w zakresie ustalenia, czy w momencie sprzedaży Aktywów Wnioskodawca jako wspólnik Spółki Osobowej jest uprawniony do rozpoznania kosztów uzyskania przychodów w wysokości wartości bilansowej Aktywów wynikającej z ksiąg Spółki Osobowej na dzień sprzedaży Aktywów
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie: określenia wartości początkowej Gruntu oraz Budynku wniesionych aportem, możliwości dokonywania odpisów amortyzacyjnych od nabytego w formie wkładu niepieniężnego Budynku oraz określenia kosztów uzyskania przychodów w przypadku sprzedaży Gruntu oraz Budynku.
konsekwencje podatkowe związane ze spłatą wierzytelności wniesionych do spółki jawnej, jako wkład niepieniężny
ustalenie kosztów uzyskania przychodu w związku z uzyskaniem spłat wierzytelności pożyczkowych/lub sprzedaży wierzytelności otrzymanych w związku z likwidacją spółki jawnej.
konsekwencje podatkowe związane ze zbyciem przez spółkę komandytową wniesionych do niej wkładów, oraz zbycia ogółu praw i obowiązków w spółce komandytowej
Konsekwencje podatkowe związane z wniesieniem wkładu niepieniężnego do spółki komandytowej, oraz konsekwencje podatkowe z tytułu zbycia ogółu praw i obowiązków w spółce komandytowej.
Konsekwencje podatkowe związane z wniesieniem wkładu niepieniężnego do spółki komandytowej, oraz konsekwencje podatkowe z tytułu zbycia ogółu praw i obowiązków w spółce komandytowej.
czy kosztem uzyskania przychodu z tytułu zbycia ogółu praw i obowiązków wynikających z uczestnictwa w spółce celowej będzie nominalna wartość niespłaconych kredytów, pożyczek stanowiących wartość wkładu wniesionego do spółki celowej?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia wartości początkowej środka trwałego wniesionego aportem w formie przedsiębiorstwa do spółki osobowej, oraz ustalenia dochodu w przypadku sprzedaży przez spółkę osobową środka trwałego wniesionego aportem w formie przedsiębiorstwa do tej spółki.
Czy przekształcenie spółki cywilnej w spółkę jawną dokonane w trybie art. 26 § 4-§ 6 Kodeksu spółek handlowych podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Dokapitalizowanie spółki w zmienionej formie prawnej poprzez podwyższenie jej kapitału zakładowego z wkładu niestanowiącego przedsiębiorstwa innej spółki kapitałowej, wniesionego przez akcjonariusza/udziałowca
Podatek od towarów i usług w zakresie stwierdzenia czy przeniesienie na komplementariusza prawa własności nieruchomości tytułem częściowego zwrotu wkładu będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym do podatkowego rozliczenia Wnioskodawcy z jego dochodów w udziale w zyskach w spółce komandytowej zastosowanie znajdą przepisy art. 5b ust. 2, art. 8 ust. 1 i art. 10 ust. 1 w związku z przepisem art. 24 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym Wnioskodawca uzyska przychód podlegający opodatkowaniu z tytułu wniesienia wkładu do spółki komandytowej w zamian za udział kapitałowy?
powstania przychodu z tytułu wniesienia wierzytelności do spółki niebędącej podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych
wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalenia kosztów uzyskania przychodów w przypadku umorzenia dobrowolnego udziałów w spółce z o.o. powstałej z przekształcenia spółki komandytowej (Pytanie Nr 2).
dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalenia kosztów uzyskania przychodów w przypadku umorzenia dobrowolnego udziałów w spółce z o.o. powstałej z przekształcenia spółki komandytowej (Pytanie Nr 2).
W przypadku uzyskania przychodu z tytułu umorzenia dobrowolnego udziałów w Sp. z o.o. 2 objętych w wyniku przekształcenia spółki komandytowej 2, t.j. w zamian za posiadane udziały w spółce komandytowej 2, koszty uzyskania przychodu ustalić należy zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 38 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Kosztem tym będą wydatki poniesione przez Spółkę komandytową 1 na nabycie
w zakresie ustalenia kosztów uzyskania przychodów w przypadku umorzenia dobrowolnego udziałów w spółce z o.o. powstałej z przekształcenia spółki komandytowej (Pytanie Nr 2).
Czy w opisanym stanie faktycznym środki pieniężne otrzymane w związku z likwidacją spółki komandytowej podlegają opodatkowaniu na poziomie Spółki w momencie likwidacji?
Czy z tytułu przystąpienia do spółki jawnej, po stronie przystępujących wspólników pojawi się przychód do opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy wniesiona przez Wnioskodawcę opłata podatku od czynności cywilnoprawnych ze wspólnego majątku spółki stanowi koszt uzyskania przychodów ze źródła jakim jest prowadzona przez Wnioskodawcę pozarolnicza działalność gospodarcza?
Czy w związku z wniesieniem wierzytelności do SK powstanie przychód podlegający opodatkowaniu po stronie SPV?
czy w przypadku, jeżeli w wyniku przekształcenia istniejącej spółki cywilnej w spółkę komandytową, nie nastąpi zwiększenie majątku spółki komandytowej w stosunku do majątku wspólnego wspólników przekształcanej spółki cywilnej, znajdujące potwierdzenie w zapisie umowy spółki komandytowej, zgodnie z którym w wyniku przekształcenia majątek wspólny wspólników spółki cywilnej nie uległ zwiększeniu spółka