Możliwość opodatkowania w formie karty podatkowej przychodów z działalności usługowej w zakresie konserwacji i naprawy dzieł sztuki.
Czy zatrudnienie, na podstawie umowy cywilnoprawnej, specjalisty z dziedziny chemii i fizyki, w celu przeprowadzenia specjalistycznych badań fizyko-chemicznych, o których mowa w stanie faktycznym, pozbawi Wnioskodawczynię prawa do rozliczania się z podatku dochodowego w formie karty podatkowej?
1.Czy wykonując kompleksową usługę o charakterze budowlanym, w skład której wchodzą ściśle z nią związane lecz niestanowiące istoty zamówienia prace konserwatorskie, wykonane do dnia 31 grudnia 2011 r., Wnioskodawca zobowiązany był w odniesieniu do składowych usług konserwatorskich stosować stawkę zwolnioną od podatku od towarów i usług? 2.W przypadku odpowiedzi twierdzącej na pytanie pierwsze, czy
Czy zawierając umowę o praktykach absolwenckich Wnioskodawca utraci prawo rozliczania dochodu z jednoosobowej działalności gospodarczej zryczałtowanym podatkiem dochodowym w formie karty podatkowej?
Wykonywane przez Wnioskodawcę usługi polegające na konserwacji lub naprawie elektronicznych systemów zabezpieczeń zainstalowanych :- w lokalach mieszkalnych oraz w kotłowni należącej do budynku wielorodzinnego opodatkowane będą obniżoną 8% stawką podatku VAT - w garażu podziemnym znajdującym się pod budynkiem mieszkalnym będą opodatkowane podstawową - 23% stawką podatku od towarów i usług.
Czy w związku ze zleceniem wykonania usług specjalistycznych artyście rzeźbiarzowi lub stolarzowi, poprzez zawarcie umowy cywilnoprawnej (umowa o dzieło lub umowa zlecenia), wzrośnie wysokość stawki karty podatkowej, tak jak przy zatrudnieniu pracownika na podstawie umowy o pracę?
Czy do wykonywanych prac konserwatorsko-budowlanych, restauratorsko-budowlanych wykonywanych w budynku Zamku tak siłami własnymi, jak i przy zatrudnieniu podwykonawców należy stosować zwolnienie z VAT?
Jaką stawką po zmianie ustawy o podatku od towarów i usług obowiązującą od 1 stycznia 2011 roku należy opodatkować usługi konserwatorskie?
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług polegających na wykonywaniu nadzorów konserwatorskich, opracowaniu programów prac konserwatorskich, badań konserwatorskich i innej dokumentacji niezbędnej do wykonania pełnego procesu prac konserwatorskich przy zabytku wpisanym w rejestr zabytków oraz usług polegających na wykonywaniu nadzorów konserwatorskich, opracowaniu programów
Czy zatrudniając na podstawie umowy o dzieło lub umowy zlecenia artystę rzeźbiarza i stolarza utraci się prawo do opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym w formie karty podatkowej?
Wraz z Mk nr 7/2011 prenumeratorzy otrzymali ujednolicony tekst ustawy o VAT uwzględniający zmiany wprowadzone od 1 kwietnia 2011 r. Kwietniowe zmiany wprowadzone w ustawie oraz rozporządzeniach wykonawczych zostały także skomentowane na łamach Mk nr 8/2011. Poniżej przedstawiamy przygotowane przez MF objaśnienia zmian wprowadzonych od kwietnia w przepisach VAT.
Czy zgodnie z obowiązującym w 2011 r. ustawą o podatku od towarów i usług Zainteresowany może stosować obniżoną stawkę podatku VAT w wysokości 8% na usługi w zakresie przeglądu, konserwacji i naprawy urządzeń grzewczych w obiektach budowlanych lub ich częściach zaliczanych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym sklasyfikowanym w dziale PKOB-11 oraz PKOB 12 z wyłączeniem lokali użytkowych
Jaka obecnie, tj. od 1 stycznia 2011 r. stawkę podatku VAT należy stosować dla bieżącej konserwacji budynków w szczególności domy opieki społecznej i internaty i z jakiego przepisu to będzie wynikało?
Jaką wysokość stawki podatku od towarów i usług należy zastosować do prac o wysokim rygorze konserwatorskim w celu konserwacji miejsc i budynków zabytkowych i historycznych architektury murowanej i drewnianej?
1. Jaka stawkę VAT ma zastosować Wnioskodawca za wykonanie moich usług renowacji drzwi kościoła? Czy pomimo że nie ma on bezpośredniego nadzoru konserwatorskiego może zastosować stawkę ZW? Czy może zastosować stawkę 7%, jeżeli jest to kościół zabytek? 2. Czy Wnioskodawca może zastosować stawkę 7% na swoje usługi tj. prace remontowe w lokalu mieszkalnym w budynku plebanii?
Czy prace konserwatorskie występujące w tej inwestycji podlegają zwolnieniu od VAT a pozostałe prace budowlane opodatkowane będą stawką 22%?
Stawka podatku na usługi budowlane związane z wykonaniem węzłów cieplnych w budynkach mieszkalnych i innych niż mieszkalne.
Stawka podatku na usługi budowlane związane z wykonaniem wewnętrznej sieci ciepłowniczej w budynkach mieszkalnych sklasyfikowanych w PKOB 11.