Czy w przypadku skutecznej windykacji kwoty odpowiadającej wartości utraconego sprzętu powstaje po stronie spółki przychód podatkowy z tytułu odszkodowania za szkody w składnikach majątku związanych z działalnością gospodarczą na podst. art. 12 ust. 1 u.p.d.o.p?
Prawo do odliczenia pełnej wartości podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących nabycie Towarów i Usług związanych z używaniem windykowanych samochodów.
Prawo do odliczenia pełnej wartości podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących nabycie Towarów i Usług związanych z używaniem windykowanych samochodów.
Prawo do pełnego odliczenia podatku z faktur dokumentujących wydatki ponoszone w związku z wykonywanymi zadaniami, zleconymi przez leasingodawców.
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej odpisów amortyzacyjnych dokonywanych od wartości początkowej środków trwałych wchodzących w skład przedsiębiorstwa, które Wnioskodawczyni nabyła w drodze zapisu windykacyjnego oraz ustalenia wartości początkowej tych środków trwałych.
Czy zwrotne przeniesienie wierzytelności przez Nabywcę na rzecz Wnioskodawcy na podstawie zawartego w pierwotnej umowie cesji uprawnienia do żądania cesji zwrotnej podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy zwrotne przeniesienie wierzytelności przez Nabywcę na rzecz Wnioskodawcy na podstawie zawartego w pierwotnej umowie cesji uprawnienia do żądania cesji zwrotnej podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy zwrotne przeniesienie części wierzytelności na rzecz Wnioskodawcy, dokonane przez Inwestora w warunkach opisanych powyżej, może rodzić po stronie Wnioskodawcy obowiązek zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych w wysokości 1% wartości zwracanej części wierzytelności
Czy w związku z dokonywaniem sprzedaży wierzytelności za pośrednictwem Platformy oraz dalszym zarządzaniem nimi po dokonaniu cesji powstaje po stronie Spółki obowiązek zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych?
w zakresie zwolnienie z opodatkowania VAT usługi sekurytyzacji wierzytelności świadczonej przez SPV na rzecz Banku oraz zwolnienia z opodatkowania VAT usługi serwisowej i windykacyjnej świadczonej przez Bank na rzecz SPV
W związku ze sprzedażą lub windykacją wierzytelności własnych przez Spółkę na Wnioskodawcy nie będzie ciążył z tego tytułu obowiązek podatkowy od czynności cywilnoprawnych.
W zakresie opodatkowania VAT świadczenia usług odzyskiwania należności.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie określenia przychodu oraz kosztów jego uzyskania w związku z nabyciem wierzytelności i uzyskaniem spłat od dłużników.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania nabycia wierzytelności za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od zakupu usług rzeczoznawcy i usług prawnych.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT usług polegających na nabywaniu wierzytelności w celu ich dalszej odsprzedaży lub windykacji we własnym zakresie.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania nabycia wierzytelności celem ich windykacji oraz dalszej odsprzedaży.
W którym momencie powstanie dochód w rozumieniu podatku dochodowego od osób prawnych z tytułu spłat nabytych przez Spółkę pakietów wierzytelności?
W którym momencie Bank będzie uprawniony do rozpoznania kosztu uzyskania przychodu z tytułu nabycia poszczególnych wierzytelności pożyczkowych?
Pytanie dotyczy prawidłowego rozpoznania daty powstania przychodów i kosztów związanych z nabyciem wierzytelności.
Odpłatna odsprzedaż posiadanych praw do pożytków płynących z zawartej umowy, będzie stanowić świadczenie usług w rozumieniu art. 8 ust. 1 ustawy i będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Czy cała kwota uzyskana od dłużników jest przychodem w miesiącu wpłaty kwoty na rachunek Spółki i kiedy cała kwota wydatkowana na nabycie wierzytelności jest kosztem uzyskania przychodu?
Czy dochód jaki Spółdzielnia uzyska z tytułu zwrotu kosztów wezwań do zapłaty i opłaty pocztowej od członków Spółdzielni użytkujących lokale mieszkalne i przynależne im garaże samochodowe oraz od właścicieli lokali mieszkalnych i osób niebędących członkami Spółdzielni, którym przysługują spółdzielcze prawa do lokali mieszkalnych jest dochodem uzyskanym z gospodarki zasobami mieszkaniowymi i w części