Czy dokonanie przez spółdzielnię mieszkaniową członkom spółdzielni częściowego zwrotu kosztów wymiany stolarki okiennej stanowi przychód z innych źródeł w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 9 w zw. z art. 20 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, podlegający opodatkowaniu?
Czy protokół odbioru z dnia 20 czerwca 2007 r. stanowi tytuł prawny do nabytego lokalu mieszkalnego uprawniający do skorzystania od dnia jego podpisania z pomniejszenia podatku z tytułu zbycia poprzedniego mieszkania o koszty zakupu materiałów potrzebnych do jego modernizacji?
Czy Wnioskodawca może zaliczyć w poczet kosztów następujące wydatki:
Czy uzyskany od spółdzielni mieszkaniowej zwrot części poniesionych wydatków za wymianę stolarki okiennej stanowi przychód podlegający opodatkowaniu w świetle obowiązujących przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy w ramach ulgi remontowej w 2005 r. można odliczyć całą kwotę, na którą opiewa faktura dokumentująca wymianę okien, jeżeli w listopadzie 2005 r. została opłacona jedynie zaliczka a pozostała należność została rozłożona przez sprzedawcę na 12 rat płatnych do końca 2006 r.
Czy wpłacone przeze mnie w 2005 roku na moje nazwisko oraz na odrębne konto bankowe Wspólnoty Mieszkaniowej zaliczki na fundusz remontowy będę mogła odliczyć w ramach tzw. ulgi remontowej w zeznaniu rocznym za 2005r.?
Czy przysługuje mi prawo do skorzystania z ulgi podatkowej z tytułu wydatków na remont i modernizację budynku mieszkalnego, poniesionych przeze mnie po śmierci matki, będącej właścicielką budynku?
Czy w ramach ulgi na ramont i modernizację lokalu mieszkalnego można odliczyć od podatku wydatek poniesiony na zakup podgrzewacza wody typu "Junkers" kupiony w 2005 r. na raty?Czy odliczeniu od podatku podlega kwota wynikająca z faktury czy spłacone raty w 2005 r.?
W 2005 r. zmarł mój mąż, który był właścicielem mieszkania (spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu). Mieliśmy wspólność majątkową. Odziedziczę to mieszkanie, ale postępowanie spadkowe zakończę w 2006 r. Po śmierci męża w 2005 r. wyremontowałam mieszkanie. Czy mam prawo do ulgi remontowej? Mąż prowadził firmę i z tego tytułu ciążyła na nim zaległość podatkowa. Czy będę musiała pokryć zaległość i
1. Jak należy rozliczyć ulgę z tytułu wydatków na remont i modernizację mieszkania pozostającą do odliczenia z lat wcześniejszych oraz wydatki ponoszone przez męża w 2005 r. w sytuacji, gdy małżonek od 2005 r. prowadzi działalność gospodarczą i rozlicza się wg 19-procentowej stawki liniowej?2. Czy warunkiem koniecznym do skorzystania z odliczeń w ramach ulgi remontowo-modernizacyjnej jest dysponowanie
Czy dokonana w 2005r. wpłata na wyodrębniony fundusz remontowy powyżej rocznej kwoty naliczanej przez administrację spółdzielni w tym toku (ale w granicach obowiązującego limitu ulgi podatkowej) może być podstawą do odliczenia ulgi podatkowej zgodnie z ustawą z dnia 21 listopada 2001r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych
Czy w zeznaniu za 2005 rok mogę skorzystać z ulgi z tytułu wydatków poniesionych na remont budynku mieszkalnego, wybudowanego przez moich rodziców, po śmierci których jestem jedynym spadkobiercą?
Czy wydatki na wybudowanie sauny w istniejącej części budynku mieszkalnego mogą zostać odliczone w ramach ulgi na remont i modernizację budynku mieszkalnego?
Czy mogę skorzystać z ulgi na remont i modernizację zakupionego budynku mieszkalnego w stanie surowym otwartym? Czy mogę skorzystać z ulgi odsetkowej od kredytu hipotecznego zaciągniętego na zakup w/w budynku mieszkalnego ?
Czy może po śmierci matki skorzystać z odliczenia wydatków poniesionych przez matkę na remont i modernizację lokalu mieszkalnego?
Czy cała wartość wydatków poniesionych przez Panią na wykończenie mieszkania może być uznana jako Pani wydatek, czy też pod uwagę zostanie wzięta tylko kwota proporcjonalna do wysokości mojego udziału we własności tego mieszkania?
Czy podatnik ma prawo do skorzystania z ulgi remontowej na podstawie zaświadczenia wystawionego przez Spółdzielnię Mieszkaniową, w przypadku gdy na fundusz remontowy przerachowano nadpłatę za centralne ogrzewanie?
W 2003 roku po śmierci męża poniosłam wydatki na remont domu jednorodzinnego, w którym zamieszkiwałam i zamieszkuję wspólnie z dziećmi. Właścicielem ww. domu, nie wchodzącego do małżeńskiej wspólności majątkowej (budowa rozpoczęta na gruncie zakupionym przed zawarciem związku małżeńskiego i kontynuowana wspólnie przez małżonków) był zmarły. Postępowanie spadkowe jest w toku. Czy poniesione wydatki
Czy podatnik, który uzyskał przychód ze sprzedaży garażu murowanego i skorzystał ze zwolnienia, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 32 lit a) ustwy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000r. nr 14, poz. 176 ze zm.), wydając część przychodu uzyskanego ze sprzedaży garażu na remont lokalu mieszkalnego, na co posiada faktury Vat, może jednocześnie odliczyć od podatku
Czy w sytuacji kiedy małżonek jest w 1/3 spadkobiercą mieszkania po zmarłym ojcu i prowadzi działalność gospodarczą w formie ryczałtu, małżonka jest uprawiona do skorzystania z ulgi remontowej z tytułu wydatku poniesionego na remont domu przy składaniu zeznania rocznego .