Jesteśmy niewielką firmą i zatrudniamy 5 pracowników - w tym jednego cudzoziemca. Wszyscy zostali zatrudnieni w styczniu br. Pracownicy zostali zgłoszeni do ZUS z numerami PESEL i NIP, natomiast pracownik-cudzoziemiec został zgłoszony do ZUS tylko z numerem NIP. Ostatnio dotarła do nas informacja, że w dokumentach ubezpieczeniowych przekazywanych do ZUS za pracowników nie powinniśmy już wykazywać ich
w zakresie poprawności wystawiania faktur dokumentujących transakcje krajowe zawierających kod PL przed numerem NIP
uznanie, czy Spółka posiada w Polsce stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej i czy jest zobowiązana do zarejestrowania się dla celów podatku VAT z tytułu dostawy linii technologicznej instalowanej na terytorium Polski oraz sposób rozliczenia i udokumentowania tej transakcji
W zakresie posługiwania się właściwym numerem identyfikacji podatkowej oraz rozliczenia transakcji dostawy towarów na terytorium Polski.
Na kogo winny zostać wystawione faktury VAT dokumentujące kompleksowe wykonanie przez wykonawcę wszelkich prac mających wzniesienie budynku oraz w czyjej dokumentacji należy przechowywać oryginał faktury?
W zakresie uznania transakcji dostawy towaru za transakcje trójstronną w procedurze uproszczonej, kiedy transport organizuje trzeci w kolejności podmiot.
1. Czy Zainteresowany prawidłowo postępuje uznając, że import towarów z Korei do Austrii, a następnie przesunięcie tych towarów do Polski jest wewnątrzwspólnotowym nabyciem towarów? 2. Czy wystawiając fakturę wewnętrzną Wnioskodawca prawidłowo przyjmuje, że podstawą opodatkowania są:cło opłata manipulacyjna (opłata za świadczone usługi odprawy celnej)? 3. Czy też Spółka powinna przyjąć, że wyłącznie
1. Czy Zainteresowany prawidłowo postępuje uznając, że import towarów z Korei do Austrii, a następnie przesunięcie tych towarów do Polski jest wewnątrzwspólnotowym nabyciem towarów? 2. Czy wystawiając fakturę wewnętrzną Wnioskodawca prawidłowo przyjmuje, że podstawą opodatkowania jest cło? 3. Czy w związku z powyższym, w części B deklaracji VAT-UE/B Informacja o wewnątrzwspólnotowych nabyciach towaru
Obowiązek rejestracji, wystawianie faktur, składanie deklaracji podatkowych, używanie numeru identyfikacji podatkowej, prawo do odliczenia i zwrotu podatku w związku ze świadczeniem usług na terytorium Polski.
W zakresie rozliczenia dostawy towarów jak wewnątrzwspólnotowej transakcji trójstronnej w procedurze uproszczonej.
miejsce świadczenia usług przerobu na powierzonych surowcach i półproduktach, w wyniku którego powstają gotowe leki
Czy faktura dokumentująca sprzedaż działki powinna być wystawiona wyłącznie na przedsiębiorcę jako czynnego podatnika podatku od towarów i usług, czy na oboje małżonków (z których jeden nie jest podatnikiem)?
Jak należy ująć w deklaracji VAT - 7K i VAT-UE nabycie wewnątrzwspólnotowe, w przypadku gdy numer VAT kontrahenta jest błędny, a kontrahent nie ma innego numeru.
Wnioskodawca zwraca się z pytaniem czy użycie symbolu PL przed numerem NIP przy wystawianiu faktur VAT dokumentujących transakcje krajowe jest prawidłowe, i czy w związku z tym tak wystawioną fakturę VAT można traktować jako poprawnie wystawioną.
Czy na podatniku VAT UE ciążą jakiekolwiek obowiązki podatkowe w zakresie podatku od towarów i usług w przypadku naprawy samochodu firmowego na terytorim państwa UE jeżeli nie podał swojego NIP UE podmiotowi świadzącemu usługę naprawy?
Pytanie podatnika dotyczy kwestii, czy zrealizowana przez podwykonawcę dostawa elemetów domu na terytorium Szwecji na którym to terytorium podatnik będzie wykonywał usługę budowlaną niepodlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Czy usługa transportowa odsprzedana odbiorcy niemieckiemu przez spółkę może być traktowana jako sprzedaż niepodlegająca opodatkowaniu towarów i usług na terenie Rzeczpospolitej Polskiej na podstawie artykułu 28 ustęp 3 ustawy o podatku od towarów i usług?
Podatnik zwraca się z zapytaniem czy należy opodatkować nabytą usługe wewnątrzwspólnotowego transportu towarów w sytuacji gdy kontrahent świadczący usługę nie podał na fakturze polskiego nr NIP Podatnika.
Strona dokonuje wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów oraz dodatkowo zakupuje usługi ich wewnątrzwspólnotowego transportu i podaje swój NIP firmie świadczącej te usługi. Czy obowiązek podatkowy z tytułu tych usług powstaje zgodnie z art. 19 ust. 13 pkt 2 ustawy o podatku od towarów i usług, tj. z chwilą otrzymania całości lub części zapłaty, nie później jednak niż 30 dnia od dnia wykonania usługi oraz
Spółka ma wątpliwości czy ma prawo do zmniejszenia podatku należnego o podatek naliczony wynikający z faktur dokumentujacych obrót krajowy, na których kontrahenci umieszczają numer identyfikacji podatkowej z kodem PL?
Czy przysługuje spółce prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego przy transakcjach krajowych, jeżeli kontrahent stosuje numer identyfikacji podatkowej poprzedzony kodem PL.
Jak należy ustalić miejsce świadczenia wewnątrzwspólnotowych usług transportowych w zależności od podania przez zleceniodawców (względnie nie podania) numeru identyfikacyjnego dla celów rozliczenia podatku od towarów i usług?