Możliwość zastosowania 15% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 66.22.10.0. oraz PKWiU 66.29.19.0.
Ustalenie czy od wynagrodzenia z tytułu świadczenia usług ubezpieczeniowych uzyskiwanych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przez X. Wnioskodawca powinien pobrać podatek w formie ryczałtu (art. 21 ust. 1 pkt 2a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych). Jeżeli, Wnioskodawca powinien pobrać podatek w formie ryczałtu (art. 21 ust. 1 pkt 2a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych), a X.
Wnioskodawca może opodatkować przychody z prowadzonej działalności gospodarczej (usługi ubezpieczeniowe ) zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w/g stawki 15%, zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 2 lit. j ustawy.
Czy opisane powyżej opłaty za usługi ubezpieczeniowe, podlegają/będę podlegać na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 2a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym, a w konsekwencji czy Spółka jest zobowiązana/ będzie zobowiązana do obliczenia, pobrania i wpłacenia zryczałtowanego podatku dochodowego w wysokości 20%.
Stawka zryczałtowanego podatku dochodowego – PKWiU 66.22.10.0 – usługi agentów i brokerów ubezpieczeniowych, nieświadczone w ramach wolnego zawodu.
Stawka zryczałtowanego podatku dochodowego - PKWiU 66.22.10.0 - usługi agentów i brokerów ubezpieczeniowych, nieświadczone w ramach wolnego zawodu.
Ustalenie czy kwoty otrzymywane przez Wnioskodawcę od poszczególnych podmiotów zależnych w celu pokrycia składki ubezpieczeniowej stanowią czynność podlegającą opodatkowaniu, korzystającą ze zwolnienia od podatku.
Stawka ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych - przychody ze świadczenia usług ubezpieczeniowych z zatrudnieniem osób.
Uznanie usługi ubezpieczenia jako odrębnej usługi od usługi najmu, zwolnienie od podatku usługi ubezpieczenia oraz określenie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu świadczonych usług ubezpieczenia.
w zakresie ustalenia czy kwota składki ubezpieczeniowej zapłaconej przez Spółkę do TU, którą Spółka obciążać będzie klienta nie będzie stanowić podstawy opodatkowania z tytułu usług świadczonych przez Spółkę oraz zwolnienia od podatku od towarów i usług składki ubezpieczeniowej opłacanej przez klientów.
czy wynagrodzenie z tytułu udostępnienia licencji na oprogramowanie, licencji dotyczących technologii produkcji oraz z tytułu wskazanych we wniosku usług podlega ograniczeniom w zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15e ust. 1 ustawy o CIT: - w części dotyczącej licencji na oprogramowanie i technologię oraz usług ubezpieczeniowych jest nieprawidłowe, - w części dotyczącej usług
Powstania przychodu w związku z przyjęciem składek na ubezpieczenie, które podlegają przekazaniu do ubezpieczyciela za pośrednictwem agenta
W zakresie zwolnienia od podatku VAT dla wykonywanych usług podzleconych oraz zwolnienie od podatku VAT dla wykonywanych przez Spółkę czynności.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku wykonywanych przez Wnioskodawcę czynności.
Czy przedstawione w opisie stanu faktycznego dodatkowe nieodpłatne usługi pomocnicze stanowiące w myśl art. 4 ust. 2 ustawy o pośrednictwie ubezpieczeniowym element składowy usługi brokerskiej świadczone w imieniu i na rachunek Ubezpieczonego należy uznać jako usługi pośrednictwa w świadczeniu usług ubezpieczeniowych i po nowelizacji ustawy o VAT nadal korzystają ze zwolnienia przedmiotowego w podatku
W przypadku świadczenia usług ubezpieczenia, z tytułu których Wnioskodawca otrzymuje wynagrodzenie w postaci składki ubezpieczeniowej, podstawą opodatkowania VAT jest kwota otrzymanej składki ubezpieczeniowej bez pomniejszania jej o wypłacone przez Spółkę odszkodowania oraz prowizje za pośrednictwo ubezpieczeniowe. Jednocześnie, w przypadku świadczenia usług reasekuracji, z tytułu których Wnioskodawca
Podatek od towarów i usług w zakresie uwzględniania w podstawie opodatkowania z tytułu odpłatnej dostawy sprzętu lub z tytułu świadczenia usług ubezpieczeniowych zainkasowanych przez Wnioskodawcę składek ubezpieczeniowych.
w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych przez Wnioskodawcę usług
Należy wskazać, że usługi wykonywane przez Wnioskodawcę na rzecz towarzystw ubezpieczeniowych stanowią odrębną całość i są niezbędne do wykonania usługi ubezpieczeniowej przez zakład ubezpieczeń, stanowiąc usługi zwolnione od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 13 ustawy o VAT.
w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku do świadczonych usług szkolenia z zakresu wiedzy ubezpieczeniowej
w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia od podatku do usług świadczonych na rzecz zakładu ubezpieczeń
W zakresie zwolnienia od podatku świadczonych usług pomocniczych w zakresie likwidacji szkód wykonywanych na rzecz towarzystw ubezpieczeniowych.