Dochód ze sprzedaży pozostałych części Nieruchomości, będzie korzystał ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem CIT na podstawie przepisu art. 17 ust. 1 pkt 1) ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Czy w świetle art. 17 ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT dochód uzyskany ze sprzedaży nieruchomości posiadanych przez Spółkę wchodzących w skład Gospodarstwa Rolnego B, tj. Fermy B, sklasyfikowanych w ewidencji gruntów i budynków jako grunty rolne zabudowane, grunty zadrzewione i zakrzewione na użytkach rolnych oraz jako grunty orne wraz z posadowionymi na nich budynkami będzie korzystała ze zwolnienia z opodatkowania
Ustalenie możliwości zwolnienia z opodatkowania sprzedaży części Nieruchomości (użytki rolne).
Zastosowanie zwolnienia przedmiotowego, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 28 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych przy sprzedaży działki stanowiącej las.
W przedmiotowej sprawie nie spełniła Pani warunku utworzenia lub powiększenia gospodarstwa rolnego, gdyż na dzień nabycia spadku nie była Pani właścicielem (posiadaczem) gruntów rolnych ani nie posiadała Pan gospodarstwa rolnego.
Przychód uzyskany ze sprzedaży udziału w nieruchomości, nabytego w drodze zniesienia współwłasności, korzysta ze zwolnienia przedmiotowego.
Był Pan uprawniony do skorzystania ze zwolnienia z opodatkowania umowy sprzedaży gospodarstwa rolnego w części, w której zakupiona przez Pana nieruchomość stanowiła grunty rolne, a więc co do powierzchni 1,25 ha obejmującej grunt rolny. Nie może Pan jednak skorzystać ze zwolnienia w części, w jakiej nabył Pan grunt leśny, czyli co do wskazanej przez Pana powierzchni 1,30 ha.
Przychód uzyskany z odpłatnego zbycia działki niezabudowanej wchodzącej w skład gospodarstwa rolnego, i która w związku ze sprzedażą nie utraciła charakteru rolnego, korzysta ze zwolnienia przedmiotowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 28 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 46 lit. a) ustawy o CIT Spółka ma prawo do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów niepodlegającą odliczeniu kwotę podatku VAT naliczonego od ponoszonych przez Spółkę wydatków związanych z eksploatacją własnych oraz leasingowanych samochodów służbowych (tj. koszty paliwa, płynów eksploatacyjnych, serwisu, przeglądów okresowych, myjni, zakupu opon oraz innych związanych
prawo do odliczenia 50 % podatku VAT od faktur dotyczących napraw i konserwacji samochodów osobowych używanych do celów mieszanych,prawo do odliczenia 100 % podatku VAT od faktur dotyczących napraw i konserwacji samochodów osobowych używanych do celów mieszanych w sytuacji dokonania zapłaty przez pracownika za prywatne użytkowanie samochodu
Czy Wnioskodawca może odliczyć 100% należnego podatku VAT z faktury zakupu samochodu osobowego SKODA oraz z faktur za paliwo i części?
Czy w opisanej sytuacji Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących zakup paliwa, koszty leasingu i koszty serwisu lub konserwacji pojazdu?