Czy zaprezentowane obszary działań Działu Wdrożeń stanowią działalność badawczo- rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 CIT (tu: jako prace rozwojowe) i w związku z tym Spółka uprawniona jest do rozliczenia ulgi na działalność badawczo-rozwojową, zgodnie z art. 18d ust. 1 CIT.
Czy w związku z Transakcją Wnioskodawca nie będzie zobowiązany jako płatnik do wpłacenia zaliczki na podatek na podstawie art. 26aa ust. 1 ustawy o CIT z uwagi na niespełnienie przez Wnioskodawcę definicji spółki nieruchomościowej w rozumieniu art. 4a pkt 35 ustawy o CIT?
czy opisane powyżej Prace B+R prowadzone przez Spółkę spełniają definicję działalności badawczo-rozwojowej, o której mowa w art. 4a pkt 26-28 cyt. ustawy w związku z czym Spółka jest uprawniona do korzystania z ulgi B+R określonej w art. 18d ww. ustawy (pytanie Nr 1)
Skutki podatkowe uznania realizowanego przez spółkę projektu za działalność badawczo-rozwojową.
ustalenie, czy prace opisane i wykonywane przez Wnioskodawcę spełniają definicję działalności badawczo-rozwojowej (pytania nr 1) - uznanie za koszty kwalifikowane, o których mowa w art. 18d ust. 2 oraz art. 18d ust. 3 ustawy o PDOP: a) kosztów wynagrodzenia pracowników zatrudnionych w celu realizacji Prac badawczo-rozwojowych w wysokości zryczałtowanego wynagrodzenia twórcy za przeniesienie praw
Sprzedaż na rzecz usługobiorcy pojedynczych usług polegających na zapewnieniu programu i kadry na obóz nie podlega opodatkowaniu według szczególnej procedury marży w turystyce, o której mowa w art. 119 ustawy o VAT. Tym samym, przedmiotowe usługi winny być opodatkowane na zasadach ogólnych przy zastosowaniu 23% stawki podatku VAT.