Możliwość opodatkowania przychodów z tytułu zbycia odzieży używanej według stawki 3%.
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego.
Określenie stawki ryczałtu z tytułu świadczonych usług sklasyfikowanych wg PKWiU pod symbolami 46.51.10.0, 46.52.12.2, 47.00.31.0, 47.00.54.0.
Możliwość zastosowania stawki zryczałtowanego podatku dochodowego PKWiU 62.01.12.0.
Możliwość opodatkowania przychodów z działalności gospodarczej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 8,5% i 12%
Możliwość rozliczenia w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 3% w odniesieniu do przychodów ze sprzedaży.
Zastosowanie 8% stawki podatku VAT dla usługi świadczonej przez Nową Spółkę na rzecz kierowców polegającej na umożliwieniu rezerwacji/zamówienia taksówki za pomocą aplikacji mobilnej.
Rękodzieło - malowanie ręczne porcelany, ceramiki, szkła oraz sprzedaży przedmiotów przez Internet stawki ryczałtu ewidencjonowanego
Wskazanie, czy sprzedaż przez Wnioskodawcę przejazdów w oparciu o system internetowy X powinna być opodatkowana stawką VAT w wysokości 8%.
Opodatkowania dostawy towarów realizowanych na podstawie częściowych zamówień.
Zastosowanie mechanizmu odwrotnego obciążenia przy dostawie mikrokontrolerów, przetwornic, liczników binarnych
Zastosowanie obniżonej stawki podatku do sprzedaży produktów sklasyfikowanych pod PKWiU: 10.61.33.0, 10.52.10.0, 11.07.19.0.
Ustawa z 29 października 2010 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług jest pierwszą opublikowaną nowelizacją VAT. W poprzednim numerze Mk zostały omówione zmiany wprowadzone tą nowelizacją dotyczące zwolnień z VAT. Na łamach tego opracowania omówimy pozostałą część zmian wprowadzonych tą ustawą. Wejdą one w życie z dniem 1 stycznia 2011 r.
Możliwość zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia dla czynności dostawy i montażu markiz zewnętrznych.
Dostawy Sprzętu Elektronicznego wymienione w poz. 28-28c załącznika nr 11 do ustawy dokonywane na podstawie zawartego Porozumienia (niezależnie od tego, czy została podpisana umowa ramowa, inna umowa lub brak jest jakiejkolwiek umowy), w którym kontrahent przewiduje nabycie od Spółki Sprzętu Elektronicznego o wartości przekraczającej 20.000 zł netto, podlegają na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 7 ustawy
w zakresie niezastosowania mechanizmu odwróconego obciążenia dla usług budowlanych świadczonych przez Wnioskodawcę na rzecz inwestora oraz objęcia mechanizmem odwróconego obciążenia usług budowlanych nabywanych przez Wnioskodawcę od podwykonawców
w zakresie uznania transakcji dokonywanych na podstawie kolejnych zamówień za jednolitą gospodarczo transakcję oraz zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia przy sprzedaży zestawów. Wniosek został uzupełniony w dniu 13 marca 2017 r.
Czy podatnik postępuje prawidłowo stosując 8% stawkę VAT do wykonywanej przez siebie usługi transportu odpadów?
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania Spółki za podatnika podatku od towarów i usług, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 7 ustawy.
Dotyczy stwierdzenia: - Czy transakcje sprzedaży Laptopów (nieobjęte zwolnieniem, o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 2 lub 122 Ustawy o VAT), przeprowadzane z regularnym klientem (czynnym podatnikiem VAT), który ma przyznane indywidualne warunki finansowe i handlowe, posiada przypisanych opiekunów handlowych, zawarł z Wnioskodawcą Porozumienie, ale nie podpisał z nim ramowej umowy na dostawę Laptopów