Interpretacja ogólna w sprawie kwalifikacji umów leasingu operacyjnego na gruncie przepisów o schematach podatkowych.
Możliwości zaliczenia składek ubezpieczeniowych do kosztów uzyskania przychodów.
Skutków podatkowych odpłatnego zbycia samochodu osobowego wykupionego z leasingu.
Opodatkowanie sprzedaży, leasingu nieruchomości oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Dotyczy ustalenia, czy wydatki dotyczące umowy leasingu samochodu osobowego, której Wnioskodawca stał się stroną wskutek umowy cesji, poniesione przed wydłużeniem okresu leasingu, podlegają ograniczeniu w rozpoznaniu kosztów uzyskaniu przychodu na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 49a ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych.
Brak opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży pojazdu, który po wykupie z leasingu był przeznaczony do majątku prywatnego.
Sposób rozpoznania przychodów podatkowych oraz kosztów uzyskania przychodów w związku z transakcją sekurytyzacji wierzytelności leasingowych.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia samochodu wykupionego z leasingu operacyjnego - problematyka kosztów uzyskania przychodów.
Czy prawidłowym jest określenie proporcji w stosunku do sumy rat kapitałowych opłaty wstępnej i comiesięcznych rat leasingowych określonych w stanie faktycznym, bez wartości wykupu samochodu?
Wystawienie faktury dokumentującej kwotę odstępnego w związku z umową cesji leasingu samochodu.
Kwalifikacja umowy leasingu ZCP jako umowy leasingu w rozumieniu art. 17a pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Skutki podatkowe zmiany korzystającego w związku z cesją umów leasingu.
Skutki podatkowe dokonania darowizny samochodu osobowego, który był wcześniej przedmiotem leasingu oraz korekty kosztów uzyskania przychodów.
Brak podlegania opodatkowaniu sprzedaży pojazdu uprzednio wykupionego z leasingu na cele osobiste.
Skutki podatkowe wniesienia do spółki w formie aportu jednoosobowej działalności gospodarczej wraz z umową leasingu operacyjnego.
Darowizna przez Pana na rzecz żony samochodu osobowego nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem VAT i tym samym nie powstanie obowiązek podatkowy w zakresie tego podatku.
Powstanie przychodu w związku z wykorzystywaniem samochodu służbowego do celów prywatnych.
Kwoty odpowiadające cenie należnej SPV z tytułu Odkupu Wierzytelności przez Spółkę nie mieszczą się w katalogu świadczeń wymienionych w art. 21 ust. 1 ustawy o CIT ani art. 22 ust. 1 ustawy o CIT, w związku z tym nie podlegają one opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym w Polsce, a w świetle art. 26 ust. 1 i ust. 2e ustawy o CIT Spółka nie będzie płatnikiem zobowiązanym do poboru i zapłaty
Możliwość zaliczenia do uzyskania przychodów kwoty całkowitego rozliczenia umowy leasingowej naczepy, która uległa zniszczeniu w wyniku wypadku drogowego i jest przedmiotem wypłaty ubezpieczenia autocasco.
1. Wynikający z art. 16 ust. 5e ustawy o CIT limit 225.000,00 zł dotyczy wyłącznie opłat związanych z używaniem elektrycznego samochodu osobowego w ramach umowy leasingu operacyjnego (tj. opłaty wstępnej i rat leasingowych), natomiast nie dotyczy opłaty końcowej związanej z wykupem samochodu osobowego z leasingu operacyjnego, 2. Depozyt gwarancyjny (kaucja gwarancyjna) płatny na końcu umowy leasingu
Brak opodatkowania przyszłej sprzedaży samochodu osobowego z majątku prywatnego.