Skutki podatkowe otrzymania odszkodowania z tytułu wypadku w Holandii.
Możliwość zaliczenia do uzyskania przychodów kwoty całkowitego rozliczenia umowy leasingowej naczepy, która uległa zniszczeniu w wyniku wypadku drogowego i jest przedmiotem wypłaty ubezpieczenia autocasco.
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie ustalenia czy wypłacone kwoty zadośćuczynienia za doznaną krzywdę i odszkodowanie wypłacone poszkodowanym lub czlonkom ich rodzin stanowią koszty uzyskania przychodów.
Czy Wnioskodawcę obowiązuje podatek od sprzedaży pojazdu? Jeśli nie, to czy dostanie zwrot podatku, który został naliczony w rocznym zeznaniu podatkowym (sprzedaż pojazdu została przez Wnioskodawcę rozliczona w PIT-37)?
Renta wyrównawcza, wypłacana przez Wnioskodawcę, zasądzona na rzecz poszkodowanego wyrokiem Sądu na podstawie art. 444 § 2 Kodeksu cywilnego stanowi przychód, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 1 w związku z art. 12 ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, korzystający ze zwolnienia uregulowanego w przepisie art. 21 ust. 1 pkt 3c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. W konsekwencji
Ustalenie, czy wypłacone kwoty zadośćuczynienia za doznaną krzywdę i odszkodowania w wypadkach losowych na terenie Centrum Handlowego stanowią koszty uzyskania przychodów, proporcjonalnie do posiadanego przez Wnioskodawcę prawa do udziału w zysku w Spółce jawnej
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wypłaconego byłemu Pracownikowi zadośćuczynienia z tytułu wypadku przy pracy.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wypłaconego byłemu Pracownikowi zadośćuczynienia z tytułu wypadku przy pracy.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wypłaconego byłemu Pracownikowi zadośćuczynienia z tytułu wypadku przy pracy.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wypłaconego byłemu Pracownikowi zadośćuczynienia z tytułu wypadku przy pracy.
Ustalenie, czy wypłacone na podstawie wyroku sądu kwoty zadośćuczynienia oraz odszkodowania wraz z ustawowymi odsetkami stanowią koszty uzyskania przychodów, proporcjonalnie do posiadanego przez Wnioskodawcę prawa do udziału w zysku w Spółce jawnej
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika związanych z wypłaceniem osobom pozbawionym wolności i tymczasowo aresztowanym zasiłków wypadkowych.
skutki podatkowe otrzymania odsetek z tytułu nieterminowej wypłaty świadczenia
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ustalenia przychodu z tytułu zbycia wraku samochodu.
Czy świadczenie odszkodowawcze otrzymane w 2017 r. z USA korzysta ze zwolnienia od opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 3b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
w zakresie konieczności opodatkowania wskazanego we wniosku odszkodowania wynikającego z zawartej ugody pozasądowej.
Czy wypłaty rent wyrównawczych dla byłych pracowników i osób, względem których ciążył na zmarłym pracowniku ustawowy obowiązek alimentacyjny, będące następstwem wypadków przy pracy, stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodów o charakterze pośrednim i czy stanowią taki koszt niezależnie od tego, czy podstawą ich wypłacania jest wyrok sądowy, ugoda sądowa lub ugoda pozasądowa? Czy dla uznania powyżej
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktury dokumentującej naprawę powypadkową samochodu.
● możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na świadczenia z tytułu rent wyrównawczych wypłacanych przez Spółkę na rzecz poszkodowanych (pytanie Nr 1),● możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na świadczenia z tytułu rent cywilnych wypłacanych przez Spółkę na rzecz poszkodowanych (pytanie Nr 2)
Pytanie 1Pytanie Banku dotyczy tego czy wniesienie wkładu niepieniężnego do spółki osobowej (SKA) rodzi jakiekolwiek konsekwencje podatkowe po jego stronie.Pytanie 2Pytanie Banku dotyczy sposobu ustalenia wyniku podatkowego w podatku dochodowym od osób prawnych w przypadku objęcia udziałów lub akcji w spółce kapitałowej pokrytych wkładem niepieniężnym w postaci akcji w SKA, tj. czy wynik podatkowy
Ponieważ, Wnioskodawca wskazuje, iż otrzymywane co miesiąc kwoty, świadczenia z tytułu uszkodzenia ciała w ramach porządku prawnego Stanów Zjednoczonych Ameryki są wypłacane z tytułu ubezpieczenia osobowego Wnioskodawcy, uznać zatem należy, że mają one charakter kwot otrzymanych z ubezpieczeń, o których mowa w art. 21 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i tym samym korzystają
Czy wydatek na zakup łóżka leczniczego CERAGEM E, które spełnia wymogi sprzętu rehabilitacyjnego podlega odliczeniu od dochodu w zeznaniu rocznym w ramach ulgi rehabilitacyjnej w wysokości wynikającej z dowodu zakupu?