Jesteśmy niewielką firmą i zatrudniamy 5 pracowników - w tym jednego cudzoziemca. Wszyscy zostali zatrudnieni w styczniu br. Pracownicy zostali zgłoszeni do ZUS z numerami PESEL i NIP, natomiast pracownik-cudzoziemiec został zgłoszony do ZUS tylko z numerem NIP. Ostatnio dotarła do nas informacja, że w dokumentach ubezpieczeniowych przekazywanych do ZUS za pracowników nie powinniśmy już wykazywać ich
w zakresie poprawności wystawiania faktur dokumentujących transakcje krajowe zawierających kod PL przed numerem NIP
uznanie, czy Spółka posiada w Polsce stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej i czy jest zobowiązana do zarejestrowania się dla celów podatku VAT z tytułu dostawy linii technologicznej instalowanej na terytorium Polski oraz sposób rozliczenia i udokumentowania tej transakcji
W zakresie posługiwania się właściwym numerem identyfikacji podatkowej oraz rozliczenia transakcji dostawy towarów na terytorium Polski.
Na kogo winny zostać wystawione faktury VAT dokumentujące kompleksowe wykonanie przez wykonawcę wszelkich prac mających wzniesienie budynku oraz w czyjej dokumentacji należy przechowywać oryginał faktury?
W zakresie uznania transakcji dostawy towaru za transakcje trójstronną w procedurze uproszczonej, kiedy transport organizuje trzeci w kolejności podmiot.
1. Czy Zainteresowany prawidłowo postępuje uznając, że import towarów z Korei do Austrii, a następnie przesunięcie tych towarów do Polski jest wewnątrzwspólnotowym nabyciem towarów? 2. Czy wystawiając fakturę wewnętrzną Wnioskodawca prawidłowo przyjmuje, że podstawą opodatkowania są:cło opłata manipulacyjna (opłata za świadczone usługi odprawy celnej)? 3. Czy też Spółka powinna przyjąć, że wyłącznie
1. Czy Zainteresowany prawidłowo postępuje uznając, że import towarów z Korei do Austrii, a następnie przesunięcie tych towarów do Polski jest wewnątrzwspólnotowym nabyciem towarów? 2. Czy wystawiając fakturę wewnętrzną Wnioskodawca prawidłowo przyjmuje, że podstawą opodatkowania jest cło? 3. Czy w związku z powyższym, w części B deklaracji VAT-UE/B Informacja o wewnątrzwspólnotowych nabyciach towaru
Obowiązek rejestracji, wystawianie faktur, składanie deklaracji podatkowych, używanie numeru identyfikacji podatkowej, prawo do odliczenia i zwrotu podatku w związku ze świadczeniem usług na terytorium Polski.
W zakresie rozliczenia dostawy towarów jak wewnątrzwspólnotowej transakcji trójstronnej w procedurze uproszczonej.
W zakresie prawidłowo wystawionej faktury dla kontrahenta francuskiego.
Zasady ewidencji i identyfikacji podatników i płatników w zakresie oznaczenia spółki cywilnej oraz podatku od towarów i usług w zakresie danych jakie powinna zawierać faktura
Przedłużenie funkcjonowania podatkowej grupy kapitałowej w trybie art. 1a ust. 9 ustawy o CIT skutkuje złożeniem zgłoszenia aktualizacyjnego NIP-2, w terminie 30 dni od dnia zawarcia nowej umowy. Podatkowa Grupa Kapitałowa może posługiwać się dotychczasowym numerem NIP.
Czy Wnioskodawca może żądać zwrotu podatku naliczonego od zakupu ww. środka trwałego?
Czy świadcząc transport na odcinku krajowym, który jest tylko częścią transportu wewnątrzwspólnotowego Spółka powinna wystawiać fakturę ze stawką 22%?
Czy Urząd Skarbowy zasadnie odmawia dokonania aktualizacji danych spółki cywilnej prowadzonej przez powołanych wspólników, uznając, że nazwa przedsiębiorstwa prowadzonego przez spółkę cywilną winna zawierać imiona i nazwiska wszystkich jej wspólników? Czy poprawna jest nazwa przedsiębiorstwa prowadzonego przez wspólników spółki cywilnej w dokumentach złożonych do US w związku z aktualizacją NIP-2,
Czy faktura dokumentująca sprzedaż działki powinna być wystawiona wyłącznie na przedsiębiorcę jako czynnego podatnika podatku od towarów i usług, czy na oboje małżonków (z których jeden nie jest podatnikiem)?
Czy faktury wystawiane na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej mogą nie zawierać NIP nabywcy ?
Jak należy ująć w deklaracji VAT - 7K i VAT-UE nabycie wewnątrzwspólnotowe, w przypadku gdy numer VAT kontrahenta jest błędny, a kontrahent nie ma innego numeru.
Wnioskodawca zwraca się z pytaniem czy użycie symbolu PL przed numerem NIP przy wystawianiu faktur VAT dokumentujących transakcje krajowe jest prawidłowe, i czy w związku z tym tak wystawioną fakturę VAT można traktować jako poprawnie wystawioną.
Czy jest błędem posługiwanie się Numerem Identyfikacji Podatkowej z prefiksem PL w transakcjach krajowych?
Czy usługa transportowa odsprzedana odbiorcy niemieckiemu przez spółkę może być traktowana jako sprzedaż niepodlegająca opodatkowaniu towarów i usług na terenie Rzeczpospolitej Polskiej na podstawie artykułu 28 ustęp 3 ustawy o podatku od towarów i usług?
Podatnik zwraca się z zapytaniem czy należy opodatkować nabytą usługe wewnątrzwspólnotowego transportu towarów w sytuacji gdy kontrahent świadczący usługę nie podał na fakturze polskiego nr NIP Podatnika.
Strona dokonuje wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów oraz dodatkowo zakupuje usługi ich wewnątrzwspólnotowego transportu i podaje swój NIP firmie świadczącej te usługi. Czy obowiązek podatkowy z tytułu tych usług powstaje zgodnie z art. 19 ust. 13 pkt 2 ustawy o podatku od towarów i usług, tj. z chwilą otrzymania całości lub części zapłaty, nie później jednak niż 30 dnia od dnia wykonania usługi oraz