środek transportowy
Artykuł
28.06.2018 Podatki

Ustawa z 29 października 2010 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług jest pierwszą opublikowaną nowelizacją VAT. W poprzednim numerze Mk zostały omówione zmiany wprowadzone tą nowelizacją dotyczące zwolnień z VAT. Na łamach tego opracowania omówimy pozostałą część zmian wprowadzonych tą ustawą. Wejdą one w życie z dniem 1 stycznia 2011 r.

Interpretacja
09.11.2012 Podatki

prawo do pomniejszenia podatku należnego o podatek naliczony związany z budową, przebudową, modernizacją i bieżącym utrzymaniem zatok przystankowych i wiat przystankowych oraz w związku z budową, przebudową drogi, w części dotyczącej budowy, przebudowy lub modernizacji zatoki przystankowej

Interpretacja
04.10.2012 Podatki

Czy korzystanie przez Pracowników ze środków transportu wewnętrznego, funkcjonującego na terenie Zakładu stanowi dla nich przychód w rozumieniu art. 11 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, którego wartość winna być doliczona do przychodów ze stosunku pracy, o których mowa w art. 12 ust. 1 ww. ustawy?

Interpretacja
04.10.2012 Podatki

Należy stwierdzić, iż w przypadku ponoszenia przez Spółkę kosztów transportu zbiorowego pracowników zatrudnionych przez Spółkę na terenie Zakładu (o ile zmianie nie ulegnie stan faktyczny i prawny), Spółka nie powinna zaliczać wartość przyznanego w ten sposób świadczenia dla swoich pracowników do ich przychodu ze stosunku pracy w rozumieniu art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

Interpretacja
05.09.2012 Podatki

Opodatkowanie usługi krótkoterminowego wynajmu wózka widłowego na terenie krajów Unii Europejskiej

Interpretacja
29.06.2011 Podatki

W zakresie wliczenia do podstawy opodatkowania wewnątrzwspólnotowego nabycia podatku akcyzowego, opłaty środowiskowej, opłaty administracyjnej za nabycie tablic rejestracyjnych i wykazania ich w deklaracji podsumowującej VAT-UE;

Interpretacja
07.06.2011 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków dot. podróży służbowych poniesionych na: 1. usługi parkingowe i usługi taksówek osobowych zapłacone kartą służbową, 2. usługi parkingowe i usługi taksówek osobowych zapłacone gotówką, 3. usługi parkingowe, usługi taksówek osobowych, przejazdy "a"/"b" lub przejazdy autostradami zapłacone kartą

Interpretacja
07.01.2009 Podatki

Dokumenty wystarczające do zastosowania stawki 0% w przypadku WDT, gdy nabywca odbiera towary przy użyciu własnego środka transportu.

Interpretacja
19.08.2008 Podatki

Czy umieszczenie przez przedsiębiorcę kwoty podatku VAT na dokumencie faktura VAT marża w świetle przepisów podatkowych (w tym między innymi art. 120 ust. 16 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług oraz § 9 ust. 1 i ust. 8 rozporządzenia z dnia 25 maja 2005 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, zaliczkowego zwrotu podatku, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania

Interpretacja
07.04.2008 Podatki

Czy Spółka może rozliczać podatek od towarów i usług od wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów na zasadach ogólnych ze względu na sprowadzenie nowych środków transportu do sprzedaży i pod warunkiem faktycznego dokonania tej sprzedaży, pomimo, że w okresie poprzedzającym sprzedaż pobierała z nich pożytki?

Interpretacja
07.02.2008 Podatki

Czy do zastosowania stawki 0% na sprzedawane części wystarczy oświadczenie nabywcy o dostarczeniu ich na statek pełnomorski, np. chłodniczy?

Interpretacja
25.10.2007 Podatki

Czy wystąpi obowiązek zapłaty podatku od towarów i usług (o którym mowa w art. 103 ustawy o VAT) w terminie 14 dni od daty nabycia używanego ciągnika rolniczego zakupionego w Niemczech?

Interpretacja
25.01.2007 Podatki

Wątpliwości Strony dotyczą tego czy występuje, a jeżeli tak to w jakim terminie, obowiązek podatkowy w podatku VAT z tytułu nabycia używanych środków transportu z terenu Unii Europejskiej, jeżeli pojazdy te stanowią towary handlowe i nie będą przez nią rejestrowane do poruszania się po drogach.

Interpretacja
23.11.2006 Podatki

Dot. zastosowania szczególnej procedury w zakresie dostawy towarów używanych - środków transportu każdorazowo w przypadku uzyskania z urzędu skarbowego zaświadczenia VAT-25 potwierdzającego brak obowiązku uiszczenia podatku z tytułu przywozu z terytorium państwa członkowskiego innego niż terytorium kraju pojazdów, które mają być dopuszczone do ruchu na terytorium kraju.

Interpretacja
25.07.2006 Podatki

Jaką stawkę podatku od towarów i usług należy stosować w przypadku sprzedaży armatorom morskim części do środków transportu morskiego i rybołówstwa morskiego oraz wyposażenia do tych środków?

Interpretacja
10.01.2006 Podatki

Podatnik zapytuje jaką stawką podatku VAT należy opodatkować najem statku pasażerskiego zaklasyfikowanego do grupowania PKWiU 35.11.21-33.12.?

Interpretacja
17.03.2005 Podatki

W dniu 10.01.2005 r. został zakupiony od niemieckiego przedsiębiorcy samochód ciężarowy, który ma być zarejestrowany na terytorium kraju. Transakcja została udokumentowana fakturą, gdzie wyszczególniono wartość netto i podatek 16%. Podatniczka zwróciła się z zapytaniem, czy prawidłowo zakwalifikowała zakup w/w auta jako nabycie wewnątrzwspólnotowe ? W jakich pozycjach deklaracji VAT-7 należy ująć w

Interpretacja
26.07.2004 Podatki

Czy ciąży na podatniu obowiązek uiszczenia podatku od towarów i usług z tytułu nabycia w krajach Unii Europejskiej używanych środków transportu, których dostawy dokonują osoby fizyczne lub podmioty stosujące w procedurze sprzedaży marżę ?