w zakresie braku prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, związanego z realizacją operacji
1. Czy z tytułu świadczenia przez Miasto odpłatnej usługi dzierżawy majątku Infrastruktury dla Spółki Miasto działa w charakterze podatnika VAT w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o VAT? 2. Czy świadczona przez Miasto odpłatna usługa dzierżawy majątku Infrastruktury stanowi czynność opodatkowaną VAT, niekorzystającą ze zwolnienia z VAT? 3. W przypadku pozytywnej odpowiedzi na pytania nr 1 i 2, czy Miastu
W związku z planowaną przez Strony transakcji zmianą postanowień aktu notarialnego z 30 grudnia 2016 r., poprzez skorygowanie ustalonej w nim ceny nabycia nieruchomości, określonej jako cena brutto (łącznie z podatkiem od towarów i usług) i ustalenie ceny sprzedaży w kwocie netto (biorąc pod uwagę, że w dniu zawarcia umowy sprzedaży nieruchomości Nabywca nie był podatnikiem podatku od towarów i usług
Stawka podatku VAT dla budowy budynku mieszkalnego jednorodzinnego wraz z wiatą garażową wolnostojącą.
Stawka podatku VAT dla budowy budynku mieszkalnego jednorodzinnego wraz z garażem wolnostojącym na rzecz Inwestora oraz w zakresie stawki podatku VAT dla budowy budynku mieszkalnego jednorodzinnego wraz z wiatą garażową wolnostojącą na rzecz Inwestora.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wykazanego w fakturze dokumentującej transakcję nabycia nieruchomości.
Zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT na podstwie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy sprzedaży działki nr 1167/9 i 1167/3 oraz możliwości rezygnacji z ww. zwolnienia.
Czy stanowisko Wnioskodawczyni jest prawidłowe stosując dla potrzeb podatku dochodowego od osób fizycznych stawkę amortyzacyjną w wysokości 10% do pobudowanej na potrzeby działalności gospodarczej wiaty do składowania materiałów budowlanych?
Sprzedaż budynku jako sprzedaż składników majątku przedsiębiorstwa, a nie zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Zwolnienie od podatku dostawy nieruchomości w postaci budynku art. 43 ust. 1 pkt 10. Możliwość wyboru opodatkowania w przypadku zwolnienie nieruchomości.
Sprzedaż prawa własności nieruchomości zabudowanej budynkami, wiatą stalową w budowie oraz nieruchomości niezabudowanej,
Obowiązek dokonania korekty podatku w związku z przekazaniem środków trwałych.
stawka podatku VAT przy zbyciu nieruchomości zabudowanej wiatą magazynu.
1. Czy podział części składowych obiektu na dwa środki trwale jest prawidłowy? 2. Czy może całość inwestycji powinna być potraktowana jako jeden środek trwały? 3. Czy zastosowany jednorazowy odpis amortyzacyjny środka trwałego jakim jest technika myjni i urządzenia towarzyszące jest prawidłowy? 4. Czy stawka amortyzacji budowli stanowiącej drugi środek trwały w wysokości 9% rocznie jest prawidłowa?
W jaki sposób należy amortyzować ogrodzenie, plac manewrowy, wiatę myjni oraz urządzenia do mycia samochodów?
Do jakiej grupy środków trwałych zakwalifikować i jaką stawkę amortyzacyjną zastosować do obiektu?
Czy prawidłowe jest stosowanie zwolnienia od podatku od towarów i usług przy sprzedaży wiaty tartacznej wraz z urządzeniami tartacznymi oraz działki rolnej?