Czy Wnioskodawca jest uprawniony w 2020 r. zgodnie za art. 15cb ustawy CIT do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu kwoty odpowiadającej iloczynowi stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego obowiązującej w ostatnim dniu roboczym poprzedzającym rok podatkowy powiększonej o 1 punkt procentowy oraz kwoty zysku za rok obrotowy 2018 przekazanego w roku 2019 na podstawie uchwały Zwyczajnego Walnego
Czy przymusowy wykup akcji spółki X S.A., zgodnie z art. 418 § 1 Kodeksu spółek handlowych, podlega czy też nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy przymusowy wykup akcji podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych? Czy należny jest podatek od czynności cywilnoprawnych w wypadku gdy akcjonariusz nie odebrał należności za swoje przymusowo wykupione akcje (a pieniądze za nie znajdują się w kasie Spółki lub w depozycie sądowym)?
Czy prawidłowe jest stanowisko, iż w świetle art. 1 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, w stanie faktycznym przedstawionym we wniosku, przymusowy wykup akcji, o którym mowa w art. 418 Kodeksu spółek handlowych, nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy przymusowy wykup akcji podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy przymusowy wykup akcji podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy w przypadku zakupu przez Spółkę akcji własnych na Giełdzie Papierów Wartościowych w ramach realizacji przyjętego przez władze Spółki programu ich umorzenia, w sytuacji, gdy zbywca składając biuru maklerskiemu zlecenie zbycia akcji Spółki nie posiada wiedzy zarówno co do faktu, kto będzie nabywcą jego akcji, ani też w jakim celu je nabywa, na Spółce ciążą obowiązki płatnika, o których mowa w art
Na mocy art.14o ustawy Ordynacja podatkowa, zgodnie z którym w przypadku, niewydania interpretacji w terminie 3 miesięcy, uznaje się że w dniu następującym po dniu, w którym upłynął termin wydania interpretacji, został wydana interpretacja stwierdzająca prawidłowość stanowiska wnioskodawcy w pełnym zakresie, w dniu 15.10.2008r. doszło do wydania tzw. milczącej interpretacji, potwierdzającej prawidłowość
Ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu umowy sprzedaży akcji na okaziciela, złożonych uprzednio w depozycie notarialnym.
Czy Spółka będzie zobowiązana do rozpoznania przychodu podatkowego w podatku dochodowym od osób prawnych z tytułu wypłaty wynagrodzenia za umarzane akcje w formie udziałów spółek zależnych?
Jestem akcjonariuszem spółki, która na koniec 2004 r. będzie posiadać sporo gotówki. Planujemy wraz z innymi wspólnikami zainwestowanie jej we własne akcje. Kiedy spółka akcyjna może odkupić od akcjonariuszy własne akcje i jakie warunki trzeba spełnić?