Dotyczy ustalenia, czy wydatki poniesione na zakup usług szkoleniowych, udział w konferencjach/targach, lekcji języka obcego oraz koszty podróży, osób wskazanych w opisie zdarzenia przyszłego (nie związanych bezpośrednio ze Spółką żadnym stosunkiem prawnym) mogą być przez Spółkę zaliczone do kosztów uzyskania przychodu zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowego od osób prawnych.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych uzyskania uprawnienia do rachunków oraz zlecenia wypłaty środków.
Kwalifikacja do właściwego źródła przychodów wynagrodzeń otrzymanych w związku z pełnieniem w postępowaniach upadłościowych, restrukturyzacyjnych i egzekucyjnych funkcji syndyka, nadzorcy sądowego i zarządcy.
Czy dokonana przez Wnioskodawczynię sprzedaż akcji w celu spłaty długów spadkowych jako realizacja polecenia wydanego przez Sąd w postępowaniu spadkowym skutkuje po jej stronie powstaniem obowiązku podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych?
Możliwość opodatkowania uzyskiwanych przychodów z tytułu świadczonych usług w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Wliczanie do limitu sprzedaży wartości usług zarządzania nieruchomościami mieszkalnymi oraz obowiązek rejestracji dla celów podatku VAT.
Obowiązki płatnika w związku ze zwrotem lekarzom weterynarii kosztów dojazdu prywatnym samochodem do miejsca wykonywania wyznaczonych czynności.
Powstanie przychodu w związku z zapłatą przez płatnika zaległych składek ZUS, które powinny być sfinansowane przez Wnioskodawczynię.
w zakresie uznania otrzymanej prowizji za podlegający opodatkowaniu przychód z działalności gospodarczej
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
Wliczanie do wartości limitu sprzedaży, o której mowa w art. 113 ust. 1 ustawy usług zarządzania nieruchomościami.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w związku z wykonaniem Umowy jedynym przychodem w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, jaki osiągnie Wnioskodawca, będzie wynagrodzenie (prowizja) przysługujące Wnioskodawcy z tytułu dokonywanych czynności, wypłacone na jego rzecz przez Dającego zlecenie?
Nieprawidłowa jest argumentacja Spółki prowadząca do stwierdzenia, że wystarczy, gdy wydatki są poniesione bezpośrednio w celu uzyskania przychodu, poprzez takie obliczenie wynagrodzenia za wykonaną usługę, że wszelkie wydatki poniesione przez podatnika są powiększone o ustaloną umownie marżę, aby uznać, że regulacja art. 16 ust. 1 updop nie spowoduje wyłączenia wydatków z kosztów.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
podatkowa kwalifikacji wykonanych i wypłaconych umów cywilnoprawnych jako kosztu okresu, w którym został osiągnięty odpowiadający im przychód
Zaliczenie wydatków poniesionych na nabycie samochodu osobowego, laptopa oraz telefonu komórkowego w celu ich udostępnienia przyjmującym zlecenie (wykonawcom dzieł) na potrzeby wykonania przez nich zawartych ze Spółką umów do kosztów uzyskania przychodu, o których mowa w art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, wydaje się być za uzasadnione.
1. Czy Spółka (Zleceniodawca) będzie mogła, na mocy art. 15 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000 r. Nr 54, poz. 654 ze zm.), zaliczać do kosztów uzyskania przychodów wynagrodzenie wynikające z przedstawionej umowy, na podstawie wystawionej, zgodnie z jej zapisami, faktury VAT? 2. Czy koszty związane z udostępnieniem majątku Spółki oraz inne ponoszone
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na świadczenie przez Spółkę usług reklamowych na rzecz spółek zagranicznych z grupy kapitałowej
Na mocy art.14o ustawy Ordynacja podatkowa, zgodnie z którym w przypadku, niewydania interpretacji w terminie 3 miesięcy, uznaje się że w dniu następującym po dniu, w którym upłynął termin wydania interpretacji, został wydana interpretacja stwierdzająca prawidłowość stanowiska wnioskodawcy w pełnym zakresie, w dniu 15.10.2008r. doszło do wydania tzw. milczącej interpretacji, potwierdzającej prawidłowość