Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia 100% kwoty podatku naliczonego od wydatków związanych z pojazdami przeznaczonych na wynajem bez obowiązku prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdów.
Skutki podatkowe sprzedaży udziałów w nieruchomości po jej wycofaniu z majątku przedsiębiorstwa w spadku.
Rozpoznanie obowiązku podatkowego w VAT w odniesieniu do usługi związanej z Wynagrodzeniem za Okres Bezumowny.
Ustalenie, czy kwota otrzymywana przez Spółdzielnie z wynajmu piwnic będzie korzystała ze zwolnienia, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Prawo do odliczenia 100% kwoty podatku naliczonego od wydatków związanych z pojazdami samochodowymi przeznaczonymi wyłącznie na wynajem oraz brak obowiązku złożenia informacji VAT-26.
Czy wynagrodzenie wypłacane przez Spółkę na rzecz Podmiotów powiązanych z tytułu najmu i dzierżawy Nieruchomości/Ruchomości będzie stanowiło ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Ustawy CIT przy założeniu, że wynagrodzenie na rzecz Podmiotów powiązanych zostało ustalone na poziomie rynkowym, wypłacone na rzecz Podmiotów powiązanych wynagrodzenie nie służy dokapitalizowaniu tych
Prawo do odliczenia od zakupu i eksploatacji samochodu zakupionego zamiarem przeznaczenia go na mobilną toaletę wynajmowaną na plany filmowe.
Czy wypłatę przez Spółkę należności z tytułu najmu Nieruchomości wycofanej uprzednio z jednoosobowej działalności gospodarczej i przeniesionej do majątku prywatnego wspólnika należy uznać za ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 ustawy o CIT
Czy usługi świadczone przez Wspólnika na rzecz Wnioskodawcy (Spółki) będą stanowiły dla Wnioskodawcy (Spółki) ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 pkt 3 ustawy o CIT, a w konsekwencji będą podlegały opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek po stronie Spółki na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT.
Czasowe wynajmowanie ww. lokali mieszkalnych nie wyklucza możliwości skorzystania ze zwolnienia określonego w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o PIT, w przypadku, gdy lokale mieszkalne nabyte zostały w celu realizacji Pana potrzeb mieszkaniowych.
Opłacenie czesnego oraz opłata za wynajmowany pokój (sam czynsz), jako koszt uzyskania przychodów w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą.
Opodatkowanie czynności sprzedaży udziałów w nieruchomości oraz możliwość skorzystania ze zwolnienia z art.43 ustawy.
Koszty uzyskania przychodów - zakup i utrzymanie konia, zapłata gotówką ponad 15 tys. zł.
Zastosowanie stawki 8% podatku od towarów i usług dla usług polegających na sprzedaży karnetów wstępu do obiektów sportowych, sklasyfikowanych pod symbolem PKWiU 93.11.10.0, świadczonych przed 30 czerwca 2020 r.
Zwolnienie z opodatkowania umowy sprzedaży nieruchomości jako dokonanej w sprawach nauki, szkolnictwa i oświaty i jej późniejszy wynajem.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego wykorzystywanego w działalności gospodarczej.
Możliwość zastosowania zwolnienia od podatku VAT wobec organizowanych zawodów jeździeckich, imprez jeździeckich, nauki jazdy konnej oraz udostępniania w związku z nią koni i infrastruktury do nauki, brak możliwości zastosowania ww. zwolnienia dla usługi wynajmowania infrastruktury wraz z niezbędnym sprzętem oraz możliwość zastosowania zwolnienia podmiotowego od podatku VAT.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania przekazanych zachęt pieniężnych oraz prawa do odliczenia podatku VAT.
Prawo do odliczenia 100% kwoty podatku VAT od wydatków związanych z samochodami osobowymi (czynsz najmu, cena paliwa i innych wydatków).