Skutki podatkowe umów franczyzowych zawieranych z podmiotami trzecimi.
Skutki podatkowe umów franczyzowych zawieranych z podmiotami trzecimi.
Skutki podatkowe umów franczyzowych zawieranych z podmiotami trzecimi: obowiązek podatkowy, faktura zbiorcza, prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Skutki podatkowe umów franczyzowych zawieranych z podmiotami trzecimi: obowiązek podatkowy, faktura zbiorcza, prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Określenia momentu powstania obowiązku podatkowego w związku z pobieraniem towarów przez franczyzobiorcę oraz prawidłowości wystawienia faktury.
Ustalenie momentu przeniesienia ze Spółki na Franczyzobiorcę prawa do rozporządzania towarami jak właściciel, o którym mowa w art. 7 ustawy o VAT oraz obowiązku udokumentowania tego faktu fakturą lub fakturami zbiorczymi do 15 dnia miesiąca następującego po miesiącu pobrania towarów przez Franczyzobiorcę.
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu dostawy pojazdów.
Prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego z tytułu zakupu samochodu osobowego przeznaczonego na nagrodę dla uczestników akcji promocyjnych.
w zakresie określenia momentu powstania obowiązku podatkowego w przypadku wydania towaru z własnego magazynu dla nabywcy lub firmy przewozowej.
Opodatkowanie sprzedaży towarów na terytorium USA oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego w przypadku sprzedaży samochodów
Moment powstania obowiązku podatkowego w sytuacji przekazania towaru kurierowi/spedytorowi
Skoro wydanie samochodu daje kupującemu prawo do dysponowania tym towarem jak właściciel to w konsekwencji dzień wydania samochodu będzie dniem dokonania dostawy, w którym powstanie obowiązek podatkowy, o którym mowa w art. 19a ust. 1 ustawy.
Na podstawie art. 19a ust. 1 ustawy, w przedstawionym stanie faktycznym, w sytuacji, gdy faktura dokumentująca sprzedaż samochodu jest wystawiona wcześniej niż następuje jego wydanie, obowiązek podatkowy z tytułu sprzedaży samochodu powstaje w miesiącu, w którym następuje jego wydanie.
określenie momentu powstania obowiązku podatkowego w przypadku sprzedaży samochodów
Ponieważ z chwilą zawarcia transakcji zakupu (i otrzymania faktury) klient uzyskał prawo do dysponowania towarem jak właściciel, to po stronie sprzedawcy w tym samym momencie powstaje obowiązek podatkowy. Jest tak nawet w przypadku, gdy sprzedawca faktycznie nie wyda towaru nabywcy. Dla sprzedawcy nie ma znaczenia, czy i kiedy nabywca faktycznie towar odbierze. Do powstania obowiązku podatkowego wystarczy
Podatek dochodowyo od osób prawnych w zakresie rozpoznania momentu wydania rzeczy (towarów) oraz zastosowania właściwego kursu waluty.
Do dostawy samochodu dochodzi, a tym samym do powstania obowiązku podatkowego w podatku od towarów i usług, w dniu wystawienia faktury przez Spółkę na rzecz Nabywcy tego samochodu.
Opodatkowanie dostawy towarów na terytorium USA oraz konieczność wykazania tej transakcji w deklaracji VAT-7
ewidencjonowanie z wykorzystaniem kasy rejestrującej sprzedaży, za którą zapłata jest uiszczana przelewem on-line przed wysyłką towarów