Skutki podatkowe zawarcia ugody z bankiem (wypłata kwoty dodatkowej).
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości nabytej na podstawie powrotnego przeniesienia nieruchomości.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów dokonywanych płatności na rzecz klientów w związku z zawartymi ugodami.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego - spłata osobistego zobowiązania wobec kupującego (wynikającej z zawartej ugody sądowej).
W zakresie skutków podatkowych podziału majątku wspólnego oraz częściowego zniesienia współwłasności nieruchomości ze spłatą.
Skutki podatkowe w związku z otrzymaną kwotą tytułem odszkodowania, na podstawie zawarcia ugody sądowej.
Skutki podatkowe zbycia nieruchomości nabytych w drodze spadku, działu spadku, ugody sądowej.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą na rzecz byłego pracownika zwrotu kosztów używania samochodu prywatnego do celów służbowych.
Zwolnienie od podatku odszkodowania otrzymanego na podstawie ugody sądowej.
Obowiązków płatnika przy wypłacie kwoty byłemu pracownikowi za rozwiązanie umowy o pracę, na mocy porozumienia stron, a zwolnienia z art. 21 ust. 1 pkt 3 i pkt 3b ustawy o PIT.
Opodatkowanie nabycia udziału w nieruchomości otrzymanego w zamian za zrzeczenie się wynagrodzenia za bezumowne korzystanie z nieruchomości.
PIT - w zakresie skutków podatkowych sprzedaży udziału w nieruchomości.
Opodatkowanie wypłaconej byłemu pracownikowi kwoty wynikającej z zawartej z nim ugody sądowej.
Obowiązek płatnika w związku z wypłatą zadośćuczynienia dla byłego pracownika.
Obowiązek płatnika do naliczenia, pobrania i odprowadzenia zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych od odszkodowania wypłaconego byłemu pracownikowi na podstawie ugody sądowej.
W zakresie opodatkowania odszkodowania z tytułu rozwiązania umowy o pracę (likwidacja stanowiska pracy).
W zakresie możliwości zwolnienia od opodatkowania otrzymanego odszkodowania, na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
W zakresie skutków podatkowych sprzedaży udziału w lokalu mieszkalnym w związku ze zniesieniem współwłasności oraz zwolnieniem z długu.
W przypadku zbycia poszczególnych lokali mieszkalnych w budynku „B” oraz gruntu z rozpoczętą budową budynku „A” Wnioskodawczyni nie będzie występowała w charakterze podatnika VAT, a zatem czynności te nie będą podlegały opodatkowaniu podatkiem VAT.