Zwolnienie od podatku od towarów i usług prowadzonych zajęć sportowych na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy.
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy dla usług w zakresie organizacji zajęć tanecznych realizowanych przez Klub sportowy.
Zwolnienie na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy dla usług w zakresie uczestnictwa w zajęciach sportowych.
Zwolnienie na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy dla usług w zakresie uczestnictwa w zajęciach sportowych.
Zwolnienie od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy prowadzonych zajęć sportowych.
Zwolnienie od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy, świadczonych usług organizacji zawodów sportowych, w ramach których pobierana jest opłata startowa od uczestników.
Zwolnienie od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy, świadczonych usług organizacji wydarzeń sportowych, w ramach których pobierana jest opłata startowa od uczestników.
Wobec spełnienia przesłanki o charakterze podmiotowym oraz przesłanki o charakterze przedmiotowym, warunkujących zastosowanie zwolnienia od podatku, do świadczonych przez Państwa usług w zakresie zajęć sportowych (pływania oraz dyscyplin biegów z przeszkodami oraz biegów typu CROSS FIT) znajduje zastosowanie zwolnienie od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy.
Wynagrodzenie pobierane za uczestnictwo w zajęciach sportowych prowadzonych przez klub sportowy podlega zwolnieniu od podatku od towarów i usług w oparciu o art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy.
Zwolnienie od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy prowadzonych zajęć sportowych.
Zwolnienie od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy prowadzonych zajęć sportowych.
Uczestnictwo w zajęciach sportowych, za które Wnioskodawca pobiera wynagrodzenie, korzysta ze zwolnienia od podatku VAT, o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy.
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy świadczonych usług.
Uczestnictwo w zajęciach sportowych, za które Wnioskodawca pobiera wynagrodzenie i korzysta ze zwolnienia od podatku VAT, o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy.
Zwolnienie od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy w związku z uczestnictwem w zajęciach sportowych.
Możliwość rozliczenia broni, amunicji, sprzętu taktycznego i akcesoriów jako koszty uzyskania przychodu, przez prowadzącego zajęcia rekreacyjne na strzelnicy, prowadząc działalność internetową na portalach internetowych (np. platforma oraz innych portali internetowych) o tematyce, broni, amunicji, strzelnic, strzelectwa, użycia broni oraz odpowiednich zachowań z bronią i bezpieczeństwa oraz działalności
Zwolnienie od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy w związku z uczestnictwem w zajęciach sportowych tańca.
Zwolnienie na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 podatku od towarów i usług w zakresie odpłatnego świadczenia usług.
Możliwość zastosowania zwolnienia od podatku VAT wobec organizowanych zawodów jeździeckich, imprez jeździeckich, nauki jazdy konnej oraz udostępniania w związku z nią koni i infrastruktury do nauki, brak możliwości zastosowania ww. zwolnienia dla usługi wynajmowania infrastruktury wraz z niezbędnym sprzętem oraz możliwość zastosowania zwolnienia podmiotowego od podatku VAT.
Obowiązki płatnika w kwestii zastosowania zwolnienia z opodatkowania (ulga dla młodych), kwalifikacji uzyskiwanych przychodów do odpowiedniego źródła oraz kosztów uzyskania przychodów.
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy usług organizacji rejsów szkoleniowych i edukacyjnych ściśle związanych z żeglarstwem.
Czy ww. wydatki ponoszone na zakup dla pracowników Wnioskodawcy zajęć z: a) jogi, b) „pole dance”, c) „stretchingu”, d) tenisa, tj. głównie opłacenie instruktorów oraz wynajem kortu, ewentualnie pomieszczenia w siedzibie Spółki - mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów Wnioskodawcy na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o PDOP jako tzw. koszty pośrednie?
w zakresie braku opodatkowania podatkiem VAT składki członkowskiej i opłaty manipulacyjnej
brak opodatkowania podatkiem VAT opłat w związku z wpisem do rejestru dla zawodników tancerzy, członków oraz dla sędziów i skrutnierów