Brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z realizacją projektu dotyczącego termomodernizacji budynku.
Czy sprzedaż nieruchomości Zainteresowanego powinna podlegać opodatkowaniu, czy też powinna korzystać ze zwolnienia przedmiotowego na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług?
przy dostawie stacji paliw posadowionych na nieruchomościach, które mają być przedmiotem sprzedaży, należy zastosować zwolnienie od podatku od towarów i usług; dostawa nieruchomości również będzie korzystała ze zwolnienia od podatku od towarów i usług
Możliwość zastosowania zwolnienia od podatku do sprzedaży budynku oraz obowiązek dokonania korekty odliczonego podatku naliczonego związanego z poniesionymi nakładami na jego modernizację.
Sprzedaż przedmiotowego budynku będzie zwolniona z podatku od towarów i usług
Czy w myśl art. 43 ust. 1 pkt 2 i art. 43 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 ze zm.) sprzedaż przedmiotowej nieruchomości będzie zwolniona od podatku?
Czy zbycie w całości przedmiotowej nieruchomości odpowiada dostawie towarów używanych i podlega w całości zwolnieniu z podatku VAT?
Czy sprzedaż prawa wieczystego użytkowania nieruchomości wraz z zabudowaniami należy opodatkować podatkiem VAT? Czy w przypadku opodatkowania sprzedaży opisanej nieruchomości podatkiem od towarów i usług należy kupującemu wystawić fakturę VAT?
Jeżeli sprzedaż ww. lokali mieszkaniowych będzie zwolniona z podatku VAT, czy należy dokonać korekty odliczonego podatku VAT z faktur dokumentujących remont? Czy dostawa mieszkań w opisanym wyżej budynku powinna być zwolniona z podatku VAT czy opodatkowana stawką 7%?
Czy sprzedaż garaży, czy też boksów garażowych jako pomieszczeń przynależnych do lokali mieszkalnych podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług VAT?
2. Czy podatnik postąpił prawidłowo opodatkowując dostawę budynków i budowli stanowiących składniki przedsiębiorstwa nabytego w drodze aportu na zasadach ogólnych?
Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym sprzedaż lokali użytkowych (wydzielonych prawnie na moment sprzedaży) powstałych w nabytym i nadbudowanym przez Spółkę budynku nie podlega zwolnieniu z VAT, o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2004 r., Nr 54 poz. 535, z póżn. zm.; dalej ustawa VAT), ponieważ nie spełniona zostanie przesłanka uznania budynku za towar używany
Zwolnienie od podatku sprzedaży nieruchomości zabudowanej oraz niezabudowanej.
Czy dostawa nieruchomości wraz z prawem wieczystego użytkowania gruntu będzie korzystać ze zwolnienia z podatku od towarów i usług?
Czy Spółka może zastosować zwolnienie od podatku od towarów i usług przy sprzedaży budynku, jeżeli poniesie dodatkowe wydatki na ulepszanie budynku, które przekroczą co najmniej 30 % wartości początkowej.
Jaką stawkę podatku od towarów i usług należy zastosować do sprzedaży nieruchomości obejmującej grunt wraz z używanymi budynkami i budowlami. Nieruchomość powyższa wcześniej była wniesiona do spółki aportem, nie była ona ulepszana ani modernizowana ?.
Czy zbycie prawa wieczystego użytkowania gruntów bedzie zwolnione z podatku VAT ze względu na dostawę budynków trwale związanych z gruntem jako towarów używanych zwolnionych z VAT na mocy art.43 ust.2pkt 2 ustawy o VAT? ZP2-4407/I/18/05 , decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego
Czy dostawa budynków - będących towarem używanym - wraz z prawem wieczystego użytkowania gruntu jest opodatkowana stawką 22%, w sytuacji gdy nakłady na ulepszenie przewyższają 30% wartości początkowej budynków?
Czy dostawy nieruchomości wybudowanej i użytkowanej przez spółkę od roku 1992r, ulepszonej wskutek poniesionych w roku 2004 nakładów w kwocie przekraczającej 30% wartości początkowej, jest nieprawidłowe opodatkowania podatkiem od towarów i usług w stawce 22%.
Czy sprzedaż zabudowanej nieruchomości podlega zwolnieniu od podatku od towarów i usług jako towaru używanego na mocy art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy o VAT? Na działce znajduje się budynek wybudowany w latach 70-tych XX wieku.
Firma zamierza kupić budynek murowany o powierzchni całkowitej 2.132 m2, zbudowany w 1966 r., w 1999 r. został zakończony remont stanowiący 31,33% wartości budynku, a sprzedawca miał prawo do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony od tych wydatków. Czy kupując w/w budynek należy zapłacić podatek VAT ?