Dotyczy ustalenia, czy wartość Długu, który nie zostanie spłacony na dzień zakończenia likwidacji i wykreślenia Spółki z rejestru przedsiębiorców, będzie stanowić dla Wnioskodawcy przychód podatkowy podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Możliwość obniżenia podstawy opodatkowania wynikającej z tytułu umorzenia pożyczki o nie doliczone w poprzednich latach koszty kwalifikowane działalności badawczo-rozwojowej.
Wartość niespłaconego i nieprzedawnionego zobowiązania, które pozostanie w Spółce na dzień zakończenia jej likwidacji i wykreślenia z rejestru przedsiębiorców KRS, nie będzie stanowić dla Spółki przychodu podatkowego, podlegającego opodatkowaniu podatkiem CIT.
Umorzenie części kredytu mieszkaniowego – zaniechanie poboru podatku.
Czy przychód uzyskany przez Spółdzielnię w wyniku zawartego porozumienia, które zwalnia Wnioskodawcę ze zobowiązań finansowych wobec A, uzyskany na podstawie korekt faktur VAT za rok 2021, objęty jest zwolnieniem w podatku dochodowym od osób prawnych, o którym mowa w przepisie art. 17 ust. 1 pkt. 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Na jaki moment Wnioskodawca powinien ustalić dzień powstania
W zakresie nieuznania za przychód wartości niespłaconego zobowiązania pozostajacego w Spółce z. o.o. na dzień jej likwidacji.
Nieuznanie za przychód wartości niespłaconego zobowiązania pozostającego w Spółce z. o.o. na dzień jej likwidacji.
Powstanie przychodu przypisanego do źródła z zysków kapitałowych w wyniku umorzenia zobowiązania z tytułu emisji obligacji imiennych kuponowych.
Czy likwidacja Spółki i wykreślenie jej z rejestru z niespłaconymi zobowiązaniami pożyczkowymi spowoduje powstanie po jej stronie przychodu do opodatkowania w wysokości wartości niespłaconych zobowiązań.
Czy dla wspólnika pozostającego w spółce, nieodpłatne wystąpienie wspólnika występującego ze spółki będzie się wiązać z powstaniem przychodu podatkowego w dacie wystąpienia tego wspólnika ze spółki?
Powstanie przychodu w związku z umorzeniem części zobowiązania kredytowego zaciągniętego przez spadkodawcę.
Od 1 stycznia 2013 r. osoby, które nie spełniają warunków do objęcia ich obowiązkowo ubezpieczeniami emerytalnym i rentowymi, mogą przystąpić do tych ubezpieczeń na zasadzie dobrowolności.
Czy w przypadku, gdy pożyczkodawca umorzy Wnioskodawcy odsetki od udzielonej pożyczki, przychód jaki Wnioskodawca osiągnie w związku z takim umorzeniem będzie stanowił przychód podlegający zwolnieniu z podatku dochodowego od osób prawnych w oparciu o art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy w świetle przedstawionego powyżej opisu zdarzenia przyszłego wartość niespłaconych zobowiązań, które nie ulegną przedawnieniu, zaś wierzyciele nie wyrażą zgody na ich umorzenie (w tym na zwolnienie z długu) na dzień zakończenia likwidacji i wykreślenia z rejestru spółek będzie stanowić dla Spółki przychód podatkowy?
Czy połączenie transgraniczne spowoduje powstanie przychodu (dochodu) podatkowego po stronie Spółki Przejmowanej ?
Czy połączenie transgraniczne spowoduje powstanie przychodu (dochodu) podatkowego po stronie spółki przejmowanej?
ZUS umorzył nam część należności z tytułu składek na ubezpieczenia społeczne finansowanych przez pracodawcę. Czy w tej sytuacji po naszej stronie powstał przychód podatkowy?
możliwość zwolnienia od opodatkowania dochodu z tytułu umorzenia zobowiązań spółdzielni w zakresie w jakim dotyczą one zasobów mieszkaniowych, lokali użytkowych
Czy w sytuacji opisanej w niniejszym wniosku powstanie po stronie Spółki przychód z tytułu umorzenia zobowiązania zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 3 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
w zakresie ustalenia, czy przychód z tytułu umorzenia zobowiązań z tytułu pożyczek stanowi dla Spółki w całości przychód pozastrefowy, czy też stanowi on przychód strefowy objęty zwolnieniem od podatku dochodowego od osób prawnych w proporcji, w jakiej pozostają przychody z działalności zwolnionej w ogólnej kwocie przychodów Spółki w latach podatkowych w jakich pożyczki były umorzone
Czy umorzenie zobowiązania z tytułu wynagrodzenia należnego za zakup sklepu w warunkach opisanych w zdarzeniu przyszłym rodzi po stronie Wnioskodawcy skutki na gruncie ustawy o podatku od spadków i darowizn?
Czy w świetle art. 12 ust. 1 pkt 3 lit. a w zw. z art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w związku z rozważanym umorzeniem przez Kontrahentów zobowiązań Spółki jest ona zobligowana w momencie podpisania stosownej umowy umorzenia do rozpoznania przychodu w kwocie umorzonych zobowiązań (za wyjątkiem odsetek za zwłokę), który to przychód stanowić będzie przychód strefowy