Czy dokonanie przez spółdzielnię mieszkaniową członkom spółdzielni częściowego zwrotu kosztów wymiany stolarki okiennej stanowi przychód z innych źródeł w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 9 w zw. z art. 20 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, podlegający opodatkowaniu?
Czy protokół odbioru z dnia 20 czerwca 2007 r. stanowi tytuł prawny do nabytego lokalu mieszkalnego uprawniający do skorzystania od dnia jego podpisania z pomniejszenia podatku z tytułu zbycia poprzedniego mieszkania o koszty zakupu materiałów potrzebnych do jego modernizacji?
W roku 2005 żona podatnika otrzymała w spadku mieszkanie po swojej mamie. Pani....(mama)przed śmiercią wymieniła w swoim mieszkaniu we własnym zakresie część stolarki okiennej. Koszt wymiany (2 okna i drzwi balkonowe) odliczyła od podatku dochodowego, najprawdopodobniej w zeznaniu podatkowym w 2002 roku). Po śmierci matki żona podatnika wymieniła w 2005 roku we własnym zakresie okno kuchenne, które
dotyczy możliwości odliczenia w ramach ulgi remontowo-modernizacyjnej kosztów docieplenia budynku znajdującego się w zasobach Spółdzielni Mieszkaniowej.
Czy wpłacone przeze mnie w 2005 roku na moje nazwisko oraz na odrębne konto bankowe Wspólnoty Mieszkaniowej zaliczki na fundusz remontowy będę mogła odliczyć w ramach tzw. ulgi remontowej w zeznaniu rocznym za 2005r.?
Czy można odliczyć w 2000 r. od podatku wydatki na zakup mieszkania w spółdzielni mieszkaniowej w części, która nie została uznana za koszt wybudowania mieszkania i czy jest możliwa korekta zeznania za 2000 r.? Czy w ramach ulgi remontowej w 2004 r. można odliczyć od podatku wydatki na zakup zmywarki do naczyń przystosowanej do stałej zabudowy kuchni?
Czy członek spółdzielni może odliczyć od podatku dochodowego wpłatę na fundusz remontowy spółdzielni, powstałą w wyniku przeksięgowania nadpłaty za korzystanie z centralnego ogrzewania, przeksięgowanej uchwałą Zgromadzenia Członków Spółdzielni na poczet tego funduszu?
Jakie dokumenty należy posiadać, ażeby można było dokonać odliczenia wydatków na spłatę kredytu zaciągniętego przez spółdzielnię mieszkaniową, na remont elewacji budynku mieszkalnego?
W 2005 r. zmarł mój mąż, który był właścicielem mieszkania (spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu). Mieliśmy wspólność majątkową. Odziedziczę to mieszkanie, ale postępowanie spadkowe zakończę w 2006 r. Po śmierci męża w 2005 r. wyremontowałam mieszkanie. Czy mam prawo do ulgi remontowej? Mąż prowadził firmę i z tego tytułu ciążyła na nim zaległość podatkowa. Czy będę musiała pokryć zaległość i
"W sytuacji, gdy Wspólnota Mieszkaniowa zaciągnęła kredyt z banku na remont budynku mieszkalnego, który pokrył zobowiązania za wykonane prace w tym budynku, za które wykonawca wystawił rachunek na Wspólnotę Mieszkaniową, to czy członkowie wspólnoty u których wymieniono okna, mogą odliczyć w ramach ulgi remontowej wpłaty na konto bankowe Wspólnoty, przy czym pieniądze te są następnie przekazywane na
1. Jak należy rozliczyć ulgę z tytułu wydatków na remont i modernizację mieszkania pozostającą do odliczenia z lat wcześniejszych oraz wydatki ponoszone przez męża w 2005 r. w sytuacji, gdy małżonek od 2005 r. prowadzi działalność gospodarczą i rozlicza się wg 19-procentowej stawki liniowej?2. Czy warunkiem koniecznym do skorzystania z odliczeń w ramach ulgi remontowo-modernizacyjnej jest dysponowanie
Czy wydatki poniesione na zakup kuchenki elektrycznej w postaci płyty ceramicznej i elektrycznego piekarnika oraz zmywarki będących elementami stałej zabudowy kuchni podlegają odliczeniu od podatku dochodowego w ramach ulgi remontowej?
Czy dokonana w 2005r. wpłata na wyodrębniony fundusz remontowy powyżej rocznej kwoty naliczanej przez administrację spółdzielni w tym toku (ale w granicach obowiązującego limitu ulgi podatkowej) może być podstawą do odliczenia ulgi podatkowej zgodnie z ustawą z dnia 21 listopada 2001r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych
Czy służebność osobistą mieszkania można uznać jako tytuł prawny uprawniający do korzystania z ulgi remontowej?
Czy wydatki na wybudowanie sauny w istniejącej części budynku mieszkalnego mogą zostać odliczone w ramach ulgi na remont i modernizację budynku mieszkalnego?
Czy można dokonać odliczeń ulgi z tytułu remontu mieszkania od podatku dochodowego należnego od dochodu uzyskanego ze stosunku pracy.
Czy mogę skorzystać z ulgi na remont i modernizację zakupionego budynku mieszkalnego w stanie surowym otwartym? Czy mogę skorzystać z ulgi odsetkowej od kredytu hipotecznego zaciągniętego na zakup w/w budynku mieszkalnego ?
Czy istnieje możliwość skorzystania z ulgi na remont budynku mieszkalnego i lokalu mieszkalnego stanowiącego wspólny dorobek małżeński, jeżeli podatniczka poniosła wydatki mieszkaniowe po śmierci małżonka i posiada faktury VAT na zakupione materiały budowlane?
Czy przysługuje prawo do korzystania z ulgi podatkowej z tytułu wydatków poniesionych na remont lokalu mieszkalnego w przypadku śmierci małżonka, któremu przysługiwało spółdzielcze własnościowe prawo do tego lokalu?
Czy małżonkowie mając ustanowioną rozdzielność majątkową do sierpnia 2004 r. mogą wspólnie złożyć zeznanie za 2004 r.?
Czy cała wartość wydatków poniesionych przez Panią na wykończenie mieszkania może być uznana jako Pani wydatek, czy też pod uwagę zostanie wzięta tylko kwota proporcjonalna do wysokości mojego udziału we własności tego mieszkania?
Czy w opisanej sytuacji można skorzystać z ulgi remontowej w całości?
Czy podatnik ma prawo do skorzystania z ulgi remontowej na podstawie zaświadczenia wystawionego przez Spółdzielnię Mieszkaniową, w przypadku gdy na fundusz remontowy przerachowano nadpłatę za centralne ogrzewanie?
W maju 2004 roku zawarłem umowę służebności osobistej mieszkania składającego się z pokoju, łazienki, wspólnego przedpokoju, kuchni, klatki schodowej, pralni i piwnicy w domku jednorodzinnym. W czerwcu 2004 roku sprzedałem własny lokal mieszkalny za kwotę 30.000 zł.Czy remontując i modernizując zajmowane na podstawie umowy służebności osobistej pomieszczenia oraz części wspólne budynku, w którym mieszkanie