W zakresie ustalenia, czy przychodem Spółki w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym od osób prawnych z tytułu sprzedaży towarów franczyzobiorcom będzie cena należna Spółce, pomniejszona o kwotę należnego podatku VAT, pomimo iż cena ta znacznie odbiega od wartości rynkowej tych towarów oraz czy Spółka jest uprawniona do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na nabycie towarów.
Czy przedmiotem planowanej Transakcji nie będzie przedsiębiorstwo ani zorganizowana część przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy o CIT, a w konsekwencji, czy nabywca dla celów amortyzacji podatkowej za wartość początkową środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, nabytych w ramach planowanej Transakcji, będzie mógł uwzględnić cenę ich nabycia (bez uwzględniania przepisów dotyczących nabycia
Podstawa opodatkowania przy sprzedaży pojazdu według procedury VAT marża.
Ustalenie kwoty nabycia przy stosowaniu procedury VAT marża dla sprzedaży samochodów używanych.
Ustalenie kwoty nabycia przy stosowaniu procedury VAT marża w związku ze sprzedażą samochodu używanego
Nieuznania usług dodatkowych towarzyszących zakupowi samochodu używanego za import usług i braku obowiązku wykazywania ich w deklaracji VAT-7.
ustalenie kwoty nabycia przy stosowaniu procedury VAT marża oraz brak obowiązku wykazania w deklaracji VAT-7 usług dodatkowych związanych z nabyciem samochodów.
ustalenie kwoty nabycia przy stosowaniu procedury VAT marża oraz brak obowiązku wykazania w deklaracji VAT-7 usług dodatkowych związanych z nabyciem samochodów.
Określenie kwoty nabycia stosowanej w celu wyliczenia podatku należnego z tytułu sprzedaży samochodu używanego objętego procedurą VAT-marża oraz rozpoznanie importu usług.
Określenie kwoty nabycia stosowanej w celu wyliczenia podatku należnego z tytułu sprzedaży samochodu używanego objętego procedurą VAT-marża oraz rozpoznanie importu usług
sposób ustalenia ceny nabycia towarów handlowych oraz zasady przeliczania kosztów poniesionych w walutach obcych
Prawidłowość stanowiska Wnioskodawcy potwierdzono w trybie art. 14c § 1 Ordynacji podatkowej.
Czy takie ulepszone i zdatne do użytku środki trwałe wprowadzone do ewidencji środków trwałych, będą mogły podlegać amortyzacji według stawki indywidualnej, a odpisy umorzeniowe stanowić będą koszty uzyskania przychodów?
Czy dalsze nakłady inwestycyjne na remont i modernizację nieruchomości mieszkalnych (w celu dostosowania do możliwości najmu) przed wprowadzeniem ich do ewidencji i przekazaniem do używania jako środka trwałego, będą uznawane za ulepszenie środka trwałego?
Czy w przypadku dokonania zmiany przeznaczenia i przekwalifikowania składnika majątku, tj. z nieruchomości mieszkalnych jako towaru do dalszej odsprzedaży, przekwalifikowanie na nieruchomości mieszkalne jako własne środki trwałe, za wartość nabycia środka trwałego będzie można uznać:a) wartość nabycia według ceny rynkowej (w tym przypadku wycena rzeczoznawcy na dzień zawarcia pierwotnego aktu notarialnego
Czy łączna kwota wynagrodzenia autora za samo wykonanie projektu, bez tantiem wypłacanych w przyszłości z tytułu przeniesienia praw autorskich w zależności od wielkości sprzedaży mebli wyprodukowanych na podstawie tego projektu, stanowi koszt uzyskania przychodów w momencie poniesienia, czy też wartość początkową wartości niematerialnej i prawnej stanowiącą podstawę odpisów amortyzacyjnych?
Czy łączna kwota wynagrodzenia autora projektu, zawierająca w sobie wartość samego projektu oraz przeniesienia praw autorskich, stanowi wartość początkową wartości niematerialnej i prawnej stanowiącą podstawę odpisów amortyzacyjnych?
Czy opłatę za przeniesienie praw autorskich, z tytułu którego autorowi projektu przysługuje ratalne wynagrodzenie w postaci tantiem, traktuje się jako wartość początkową wartości niematerialnej i prawnej?
sposób ustalania wysokości marży przy sprzedaży samochodu kolekcjonerskiego
uregulowania związane z rozliczeniem sprzedaży samochodów osobowych nabywanych na terytorium UE (opodatkowanych na zasadach ogólnych i VAT-marża)