W zakresie skutków podatkowych złożenia wniosku o wydanie zaświadczenia, że zobowiązanie podatkowe z tytułu nabycia spadku się przedawniło.
Czy zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 18 i art. 43 ust. 17 ustawy, zwolnieniem od podatku od towarów i usług objęte będą następujące usługi świadczone przez Szpital: 1. Kserokopie dokumentacji medycznej wykonywane dla pacjentów do celów dalszego leczenia, organom rentowo-emerytalnym, instytucjom upoważnionym do pozyskiwania odszkodowania. 2. Odpisy wypisów szpitalnych, duplikaty zapisów badań obrazowych
Możliwość korzystania z tzw. ulgi odsetkowej w przypadku spłaty rat kredytu w walucie, do jakiej jest indeksowany kredyt, zakupionej poza bankiem, który udzielił kredytu.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT świadczonych usług wykonywanych w ramach czynności orzeczniczych.
Usługi związane z wydaniem zaświadczenia o stanie zdrowia pacjenta w celu przedłożenia różnym podmiotom, nie korzystają ze zwolnienia od podatku VAT na mocy art. 43 ust. 1 pkt 18, gdyż kontekst, w jakim realizowane są te usługi pozwala określić, że ich podstawowym celem nie jest ochrona zdrowia, w tym jego utrzymanie lub przywrócenie, gdyż celem badania w każdym przypadku nie jest diagnoza lub terapia
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT dla usług z zakresu medycyny pracy.
Jakie są obowiązki banku w świetle art. 19 ust. 3 ustawy o podatkach od spadków i darowizn?