W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania umowy sprzedaży mieszkania, w sytuacji gdy spadkodawca (babcia Wnioskodawcy) ustanowiła na rzecz brata Wnioskodawcy zapis zwykły zobowiązujący Wnioskodawcę do przeniesienia połowy (50%) udziałów w każdym z nabytych przez Wnioskodawcę w spadku po babci mieszkań na brata Wnioskodawcy, w terminie piętnastu lat od śmierci babci.
Skutki podatkowe sprzedaży działki nabytej w drodze zapisu testamentowego.
Czy obowiązek podatkowy (…) zawarty w art. 3 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w opisanym stanie faktycznym powstaje z chwilą nabycia udziału w opisanej nieruchomości w drodze zapisu windykacyjnego?
Obowiązek sporządzenia spisu z natury w zw. z wygaśnięciem zarządu sukcesyjnego oraz korekty podatku naliczonego, obowiązek podatkowy w zw. z realizacją zapisu windykacyjnego, opodatkowanie przekazania lokali spadkobierczyni oraz obowiązek korekty podatku naliczonego.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości nabytej w drodze zapisu windykacyjnego po matce.
Obowiązek podatkowy z tytułu nabycia w drodze zapisu powstanie dla Państwa dopiero w momencie wykonania tego zapisu, a więc po 1 stycznia 2007 r., to – po spełnieniu pozostałych warunków zawartych w art. 4a cyt. ustawy – będą Państwo mieli prawo do skorzystania ze zwolnienia przewidzianego w tym przepisie.
Czy obowiązek podatkowy ulegnie odnowieniu, w trybie art. 6 ust. 4 ustawy o podatku od spadków i darowizn, w dacie sporządzenia Aktu/uprawomocnienia się Postanowienia? Co stanowi podstawę opodatkowania w wypadku masy spadkowej obciążonej zapisem?
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu z tytułu sprzedaży nieruchomości kwoty wypłaconego zapisu testamentowego wnuczce spadkodawczyni oraz kwoty wypłaconego zachowku wnukowi spadkodawczyni.
Ujmowanie w JPK_VAT z deklaracją sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, nieewidencjonowanej na kasie rejestrującej oraz udokumentowanej fakturami na podstawie zapisu zbiorczego oznaczonego za pomocą skrótu „WEW” oraz brak możliwości ujmowania w JPK_VAT z deklaracją sprzedaży na rzecz podatników VAT udokumentowanej fakturami na podstawie zapisu zbiorczego oznaczonego
Skutki podatkowe nabycia spadku obciążonego zapisem i termin złożenia zeznania podatkowego.
Odpłatne zbycie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego, nabytego w drodze zapisu zwykłego.
Skutki podatkowe nabycia środków pieniężnych tytułem zapisu zwykłego.
Skutki podatkowe nabycia składników majątkowych przekazanych przez Trust z Kanady
Czy w myśl ustawy o podatku od spadku i darowizn w konkretnym przypadku Wnioskodawczyni, gdzie za dożywotnią bezpłatną służebność (oprócz wszystkich opłat eksploatacyjnych, czynsz, woda, energia, itp., które będzie opłacać samodzielnie), oddaje Parafii i zrzeka się wszelkich roszczeń do domu, w którym zamieszkuje, zachodzi konieczność zapłaty przez nią podatku od spadku i darowizn?
w związku z nabyciem w drodze zapisu windykacyjnego ogółu praw i obowiązków w przedsiębiorstwie spółki jawnej Wnioskodawczyni nie będzie mogła skorzystać ze zwolnienia od podatku od spadków i darowizn na podstawie art. 4b ust. 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn, ponieważ przepis ten odnosi się wyłącznie do działalności wykonywanej na podstawie wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności
Nabycie przez Zainteresowanych składników majątku (środków pieniężnych) w wyniku przekazania ich po śmierci spadkodawcy przez Trust będzie podlegać opodatkowaniu na zasadach określonych w ustawie o podatku od spadków i darowizn dla nabycia rzeczy lub praw majątkowych tytułem zapisu. Obowiązek podatkowy powstanie z chwilą wykonania zapisu zwykłego, czyli w przypadku wypłaty środków pieniężnych w drodze
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej odpisów amortyzacyjnych dokonywanych od wartości początkowej środków trwałych wchodzących w skład przedsiębiorstwa, które Wnioskodawczyni nabyła w drodze zapisu windykacyjnego oraz ustalenia wartości początkowej tych środków trwałych.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości nabytej w części w darowiźnie, częściowo w spadku i częściowo na podstawie zapisu testamentowego.
1. Czy nabycie przez Wnioskodawczynię składników majątku Trustu (środków pieniężnych) w wyniku ich przekazania przez Trust, który ustanowił Spadkodawca, będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn na zasadach określonych dla nabycia rzeczy lub praw majątkowych tytułem zapisu zwykłego? 2. Kiedy powstaje obowiązek podatkowy z tytułu otrzymania składników majątku Trustu przez Wnioskodawczynię