnym
Zwolnienie od opodatkowania przychodów z dopłat do biletów ulgowych od jednostek samorządu terytorialnego.
Przygotowane na podstawie informacji opublikowanych w okresie od 1 maja do 3 czerwca 2022 r.
Opodatkowanie czynności obciążania innych gmin kwotami, stanowiącymi dotacje, w związku z wykonywaniem na ich rzecz przewozów autobusami komunikacji miejskiej.
1. W jakiej wysokości Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów odpisy z tytułu zużycia od opisanych we wniosku środków trwałych? 2. Czy i w jaki sposób Spółka powinna skorygować koszty uzyskania przychodów w przypadku, gdy otrzyma ona zwrot poniesionych przez nią wydatków po dokonaniu części odpisów amortyzacyjnych od opisanych we wniosku środków trwałych? (pytania oznaczone we wniosku
Podatek od towarów i usług jest w zakresie określenia podstawy opodatkowania oraz prawa do odliczenia z tytułu nabycia towarów i usług związanych z wykonywaniem publicznego transportu zbiorowego.
Uznanie, że po 1 stycznia 2017 r. przekazana przez Gminę na rzecz zakładu budżetowego dopłata, jako zwrot utraconych wpływów z tytułu uprawnienia określonych grup osób do bezpłatnych i ulgowych przejazdów środkami komunikacji miejskiej, nie podlega opodatkowaniu. Obowiązek stosowania proporcji, o której mowa w art. 86 ust. 2a ustawy o podatku od towarów i usług oraz sposobu ustalenia tej proporcji
Rozliczanie podatku VAT w związku z czynnościami wykonywanymi na rzecz gminy, do czasu centralizacji rozliczeń z tytułu podatku VAT z gminą oraz w zakresie zastosowania art. 86 ust. 2a-2h w związku z wykonywaniem wskazanych we wniosku czynności.
Opodatkowanie dotacji do wozokilometra, otrzymywanej z budżetu gminy w związku z wykonywaniem usług przewozów pasażerskich.
Uznanie, że zwrot kosztów stosowanych zwolnień i ulg przewozowych stanowi usługę oraz momentu powstania obowiązku podatkowego od otrzymanych od jednostek samorządu terytorialnego zwrotów stosowania ulg i zwolnień przewozowych
1. Czy otrzymane wynagrodzenie (rekompensata) z budżetu danej gminy stanowi obrót będący podstawą opodatkowania podatkiem od towarów i usług? 2. Czy Spółka powinna dokumentować obrót z tego tytułu fakturą VAT, czy wystarczy innym dokumentem księgowym np: notą księgową - obciążeniową?
Dopłaty do biletów wypłacane Wnioskodawcy przez Urząd Marszałkowski pozostają w bezpośrednim związku ze świadczonymi przez Wnioskodawcę usługami regularnego przewozu osób. Dopłaty te nie stanowią pokrycia ogólnych kosztów działalności Wnioskodawcy. Zatem podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Opodatkowanie otrzymywanych od gminy dopłat dotyczących refundacji utraconych dochodów z tytułu wprowadzonych ulg.
1. Czy do wartości zadłużenia, o której mowa wart. 16 ust. 1 pkt. 60 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, należy wliczać wartość dopłat do kapitału wniesionych przez wspólnika w trybie art. 177 178 kodeksu spółek handlowych? 2. Czy do wartości zadłużenia, o której mowa w art. 16 ust. 1 pkt. 60 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, należy wliczać wartość zobowiązania z tytułu zakupu
1. Czy dotacja przedmiotowa, stanowiąca dopłatę do ceny biletów, sprzedawanych pasażerom za przewóz, podlega opodatkowaniu podatkiem VAT? 2. Kiedy powstaje obowiązek podatkowy czy w miesiącu, za który rozlicza się sprzedaż biletów wg paragonów z kasy fiskalnej, czy w momencie uznania rachunku bankowego zakładu kwotą przekazanej dotacji przedmiotowej?
Czy w związku z faktem, że otrzymywane przez Spółkę dopłaty do taryf zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków są dotacjami zwolnionymi z podatku na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 47 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t. j. Dz. U. z 2000 r. Nr 54, poz. 654 ze zm.), Spółka powinna, mając za podstawę treść art. 16 ust. 1 pkt 58 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Czy otrzymane płatności przyznane producentom surowca tytoniowego z Agencji Rynku Rolnego podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?