Podleganie opodatkowaniu świadczenia usług: stołówkowych szkolnych i przedszkolnych na rzecz uczniów i dzieci w wieku przedszkolnym, stołówkowych szkolnych i przedszkolnych na rzecz pracowników placówek, pobytu i nauczania w przedszkolach powyżej pięciu godzin dziennie, organizacji wypoczynku uczniów w kraju i za granicą oraz organizacji turnusów rehabilitacyjnych dla uczniów, organizacji wypoczynku
możliwość uwzględnienia w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków na wyrównanie poziomu podłogi i montaż paneli podłogowych, zakup materaca 7-komorowego, koszty turnusu rehabilitacyjnego w sanatorium, zakup leków zaleconych przez lekarza oraz używanie samochodu osobowego
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ulgi rehabilitacyjnej.
Możliwość odliczenia kosztów przejazdu własnym samochodem na turnus rehabilitacyjny i powrót do miejsca zamieszkania.
W zakresie możliwości zastosowania zwolnienia od podatku świadczonych przez Wnioskodawcę usług: programów oraz turnusów rehabilitacyjnych oraz opodatkowania różnicy między kwotą nabycia a kwotą sprzedaży usług świadczonych przez fizjoterapeutę, technika fizjoterapeutę, pielęgniarkę lub lekarza
Ulga rehabilitacyjna - dojazd na turnus rehabilitacyjny własnym samochodem osobowym.
Czy usługi świadczone przez Zainteresowanego w prowadzonych przez niego ośrodkach rehabilitacyjno-wypoczynkowych w zakresie organizowania turnusów rehabilitacyjnych podlegają zwolnieniu od podatku od towarów usług także po dniu 1 stycznia 2011 r., jako usługi w zakresie opieki medycznej służące profilaktyce, zachowaniu, ratowaniu i poprawie zdrowia?
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania organizowanych turnusów rehabilitacyjno-wypoczynkowych przez jednostkę będącą zakładem opieki zdrowotnej
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT usług organizowania turnusów rehabilitacyjnych organizowanych przez Wnioskodawcę sprzedawanych osobom niepełnosprawnym, korzystającym z dofinansowania Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych lub Europejskiego Funduszu Społecznego.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT usług organizowania turnusów rehabilitacyjnych niespełniających warunków w myśl ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych z dnia 27 sierpnia 1997 r.
1. Czy inwalida I grupy powinien udokumentować dojazd swoim samochodem na rehabilitację? 2. Czy wydatki poniesione za pobyt w sanatorium mogą być powiększone o koszty pobytu opiekuna (koszt noclegów i wyżywienia)?
Czy świadczone jako podstawowe, na podstawie zawartej umowy, usługi pobytu rehabilitacyjnego, obejmujące również zakwaterowanie i wyżywienie kierowanych kuracjuszy, podlegają w całości zwolnieniu od podatku od towarów i usług jako usługi z zakresu ochrony zdrowia?
Czy prowadzona działalność gospodarcza, rozszerzona o turnusy i obozy rehabilitacyjno usprawniające, będzie przedmiotowo zwolniona z podatku od towarów i usług?
Czy pobierana od klientów marża stanowi kwotę brutto do opodatkowania, czy też w całości jest zwolniona z opodatkowania podatkiem od towarów i usług.