Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c) ustawy świadczonych przez Spółkę usług.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych usług: masażu medycznego, urządzeniem do Biorezonansu (...), moksoterapii, świecowania uszu, terapii próżniowej, czyli bańki, świecowania/konchowania uszu oraz refleksoterapii na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 i 19 lit. b ustawy.
w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych usług psychiatrycznych (część I Zamówienia), logopedycznych (część III Projektu), terapeutycznych dla kobiet (część IV Projektu), dla rodzin (część V Projektu), dla rodziców i dzieci wraz z zapewnieniem posiłku, materiałów edukacyjnych oraz zajęć animacyjnych dla dzieci nieuczestniczących w terapii (część VII Projektu), terapeutycznych indywidualnych dla
zwolnienie od podatku VAT świadczonych przez Wnioskodawcę usług medycznych polegających na wykonywaniu zabiegów akupunktury
brak prawa do zastosowania zwolnienia od podatku w stosunku do świadczonych usług z zakresu masażu bańkami próżniowymi oraz zabiegów akupunktury i clavipunktury oraz masażu przy użyciu urządzenia DCK
Czy usługi bioenergoterapeutyczne są zwolnione przedmiotowo z podatku VAT?
Opodatkowanie usług zakwaterowania i wyżywienia, w których cenie oferowane są zabiegi paramedyczne.
Podatek od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku z tytułu świadczenia usług inhalacji w grocie solnej.
Podatek od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku z tytułu świadczenia zabiegów rehabilitacyjnych na podstawie skierowania od lekarza oraz bez skierowania od lekarza.
Podatek od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku VAT dla usług wykonywanych przez naturopatę.
Jaką stawką podatku VAT należy opodatkować wymienione wyżej usługi? Jaką stawką podatku VAT należałoby opodatkować usługi światłolecznictwa?
Czy przedstawione usługi świadczone przez Spółkę, sklasyfikowane w grupowaniu PKWiU 85.14.13, podlegają zwolnieniu od podatku od towarów i usług?
Czy Wnioskodawca jako podmiot nie korzystający ze zwolnienia, świadczący usługi medycyny estetycznej wykonywane przez lekarza specjalistę, może stosować preferencyjną stawkę podatku w wysokości 7%?
Podatnik świadczy usługi w zakresie ochrony zdrowia polegające na nieinwazyjnym leczeniu schorzeń układu ruchu i dolegliwości ze strony narządów wewnętrznych człowieka określanych jako usługi paramedyczne . Jaką stawkę podatku od towarów i usług należy zastosować do w/w usług?
Z przedstawionego przez podatnika opisu stanu faktycznego wynika, że w ramach prowadzonej działalności wykonuje Pani zabiegi polegające na usuwaniu objawów związanych z zastojem i niewydolnością żylną, spowodowanych przez zmienioną przepuszczalność naczyń włosowatych lub żylnych, sklasyfikowanych według PKWiU - 93.04.10 - usługi związane z poprawą kondycji fizycznej oraz sprzedaje urządzenia elektromedyczne
Czy w świetle nowej ustawy o VAT usługi paramedyczne zostały zakwalifikowane do usług zwolnionych z VAT?Czy w świetle nowych przepisów ustawodawca chciał zakwalifikować te usługi do 7 % stawki VAT i kiedy należy stosować 7 % VAT a kiedy stawkę zwolnioną?
Jaka jest obowiązująca stawka podatku VAT, z tytułu świadczenia usług przez fizykoterapeutów w zakresie psychoedukacji młodzieży, studentów oraz dorosłych, realizowanyą poprzez porady i konsultacje oraz szkolenia psychologiczne dla pracowników firm.
Jaka jest stawka podatku VAT dla usług rehabilitacyjnych i paramedycznych (masaż, biostymulacja, jonoforeza itp.)?